999 rezultate për

zonĂ

Simptomat e gripit sezonal, ja si ta luftojmë pa ilaçe Gripi është një infeksion akut viral, i cili shpërhapet në mënyrë të lehtë nga një person në tjetrin. Viroza qarkullon d
Starte sezonale shumë negative për Juven e Barçën Juventus-Barcelona në dy precedentët e fundit ishte edhe sfida e dy skuadrave kampione të padiskutueshme në kampionatet
Temperaturat do pësojnë rritje, parashikimi i motit për sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët por që herë pas
Zemaj: Po shqyrtohet mbyllja e kufijve dhe kufizim i lëvizjes në zonat më të prekura me Covid-19 Ministria e Shëndetësisë ka filluar të shqyrtojë masa të reja për parandalimin e përhapjes më të madhe të coronavirusit
Java nis me vranësira, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët por që herë pas
Kthjellime dhe vranësira, si do të jetë moti këtë të premte Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pa
Temperaturat do pësojnë rritje, mësoni si do të jetë moti sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pa
Mosmarrveshje e pretendime për detin, Shqipëria e Greqia shkojnë në Hagë (FOTO LAJM) Mes Shqipërisë dhe Greqisë ka mosmarrëveshje për caktimin e zonave detare dhe për këtë dy shtetet, kanë vendosur t'i dre
Ish-ministri "zbërthen" shifrat: Zonat më të prekura, pse u rritën rastet 4 javët e fundit Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka analizuar përhapjen e COVID-19 në Shqipëri, duke krahasuar shifrat e katër ja
Rriten temperaturat, por nuk mungojnë vranësirat: Si pritet të jetë moti sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pa
Vranësira dhe kohë e freskët, njihuni me parashikimin e motit Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell po në zonat malore
COVID-19/ 3 zonat e kuqe në Tiranë, pse këtu është rreziku më i lartë? Zona e ish-Bllokut, Astiri dhe Kombinati konsiderohen si zonat më të nxehta të infektimit të koronavirusit në kryeqytet.
Greqia jep lajmin e mirë: Tampon falas për punëtorët sezonalë Dogana e Qafë-Botës pritet të jetë e hapur për gjithë punëtorët sezonalë, në datat midis 25 tetor – 10 nëntor. Punëto
Stuhi shiu dhe përmbytje, njihuni me parashikimin e motit për sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Duke filluar nga mesi i ditës, vranësirat d
A do të ketë sërish mbyllje të kufijve? BE nxjerr planin e ri të lëvizjes Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në gjithë Evropën. Sot u zyrtarizua në Luksemburg sistemi “semafori i BE-së”, i pr
Qytetet që patën më shumë reshje gjatë natës, si pritet të jetë koha në vazhdim Meteorologët thonë se prej orëve të mesditës së sotme, reshjet do të humbin intensitetin dhe do bëhen më lokale. Njëkohë
Moti i keq, përmbytje dhe ndërprerje energjie në Durrës dhe Korçë Reshjet e dendura të shiut dhe moti i keq që ka përfshirë vendin ka sjelle disa probleme në qarkun e Korçës dhe të Durrë
Tragjedi me 27 të vdekur në Turqi Prodhimi i pijeve alkoolike në mënyrë të jashtëligjshme me produkte të dëmshme ka shkaktuar tragjedi në Turqi. Mediat
Ulje temperaturash e reshje shiu, si pritet të nisë java Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Reshjet e shiut do rikthehen sërish, kryesi
Petrucci arrin suksesin e parë sezonal, triumfon në Le Mans Mbi pistën e lagur të Le Mansit ishte Ducati i Danilo Petruccit që triumfoi në Çmimin e Madh të Francës në Moto GP, gara