999 rezultate për

zjarrfikesit

Zjarrfikësit e Prishtinës shpëtojnë macen që kishte hipur në majë të shtyllës (FOTO LAJM) Zjarrfikësit e Prishtinës shpëtojnë macen që kishte hipur në majën e një shtylle elektrike. Në fotografitë e publikua
Në flakë stadiumi më i madh në Europë (FOTO LAJM) Stadiumi më i famshëm në Rusi, ai i Moskës “Luzhniku” është përfshirë nga një zjarr i madh. Mediat ruse shkruajnë se zja
Nuk ndalen zjarret në Kumanovë Zjarrfikësit e Kumanovës ndërhynë mëngjesin e sotëm në dy vatra zjarri, ndërsa mbrëmë në pesë të tjera, iformojnë sot ng
27 të plagosur nga një shpërthim në Gjermani Si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në një ish bazë ushtarake në Gjermani, ka sjellë plagosjen e 27 personave. Ra
MPB rikthen zjarrfikësit në kompetencë të komunave Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, ka deklaruar se së shpejti shërbimet zjarrfikëse do të rikthehen në komp
Zjarr në një banesë në qendër të Prishtinës (FOTO LAJM) Një banesë në qendër të Prishtinës, në Sheshi Edit Durham, po digjet. Zjarrfikësit kanë mbërritur dhe janë duke shuar zj
Shikoni se çfarë ndodh me këta zjarrfikës! (VIDEO) Një pakujdesie e momentit nga zjarrfikësit për pak se nuk u shndërrua në tragjedi. Ngjarja ka ndodhur në një pjesë rural
Digjet banesa, shkrumbohet 76-vjeçarja në Manastir Një grua e moshuar humbi jetën pasi shtëpia e saj u përfshi nga zjarri. Tragjedia ka ndodhur mesditën e djeshme, rreth o
Po ky, ç'punë ka në koshin e mbeturinave?! (VIDEO) Një student anglez është dashur të nxirret nga zjarrfikësit pasi ishte ngujuar në një kosh mbeturinash, e cila ishte mby
Zjarr në pallatin ku jeton kryeministri Rama Një klinikë dentare e ndodhur në katin e dytë të një pallati ku jeton edhe kryeministri Edi Rama u dogj sot nga flakët s
Zjarrfikësit e Kosovës paralajmërojnë protesta Sindikata e Pavarur e Zjarrfikësve të Kosovës (SPZK) ka reaguar ndaj shumë problemeve që ka ky institucion. Përfaqësuesi
Kinezi fiton dashurinë e pakushtëzuar të gruas (FOTO-LAJM) Shoferi i një kamioni në Kinë, që mbeti i plagosur në një aksident rrugor, refuzoi zjarrfikësit që ta shpëtojnë deri në
Real Madrid, zjarrfikësit shpëtojnë Jese Rodriguez-in (VIDEO) Periudha e zezë për sulmuesin e Real Madrid, Jese Rodriguez, nuk ka fund. Pas dëmtimit të rëndë në gju që e detyroi ta m
Zjarrfikësit nuk ndihmojnë vajzën e mbijetuar nga rrëzimi i avionit (VIDEO-FOTO) Një 16-vjeçare ka qëndruar për 15 minuta pa marrë ndihmën mjekësore pasi avioni me të cili ajo po udhëtonte u rrëzua. Vi
Australia preket nga zjarret masive Zjarrfikësit në Australi po përballen me dy zjarre masive në afërsi të Maleve Blu, si pjesë e përpjekjeve për të kontrol
Zjarr në stadium, ndërpritet Alkmaar-Atromitos (FOTO-VIDEO) Sot në ora 13:00 hidhet shorti i fazës së grupeve të Europa League 2013-14 por më parë UEFA dhe tifozët duhet të mësojnë
Banesa përfshihet nga flakët, zjarrfikësit shpëtojnë fëmijën Zjarrfikësit kanë shpëtuar mrekullisht një fëmijë të bllokuar nga tymi dhe flakët brenda banesës së tij në kryeqytet.
Mjaftojnë 60 sekonda për të "zhdukur" gjysëm milioni euro (FOTO-LAJM) Një nga makinat më të bukura dhe më të shtrenjta në botë, një Lamborghini Miura MV e vitit 1971 e cila kushtonte rreth g
Prizreni pushtohet nga flakët Konkikti i studentëve të Prizrenit pushtohet nga flakët. Burime të policisë së Prizrenit bëjnë me dije se zjarri kishte
Zjarrfikësit të pakënaqur nga Mustafa Përfaqësuesit e Sindikatës së Zjarrfikësve të Prishtinës kanë akuzuar Kryetarin e Prishtinës, Isa Mustafa se nuk realizo