999 rezultate për

zogu

Veliaj: “Do transformojmë Bulevardin “Zogu I” në një zonë kushtuar turizmit Tre vitet e fundit Njësia 9 ka përjetuar disa nga investimet dhe projektet më të mëdha transformuese për Tiranën, duke n
Si do lidhet sheshi “Skënderbej” me Pazarin e Ri dhe transformimi i Blv “Zogu i I” (FOTO LAJM) Pazari i Ri dhe zgjatimi i Bulevardit nuk do të jenë pjesë të ndara të qendrës së kryeqytetit. Urbanistët po shohin mund
“Zogu i Zi”, me pamje të re, Bashkia rehabiliton zonën (FOTO LAJM) Rrethrrotullimi te Zogu i Zi, një prej portave hyrëse të kryeqytetit ka marrë një pamje krejtësisht të re. Pas rehabi
Tronditet Fieri, i riu vritet me thikë Një ngjarje e rëndë ka tronditur ditën e sotme Fierin. Mësohet se një i ri është gjetur i pajetë nga kalimtarët në zo
Përurohet te “Zogu i Zi” vepra e artistit shqiptar me famë botërore, Helidon Xhixha (FOTO LAJM) Herës tjetër, kur t’iu bjerë rruga nga rrethrrotullimi i “Zogut të Zi”, mos e humbni skulpturën e ideuar dhe realizuar n
Transformimi i "Zogut të Zi", vendoset kryevepra e skulptorit shqiptar me famë botërore (VIDEO) Tirana ka tashmë një tjetër vepër të mirëfilltë artistike. Bëhet fjalë për skulpturën e Helidon Xhixhos, një nga artistë
Masakra me tre të vdekur te "Treni", 47 vjet burg për vëllezërit Doçi Ditën e sotme Gjykata ka dhënë masën e sigurisë për të arrestuarit e masakrës në Bulevardin ‘Zogu I’. Kujtojmë se në
Kur ke syrin më të madh se stomakun Një çafkë dukej se ka syrin më të madh se stomaku i saj, pasi përpiqej të gëlltiste një bretkosë të madhe të gjelbër.
Gazetares i del zogu në studio, kameramani e fokuson (VIDEO) Është bërë protagoniste në vetëm pak orë, pas publikimit të kësaj videoje ‘të nxehtë’. Italiania bukuroshe Barbara D’
Tanja rrëfen netët e nxehta: Në shtrat me Mbretin e shqiptarëve (FOTO LAJM) Është 10 gusht i vitit 1929, një ditë e nxehtë në qytetin bregdetar të Durrësit. Nga Parisi, kërcimtarja e kabareve T
I fiksuar pas motrës së Zogut, ky është sekreti më i madh i Enver Hoxhës A e dini se cili është sekreti më i madh i diktatorit Enver Hoxha? Ajo ishte princesha e Shqipërisë, motra e M
Më keq se në kohën e Zogut! Shifrat tregojnë si po shuhet Shqipëria (FOTO LAJM) Në gjashtë muajt e parë të këtij viti, shtesa natyrore e popullsisë (diferenca mes lindjeve dhe vdekjeve) ishte vetëm 48
Time flet për legjendën e thesarit të Mbretit Zog që ndodhet ne New York Nga Annalisa Lo Monaco Zogu I, është ndoshta sundimtari më pak i njohur europian i shekullit XX, dhe pothuajse me sig
Mbytet një i ri në Milot Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Milot. Mësohet se është mbytur një i ri në lumin pranë Urës së Zo
Në shtrat nuk ishte gjë! Rrëfimi i nxehtë Tanyas që prishin fëjesën e Zogut me vajzën e Shefqet Vërlacit Është 10 gusht i vitit 1929, një ditë e nxehtë në qytetin bregdetar të Durrësit. Nga Parisi, kërcimtarja e kabareve T
"E kam të dashurën gangstere", Zogu i Tiranës tregon sa i aftë është në shtrat (FOTO LAJM) Hermes Nikaj ose siç njihet për publikun shqiptar Zogu i Tiranës është bërë i njohur që pas pjesëmarrjes së tij në "Aldo
E quajnë gay, por e dashura e Zogut të Tiranës do t'ju trullosë (FOTO LAJM) Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si Zogu i Tiranës është një ndër personazhet më interesante në Shqipëri. I njohur për
Mbani frymën! Zogu i Tiranës do të sjell këngë më Luana Vjollcën Gjatë emisionit të mëngjesit "Ditë e re", Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si Zogu i Tiranës, ka dhënë lajmin e bujshëm.
Nipi i Ahmet Zogut i del kundër Princesësh Elia: Turp! Princesha Elia Zaharia doli hapur dhe firmosi për shëmbjen e teatrit Kombëtar, krah 65 artistëve të tjerë. Kur kanë k
Kushton 1 milion euro, kjo është makina që Hitleri i dhuroi Zogut (FOTO LAJM) Mbreti i vetëm i shqiptarëve Ahmet Zogu koleksionoi një mori dhuratash luksoze për martesën e tij me Gerlandinën. Po