999 rezultate për

zonave

Durrësi në terr! Prej dy ditësh banorët e këtyre zonave nuk kanë energji elektrike Problemi i mungesës së energjisë elektrike vazhdon të jetë një problem i madh dhe aktual në Shqipëri. Në disa fshatra
Ohri në listën e zonave të rrezikuara? UNESKO publikon raportin në janar Ohri pritet të jetë në listën e zezë të zonave të rrezikuara nën mbrojtjen e UNESKO-s pasi nuk janë përmbushur disa nga
Mosmarrveshje e pretendime për detin, Shqipëria e Greqia shkojnë në Hagë (FOTO LAJM) Mes Shqipërisë dhe Greqisë ka mosmarrëveshje për caktimin e zonave detare dhe për këtë dy shtetet, kanë vendosur t'i dre
Marrëveshja e detit, Greqia shpejton procedurat për bisedime me Shqipërinë Marrëveshja e detit ka shkaktuar një zhurmë të madhe në vendin tonë për shkak të deklaratës së kryeministrit grek se Gre
Hapja e bizneseve dhe shtimi i zonave të gjelbra, Manastirliu vjen me rregulla të tjera (FOTO LAJM) Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, iu bën thirrje qytetarëve të tregohen të kujdesshëm, për shkak të lehtësim
Hapen berberët dhe klinikat dentare, zgjerohet harta e zonave të gjelbra Prej ditës së sotme do të lejohen të zhvillojnë aktivitetin e tyre parukeritë, berberët, klinikat dentare dhe dyqanet në
Shtohen zonat e gjelbra, nga nesër këto 14 bashki marrin dritën jeshile Nga dita e hënë (11 maj) listës së zonave të gjelbra do t’i shtohen edhe 14 bashki në vendin tonë, çka do të thotë se qy
Rama i prerë me rregullat e reja: Asnjë makinë jashtë zonave të gjelbra! Kryeministri Edi Rama iu ndau disa detyra të rëndësishme kryebashkiakëve të disa bashkive, të cilat i ka futur në zonën
Publikohet harta, oraret si do lëvizet nga e hëna për pensionistët e makinat (FOTO LAJM) Publikohet harta e zonave të gjelbërta ku nga e hëna e 27 prillit do lëvizet më lirshëm, por me rregulla strikte, me ora
KUPA/ Juventus - Milan me tifozë të zonave të caktuara Ashtu si edhe pritej gjysmëfinalja e kupës së Italisë mes Juventusit dhe Milanit do të luhet me tifozë. Disa ndeshje
Tërmeti i 26 Nëntorit/ Përfshin 3 Bashki, zbulohen hartat e zonave ku do të rindërtohet Qeveria ka shpallur ditën e sotme hartat territoriale të zonave për zhvillim, në të cilat do të ndërtohen banesat e reja
Forcat e Sigurisë së Kosovës janë nisur drejt zonave të dëmtuara nga tërmeti Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar lidhur me tërmetin që ka goditur Shqipërinë dhe Kosovën. Thaçi përmes nj
Shahini bën gafën më spektakolare në historinë e Arsimit në Shqipëri Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka dalë sot në një konferencë për shtyp, për të renditur një sërë suksesesh, që qever
Shqipëria në "frigorifer", harta e zonave ku priten temperatura ekstreme (FOTO LAJM) Temperaturat ekstreme kanë mbërthyer të gjithë Shqipërinë ditët e fundit, ndërsa periudha më e ftohtë pritet të jetë nes
Kotzias i lumtur: Shpresoj në një marrëveshje me Shqipërinë deri në fillim të Qershorit Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka folur për negociatat me Shqipërinë lidhur me delimitimin e zonave detare.
Sa taksë për pronën do të duhet të paguani sipas zonave në Tiranë Nga 1 prilli çdo individ që ka në pronësi shtëpi ose biznes do të paguajë taksën mbi pronën me faturën e energjisë.
Falja e detit dhe zonave të naftës, Greqia e quan të suksesshme marrëveshjen Pavarësisht se në Shqipëri akoma shihet me dyshim dhe pikëpyetje të mëdha marrëveshja e fundit me Greqinë, për shtetin f
Fakte të reja, thellohet më shumë skandali i HEC-eve mbi kanionet e Osumit Një ditë pasi u publikuan dokumente ekskluzive të një koncesioni të fshehtë për dy hidrocentrale mbi një zonë të mbrojtu
E rëndë, bie në humnerë punonjësi i administratës së zonave të mbrojtura Një punonjës i administratës së zonave të mbrojtura, Pëllumb Guri është rrëzuar në humnerë. Ngjarja ka ndodhur mesdi
Veliaj: Investime në nivel kapilar, urbanizim të zonave rurale Pas rikonstruksionit të rrjetit të ujësjellësit dhe urës së Mënikut, Bashkia e Tiranës po vijon punën për ndërtimin e rr