E FUNDIT/ Bie nga 20 metra lartësi, humb jetën nëna e dy fëmijëve
999 rezultate për

zoologjik

Mediat britanike: Shqipëria është burg për kafshët e egra, shteti bllokon largimin e tyre (VIDEO) Trajtimi i kafshëve në kopshtet zoologjike në Shqipëri vihet sërish në fokus të medieve britanike. Në një shkrim të t
Kjo është gjendja e mjerueshme e kafshëve të shpëtuara nga ‘ferri’ i Fierit (FOTO LAJM) U deësht një raportim nga Daily Mail në mënyr që të identifikohet kopshti zoologjik i "ferrit" në Fier, ku kafshët e egr
Shpëtohen me forcë kafshët e “Kopshtit zoologjik të Ferrit” në Fier (FOTO LAJM) Disa ditë më parë Policia e Shtetit është mobilizuar për të shpëtuar kafshët e një kopshti zoologjik privat në Fier, pas
Kopshti Zoologjik i ferrit, të huajt bëjnë për një lek Blendi Klosin (FOTO LAJM) Pasi “Daily Mail” dha alarmin për gjendjen ekstreme të disa kafshëve në një kopësht zologjik në Fier, Policia e Shtetit
Kopshti Zoologjik i Ferrit, Luani me sy të nxirë shpëtohet nga policia (FOTO LAJM) Pasi “Daily Mail” dha alarmin për gjendjen ekstreme të disa kafshëve në një kopësht zologjik në Fier, Policia e Shtetit
Kopështi Zoologjik i dalë nga ferri! Mediat britanike bëjnë rezil Shqipërinë (FOTO LAJM) Një luan i sëmurë nga sytë që nuk lëviz asgjë, një zebër e vetmuar dhe një ujk i tromaksur! Këto janë kafshët në "Safari
Skandal, gjuha shqipe anashkalohet në Kopshtin Zoologjik të Shkupit Anashkalimi i gjuhës shqipe në kopshtin zoologjik të Shkup ka irrituar vizitorët shqiptarë të cilët janë në numër të kon
Vitin tjetër nis ndërtimi i Kopshtit të Ri Zoologjik dhe atij Botanik (FOTO LAJM) Fëmijët e Tiranës do të kenë një nga Kopshtet Zoologjike më të bukura në rajon. Vitin e ardhshëm Bashkia e Tiranës do të
Lyen gomarin që të duket si zebër, i mënçuri nga Egjipti habit të gjithë Një kopsht zoologjik në Kajro, Egjipt, është akuzuar se ka tentuar t’i mashtrojë vizitorët duke ngjyrosur një gomar me v
Kroaci - Angli, tigri rus parashikon fituesin e gjysmëfinales (VIDEO) Tigri Bartek, i cili jeton në kopshtin zoologjik Rojev Ruçei në Rusi, parashikoi Kroacinë si fitues të çiftit të sotëm g
Orangutangu bën çdo ditë masazh për tu ringritur në këmbë Një kopsht zoologjik në Beijing tregon përkujdesje të vazhdueshme për një organgutang duke përdorur masazh tradicional k
Kush jeton në Gjermani të ketë kujdes, luanët dhe tigrat mund t'ju sulmojnë Dy luanë, dy tigra dhe një jaguar ia kanë mbathur nga një kopësht zoologjik në Lunebach në Gjermaninë perëndimorë, njoft
Shëtitje krah gruas, ku po e kalon fundjavën Donald Lu I veshur sportiv, me një fletëpalosje në dorë ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu e ka kaluar këtë fundjavë te kopsht
Vizitorët e Kopshtit Zoologjik vrasin kangurin me gurë Diçka e pazakontë ka ndodhur në në një kopsht zoologjik në juglindje të Kinës ku papritmas një grup vizitorësh kanë fill
Evakuohet kopshti zoologjik i Parisit, shkak ikja e 52 majmunëve të rrezikshëm Kopshti zoologjik më i madh në Paris, është mbyllur për shkak se 52 majmunëve ‘të mëdhenj dhe të rrezikshëm’, kanë ikur
Kopshti zoologjik më i frikshëm në botë (FOTO LAJM) Shumë prej nesh kanë kujtime të mrekullueshme kur kanë vizituar një kopsht zoologjik. Zogjtë e bukur dhe grabitqarët
Thatcher refuzonte fluturimet me panda Ish-kryeministrja britanike Margaret Thatcher nuk ka qënë një adhuruese e pandave pasi Zonja e Hekurt refuzonte të prano
Frikë në Berlin, policia evakuon stacionin e trenit në Kopshtin Zoologjik Stacioni i Kopshtit Zoologjik të Berlinit është evakuuar dhe trenat janë ndalur. Pamjet e shpërndara nga media gjerma
Jepet alarmi, parardhësi i njeriut po zhduket (FOTO LAJM) Kujdestarët e kopshtit zoologjik në Bali Indonezi kanë mahnitur me pamjet e publikuara së fundmi në internet. Kujdest
Bashkia vijon investimet, dy rrugë të reja në zonën e Kopshtit Zoologjik Deri pak javë më parë, lagjja në krah të Kopshtit Zoologjik ishte pjesë e Tiranës si zonë, por zor se mund të quhej qyte