999 rezultate për

zorreve

Kjo shenjë tregon se rrezikoheni nga kanceri i zorrëve Kanceri i zorrëve ndikon në zorrët e mëdha të përbëra nga rektumi dhe zorra e trashë. Qelizat në trup normalisht ndah
Tek të rinjtë shënohet rritje e kancerit të zorrëve Më shumë të rinj nën 50 vjeç janë duke u diagnostikuar me kancer të zorrëve, kanë gjetur dy studime lidhur me këtë sëmun
Kaq pak sallam ju mjafton për të rritur rrezikun nga kanceri Një studim i kryer së fundmi, e përforcon teorinë sipas së cilës përdorimi i mishit të kuq, sallamit apo proshutës e rri
Probleme me tretjen, kjo është zgjidhja natyrale Kapsllëku është një simptomë, jo një sëmundje dhe ndonjëherë mund të jetë shenjë paralajmëruese për sëmundjet të tilla s
Një grusht me arra në ditë mban tumoret larg Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, thuhet në një studimi të
Karrota, aleat i mëlçisë dhe zorrëve Karotat janë perime me prejardhje mesdhetare, me tul dhe e fortë, e pasur me provitamina A dhe vitamina C, B1, B2, PP, D
Kujdes! Këto shenja tregojnë se po prekeni nga kanceri në zorrën e trashë Profesionistët mjekësorë shpesh i referohen kancerit kolorektal, i cili përfshin kancerin e zorrës së trashë që ndikon n
Shqetësime me tretjen dhe fryrjen? Zbuloni çfarë duhet përdorur Ata që vuajnë nga problemet e tretjes dhe në veçanti nga problemet e zorrëve, në fazën akute duhet së pari të shmangin f
Këto ushqime parandalojnë kancerin e zorrëve Kombinimi kos me brokol mund të parandalojë, madje edhe të trajtojë, kancerin e zorrës, sugjeron një studim i ri. Hul
Këto ushqime parandalojnë kancerin e zorrëve Kombinimi kos me brokol mund të parandalojë, madje edhe të trajtojë, kancerin e zorrës, sugjeron një studim i ri. Hul
Mos e shmangni përdorimin e piperit të kuq Ushqimet e fërguara kanë filluar shumë shpesh të përgatiten, por kjo nuk do të thotë që ju duhet ta largoni nga përdorim
Arrat ndihmojnë kundër kancerit të zorrëve Pacientët me kancer të zorrëve mund të shtojën gjasat për mbijetesë duke konsumuar arra, thotë një studim i ri. Konsu
Ankthi nxit meteorizmin Meteorizmi, pra prania e ajrit në zorrë vjen nga një ushqim shumë i pasur me fruta dhe perime që fermentohen gjatë tretj
Brokolli mund të ndihmojë kundër kancerit në zorrë Brokoli mund të parandalojë dhe madje edhe të kurojë kancerin e zorrëve, tregon një studim i ri. Eksperimentet në min
Si të shmangni sëmundjet e zorrëve? Këshillat më të fundit që japin mjekët për të shmangur sëmundjet e stomakut, aparatit tretës dhe zorrëve. Kurat popul
Të ruajmë ekuilibrin e zorrëve Për të shmangur problemet me zorrët është mirë të konsumoni shumë fibra, probiotikë, si dhe disa fermente laktike dhe të
Femrat, më të rrezikuara nga stresi Stresi është aq i keq sa dieta me yndyrë të lartë për gratë, thotë një studim i ri. Ekspozimi ndaj situatave të vësht
Mënyrat në kushte shtëpie për të zhdukur krimbat e zorrëve te fëmijët Krimbat janë parazitë që futen në ushqimin e zorrëve të një fëmije që zvogëlon të ushqyerit dhe kufizon ushqyerjen. Ata
Zhdukini parazitët e zorrëve me këto 7 ushqime ! 10 shenjat që tregojnë praninë e parazitëve në trupin tuaj Kapsllëk i pashpjeguar, diarre dhe gazra, Keni pasur diar
Studimi: Bakteret e zorrëve mund të shkaktojnë autizëm Bakteret e zorrëve mund të shkaktojnë autizëm. Në këtë përfundim ka arritur një kërkim shkencor i cili sugjeron se patog