999 rezultate për

zonat

Rriten temperaturat por s'ndahet shiu, ky është moti për sot Deri në orët e pasdites, kthjellime dhe vranësira dominojnë Jugun dhe zonat Qendrore ndërsa vranësira dhe shira të dobët
S'ka pranverë! Bëhuni gati për reshje të dendura dëbore Nga dita e nesërme deri ditën e diel në vendin tonë do të mbizotërojë mot me vranësira të shumta, si dhe reshja të shumt
Moti i keq s'ka të ndalur, ky është parashikimi për ditën e sotme Moti dominohet nga kthjellime e vranësira të shpeshta duke sjellë shira të dobët në Jug- Qendër por shira mesatarë në zo
E frikshme! Pas përmbytjeve rrugët mbushen me krokodilë dhe gjarpërinj (FOTO LAJM) Reshjet e dendura të shiut që kanë prekur Queenslandin kanë nxjerrë një numër të kafshëve të rrezikshme nëpër rrugë veça
As reshje shiu e as temperatura nën zero, ky është moti për sot Paraditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin. Ndërsa pasditja dhe mbrëmj
Ja zonat e izoluara nga uji, situata e fundit sipas Qarqeve Gjatë natës së djeshme reshjet e shiut kanë pushtuar të gjithë vendin. Gjatë natës së djeshme në të gjithë territori
Dimri s'ka ndërmend të ikë! Ky është moti për ditën e sotme Orët e para të ditës mbeten me vranësira e shira të dobët por mesdita intensifikon shirat në Veri dhe Qendër ndërsa pasd
Tirana zgjohet edhe sot nën dëborë (VIDEO) Qytetarët e Tiranës edhe ditën e sotme janë zgjuar nën reshje dëbore. Dëbora ka nisur që në orët e djeshme pasdite dh
Dëbora pushton Shqipërinë, më në fund zbardhet edhe Tiranë Dëbora ka pushtuar pothuajse të gjithë Shqipërinë. Pak momente më parë, dëbora pushtoi edhe Tiranën duke e veshur me pet
Bora "mbërthen" vendin, ja zonat e bllokuara (FOTO LAJM) Verilindja dhe juglindja e Shqipërisë janë gdhirë këtë të hënë nën petkun e bardhë të dëborës, e cila ka rënë dhe ka sht
Do të bjerë edhe në Tiranë, 90% e Shqipërisë do të zbardhet nga dëbora Nga dita e sotme e në vijim pritet të ketë ulje drastike e temperaturave, si dhe 90% e territorit të vendit të zbardhet
Shi e dëborë në të gjithë Shqipërinë, sot mos dilni nga shtëpia! Paraditja mbetet me vranësira dhe reshje të pakta shiu e dëbore në pjesën më të madhe të vendit. Pasditja sjell shtim
Bëhuni gati për më të keqen! Nga nesër Shqipëria do të bllokohet nga i ftohti siberian Nga dita e nesërme dhe deri të premten e ardhshme, Europa do të ndikohet ndjeshëm nga rrymat ajrore siberiane. Rrymat
Arrihet marrëveshje rreth taksave komunale dhe pajisjeve urbane në Ohër Organet kompetente komunale në Ohër dhe hotelieritë e qytetit në takimin që e kishin sot, arritën marrëveshje rreth mëny
Diell por acar i ftohtë, ky është moti për sot Pjesa e parë e ditës mbetet nën dominimin e kthjellimeve në të gjithë vendin. Pasditja mbetet e kthjellët në zonat Ju
Reshje shiu e erëra, ky është moti për ditën e sotme Paraditja vijon me vranësira dhe reshje kryesisht shira në Veri- Qendër por reshje të izoluara do ketë në zonat Jugore.
Jolie: NATO-ja të luftojë kundër krimeve ndaj femrave në zonat e luftës Ylli i Hollivudit, Angelina Jolie, njëherësh e dërguar speciale e Kombeve të Bashkuara për refugjatë, ka thënë se shfryt
Veliaj: Shumë shpejt nis ndërtimi i 5 shkollave të reja, ja zonat që do përfitojnë Krahas shkollave të reja që po ndërton me fondet e veta, shumë shpejt bashkia e Tiranës do të nisë edhe ndërtimin e 5 sh
A do të rikthehen reshjet e shiut? Ky është moti për sot Kthjellimet vijojnë dominimin e tyre në të gjithë territorin deri në orët e vona të pasdites kur shfaqen vranësira kalim
Temperaturat e acarta pushtojnë vendin, ky është moti për nesër Sinoptikanat parashikojnë se moti i keq me temperatura të ulëta do të vazhdojë gjatë gjithë javës. Edhe pse me diell