999 rezultate për

zogut

Tronditet Fieri, i riu vritet me thikë Një ngjarje e rëndë ka tronditur ditën e sotme Fierin. Mësohet se një i ri është gjetur i pajetë nga kalimtarët në zo
Transformimi i "Zogut të Zi", vendoset kryevepra e skulptorit shqiptar me famë botërore (VIDEO) Tirana ka tashmë një tjetër vepër të mirëfilltë artistike. Bëhet fjalë për skulpturën e Helidon Xhixhos, një nga artistë
I fiksuar pas motrës së Zogut, ky është sekreti më i madh i Enver Hoxhës A e dini se cili është sekreti më i madh i diktatorit Enver Hoxha? Ajo ishte princesha e Shqipërisë, motra e M
Më keq se në kohën e Zogut! Shifrat tregojnë si po shuhet Shqipëria (FOTO LAJM) Në gjashtë muajt e parë të këtij viti, shtesa natyrore e popullsisë (diferenca mes lindjeve dhe vdekjeve) ishte vetëm 48
Mbytet një i ri në Milot Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Milot. Mësohet se është mbytur një i ri në lumin pranë Urës së Zo
Në shtrat nuk ishte gjë! Rrëfimi i nxehtë Tanyas që prishin fëjesën e Zogut me vajzën e Shefqet Vërlacit Është 10 gusht i vitit 1929, një ditë e nxehtë në qytetin bregdetar të Durrësit. Nga Parisi, kërcimtarja e kabareve T
E quajnë gay, por e dashura e Zogut të Tiranës do t'ju trullosë (FOTO LAJM) Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si Zogu i Tiranës është një ndër personazhet më interesante në Shqipëri. I njohur për
Nipi i Ahmet Zogut i del kundër Princesësh Elia: Turp! Princesha Elia Zaharia doli hapur dhe firmosi për shëmbjen e teatrit Kombëtar, krah 65 artistëve të tjerë. Kur kanë k
Kushton 1 milion euro, kjo është makina që Hitleri i dhuroi Zogut (FOTO LAJM) Mbreti i vetëm i shqiptarëve Ahmet Zogu koleksionoi një mori dhuratash luksoze për martesën e tij me Gerlandinën. Po
Nuk ndodhte që nga koha e Zogut, ky është një lajm i dhimbshëm për shqiptarët Të dhënat demografike po sinjalizojnë një situatë alarmante më shumë se ajo që pritej në zhvillimet e popullsisë në trem
1 milionë euro! Kjo është makina që Hitleri i dhuroi Zogut (FOTO LAJM) Mbreti i vetëm i shqiptarëve Ahmet Zogu koleksionoi një mori dhuratash luksoze për martesën e tij me Gerlandinën. Po
Zbardhet shuma, sa arka me florinj mori Zogu kur u arratis nga Shqipëria Ahmet Zogu ishte mbreti i parë i Shqiptarëve, mbretërim i cili u ndërpre me pushtimin e vendit nga Italia. Arkivat e
Rrëfimi i pazakontë i të dashurës së Zogut: Në krevat nuk më kënaqi kurrë! Pak njerëz e dinë se Mbreti Ahmet Zogu ka kaluar një lidhje dashurie 4 vjeçare me kërcimtaren e kabareve Tanja Visirova.
Dokumenti tronditës i CIA-s: Ahmet Zogu ka një lidhje incesti me të motrën (FOTO LAJM) Një ndër akuzat më të rënda ndaj mbretit Zog janë akuzat për incest mes tij dhe të motrës. Ka qënë CIA ajo që ka pub
Xum Allushi ia thotë troç Zogut të Tiranë: Mallkuar qoftë dita kur të njoha! (VIDEO) Xum Allushi është një ndër humoristët më të rinj në Shqipëri. Ai është i njohur më shumë online me videot humoristike në
E PADËGJUAR/ Moldavja e Zogut, balerina që nuk u bë kurrë Mbretëreshë (FOTO LAJM) Tania Visarova, balerina me një jetë të trazuar, ishte gruaja e preferuar që i qëndroi për tre vite në krah Mbretit Zog.
Ndërron jetë djali i komandant Zogut nga Shemshova (FOTO LAJM) Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë sonte në spitalin e Turqisë, djali komandantit të Ushtrisë Çlirimtare Kombëta
Peza i përgjigjet nipit të Zogut: Hallat nuk të kanë treguar për Enverin dhe Maxhiden “Nuk është vetëm një histori dashurie, por një libër i angazhuar, sa politik, aq edhe emancipimi e identiteti. Si lindi
Nipi i Zogut kundër Pezës: Princesha nuk e donte Enverin Nipi i Ahmet Zogut, Skënder Zogu, tregon se nuk ka pasur asnjë bisedë në familjen mbretërore për fejesë të Princeshës Ma
“O marr atë, o vdes!”, motra e Ahmet Zogut ishte dashuruar marrëzisht pas Enver Hoxhës Në librin “Sarah”, Alfred Peza ka sjellë dritëhije të historisë shqiptare. Çfarë do të kishte ndodhur nëse Shqipëria