999 rezultate për

zoran

Zoran Zaev: Greqia duhet të udhëheqë me Ballkanin Kryeministri i Maqedonisë së veriut, Zoran Zaev ka bërë një deklaratë befasuese, ndërsa tha se, “Greqia duhet të marrë p
Zaev i prerë: Zgjedhjet, jo më herët se në tetor të 2020-s VMRO-DPMNE do të insistoj për zgjedhje të parakohshme parlamentare edhe në takimin e sontëm të kryeministrit Zoran Zaev
Boki për mediat serbe: E di si vjedhin Zaevi dhe Haradinaj Mediat serbe kanë vazhduar propagandën kundër kryeministrit Zoran Zaev dhe kryeministrit Ramush Haradinaj. Gazeta ser
Zaev i ashpër: S'lejoj që qeverinë të ma rrëzojnë një kriminel dhe një "gay" Kryeministri i Maqedonise se Veriut Zoran Zaev ka reaguar për rastin "Reket”, më një gjuhë të ashpër. Ai theksoi se n
I doli emri emrin në skandalin "Zhvatja", reagon ashpër Zaev Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mohon të jetë përfshirë në skandalin e njohur si “reketi” ku dyshohet t
Ra në kurth, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës P
Publikimi i bisedës për planin rus e për ndarjen e vendit, reagon Haradinaj (FOTO LAJM) Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të kryeministrit të Maqedonisë Veriore,
"Zaev plasi 'bombën'", Berisha ka një përgjigje për Ramën Përgjimet e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili shprehej i shqetësuar për planet e presidentëve të
Menduh Thaçi në takim me kryeministrin Zaev Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sot në mëngjes në selinë e qeverisë zhvilloi një takim pune me Kryeministrin e vendit,
Edhe Maqedonia e Veriut drejt zgjedhjeve të parakohshme Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë në një deklaratë për mediat në Bruksel, se shtyrja e vendimit n
Haradinaj i shkon për vizitë në shtëpi Zaevit (FOTO LAJM) Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është pritur në shtëpinë e Kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Z
"Mbahet" fryma në qeveria deri në fund të takimit Ahmeti-Zaev Kabineti qeveritar është në pritje të “fshesës” së paralajmëruar nga ana e kryeministrit Zoran Zaev. Por gjithçka do
Ndryshimet në qeveri, në pritje të takimit Ahmeti-Zaev Kur saktësisht do të fillojnë ndryshimet në strukturat udhëheqëse në nivel ministror, në institucione shtetërore, komuna
Kryetari i opozitës, Mickoski: Siljanovska humbi si pasojë e manipulimeve të mëdha Kryetari i partisë opozitare VMRO-DPMNE-së, Hristian Micksoki, në një dalje para gazetarëve nga selia e partisë së tij t
Zaev: Pas një viti rroga mesatare do të jetë mbi 500 euro Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev në tubimin qendror të LSDM-së në Shkup, ka folur për rezultatet ekonomike të qever
Zaev viziton sot Tiranën, zbardhet agjenda e takimeve zyrtare Qeveria e Maqedonisë së Veriut informon se kryeministri Zoran Zaev, i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla
Ndryshimet kushtetuese botohen në Fletoren Zyrtare, flet Zaev Krenarë për guximin e deputetëve, i vetëdijshëm për hidhërimin e një pjese të qytetarëve, por edhe i bindur për një të a
Rrezikohet marrëveshja historike, Kasami nuk e jep votën pro Seanca plenare për ndryshimet kushtetuese që u paralajmërua për sot, do të vazhdojë nesër, me fillim prej ora 12:00, pas
Çipras ngre në qiell Zaevin Me intervistën e sotme për “Efimerida Ton Sindakton”, kryeministri i IRJM, Zoran Zaev i ka hedhur poshtë të gjitha argum
Çipras: Urime miku im Kryeministri i Greqisë, Aleksis Çipras është i pari që ka uruar kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev miratimin në lexi