999 rezultate për

zona

Ju bien flokët? Ky test i thjeshtë ju tregon nëse është rënie sezonale Rënia e flokëve në fund të verës dhe në fillim të vjeshtës është një problem shqetësues, jo vetëm i femrave, por edhe i
Roma merr 3 pikët e para sezonale përballë Sassuolos (VIDEO) Roma ka fituar me rezultat 4-2 ndaj Sassuolos në ndeshjen e xhiros së tretë të Serie A. Skuadra nga kryeqyteti italia
Ky vend europian arrin shkallën më të ulët historike të papunësisë, vetëm 2.1% Zvicra thyen rekordin historik sa I përket përqindjes së uët të papunësisë me vetëm 2.1%, gjatë muajve të fundit ndër më
Zjarret masive në Australi, shpallet gjendje e jashtëzakonshme Në disa zona në Australi kanë rënë zjarre masive dhe për pasojë janë djegur me dhjetra banesa. Ditën e djeshme janë
Plane për fundjavë, mësoni si do të jetë moti sot dhe nesër Masa ajri më të freskëta të paqëndrueshme me origjinë nga Europa veriperëndimore po afrohen drejt territorit të Shqipëri
Reshje shiu dhe shtrëngata, si pritet të jetë moti sot Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare dhe rreshje shiu të izlolura në formën e rrebesheve në mesditë.
Shiu pushton Shqipërinë, zonat ku do të ketë shtrëngata të forta Kur vendi është përfshirë nga mot tipik i stinës së vjeshtës, Instituti i Gjeoshkenave njofton se do të ketë vreshje të
Vapa iku me gushtin: Ulje temperaturash dhe reshje shiu, si do të jetë moti sot Gadishulli ballkanik po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativsht të freskëta veriperëndimore të cilat do të ku
1 prekje dhe e bëtë për vete, 3 zonat më të ndjeshme në trupin e një vajze Trupi i njeriut i ngjan një labirinti të pafund që nuk resht së na surprizuari çdo ditë me aftësitë e tij. Edhe pse jemi
Tirana dy ditë pa energji elektrike, ja zonat të cilat do të kenë probleme OSHEE ka njoftuar sot të gjithë banorët e Tiranës se nesër dhe pasnesër në disa zona do të kenë ndërprerje të energjisë
Pamjet dramatike nga Amazona, që kanë alarmuar botën (FOTO LAJM) Amazona prej disa ditësh është duke u djegur, çka ka alarmuar krejt botën. Kjo, për shkakun se Amazona konsiderohet s
Mos iu gëzoni diellit, pasdite ka rrebeshe shiu në këto zona Vendi ynë do të vijoi të mbetet në ndikimin e motit të kthjellët, por vranësira të shpeshta ka patur në zonat e ulëta dh
Temperatura të larta, por pasdite në këto zona fillojnë rrebeshet Vendi ynë do të vijoi të mbetet në ndikimin e motit të kthjellët, por vranësira të shpeshta ka patur në zonat e ulëta dh
Pas 15 orësh kërkim gjendet çifti hungarez në Karaburun, ja ku kishin qendruar Pas disa orësh kërkime, policia ka gjetur çiftin hungarez i cili kishte humbur që prej mbrëmjes së të dielës në Kraburun
Rrikthehet i nxehti përvëlues, sa do të tregojë termometri sot Moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim veriperëndim
As veshët as kërthiza, kjo pjesë e trupit është trendi i momentit për një piercing (FOTO LAJM) Nëse jeni një vajzë që ndiqni tendencat më të fundit të modës, por edhe të aksesorëve me siguri ky artikull do t'ju inte
Ikën i nxehti përvëlues, pritet ulje e ndjeshme e temperaturave Gjatë këtyre ditëve vendi ynë unë u përfshi nga temperaturat e larta, të cilat në disa zona arritën deri në 42 gradë cel
Çfarë po ndodh në Greqi? Pas tërmeteve, zjarre masive në disa zona Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishulli
Greqia në flakë, rikthehet tmerri i vitit të shkuar (FOTO & VIDEO) Prej disa ditësh zona të tëra në Greqi janë duke u djegur. Flakët stimulohen edhe nga era e fortë duke e bërë kështu të
Aromat që mund të largojnë mushkonjat gjatë verës Gjatë verës të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe l