999 rezultate për

zjarrfikesit

Rrëfimi i zjarrfikësit: Kur lash vajzat në pallatin që digjej për të shpëtuar të tjerët më parë Quhet Përparim Boshnjaku, është 45 vjeç dhe ka 26 vite që shërben në shërbimin zjarrfikës. Ai është një nga punonjësit z
Zjarri në Shkodër, reagojnë zjarrfikësit: Erdhëm për 8 minuta, shpëtuam 8 shtëpi (VIDEO) Një zjarr i rënë në Shkodër pasditen e djeshme i ka marrë jetën një të moshuari dhe familjarët kanë hedhur akuza ndaj zj
Pastruesi i xhamave bie nga kati i 47-të, shpëton (FOTO LAJM) Vetëm gjysma e njerëzve që bien nga tre kate kanë mbijetuar. Nga 10 kate, askush nuk ia ka dalë. Por, ky rast është i
Merr flakë shtëpia e biznesmenit në Vlorë, zjarrfikësit në vendngjarje Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë banesën e një biznesmeni të njohur në qytetin e Vlorës. Mësohet se banesa ndodhet
Veliaj: Zjarrfikësit janë heronjtë tanë, më e keqja kaloi Bashkia e Tiranës ka mundur të përballojë natën më të ftohtë të këtij dimri, ndërsa ka ofruar strehë dhe të gjitha kusht
Treni del nga shinat, rreth 70 të lënduar në New York (VIDEO) Një tren doli papritur nga shinat në orët e para mëngjesit të mërkurës në Nju Jork. Mësohet se tridhjetë e shtate pe
Veliaj kalon mbrëmjen e ndërrimit të viteve me zjarrfikësit Në një kohë që pjesa më e madhe e qytetarëve ishte duke kaluar me të afërmit e tyre mbrëmjen e Vitit të Ri, Kryetari i B
TRAFIK DROGE/Pranga zjarrfikësit në Librazhd Një punonjës i zjarrfikëses në Librazhd dhe një tjetër shtetas janë vënë në pranga, lidhur me akuzën e vjedhjes dhe prod
Zjarrfikësit kërkojnë rritje pagash: Kemi punë shumë të vështirë Të qenit zjarrfikës konsiderohet një ndër profesionet më të vështira në botë, por kur këtë profesion duhet ta ushtrosh n
Pamje të reja/ Ja momenti kur zjarrfikësit hapin me leva bagazhin e ‘Benz’-it të Deliallisit (VIDEO) Dashnor Deliallisi, shkaktari i aksidentit tragjik që ndodhi tri ditë më parë në Sukth, ku humbën jetën tre vajza dhe ai
SHBA/ Shpërthen laboratori i drogës brenda shtëpisë, dhjetëra të plagosur (VIDEO) Dhjetëra persona janë plagosur, përfshirë këtu edhe një zjarrfikës, kur një laborator droge brenda një shtëpie në SHBA,
Zjarrfikësit në Itali shpëtojnë macen që kishte 6 ditë nën rrënoja (VIDEO) Një mace me emrin Joy është shpëtuar e gjallë nga zjarrfikësit italianë pasi qëndroi 6 ditë e zënë në kurth nga rrënojat
Tërmeti/ Letra e zjarrfikësit drejtuar vogëlushes: Na fal që mbërritëm vonë (FOTO) “Përshëndetje vogëlushe! Na fal që mbërritëm vonë”. Kështu e nis letrën e tij, Andrea, një nga zjarrfikësit që për di
Makina merr flakë në Porto Palermo, 4 italianët shpëtojnë për mrekulli (VIDEO) 4 shtetas italianë kanë përjetuar një ngjarje të tmerrshme në Porto Palermo, kur automjeti që kishin marrë me qira në Sh
Vendosën bast për “Leicester kampion”, ja sa fituan dy zjarrfikësit Dy tifozë të "çmendur" të Leicester City kanë fituar 20.000 sterlina pasi vendosën në skedinë se titullin kampion në Pre
Zjarrfikësit shpëtojnë fëmijën e ngecur mes dy mureve (VIDEO) Përmes videos së mësipërme ju do të shikoni momentin se si zjarrfikësit heronj, të cilët punuan pa u lodhur derisa shpë
Njihuni me profesionet që bëjnë keq për zemrën Sipas një studimi të realizuar nga shkencëtarët të American Heart Association thuhet se disa nga profesionet kultivojnë
Shkrumbohet një shtëpi në Obiliq Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në Obiliq. Sipas burimeve të policisë, nuk raportohen të lënduar, vetëm dëme ma
Nuk e ndihmojnë zjarrfikësit, “Spiderman-i” nga Tirana futet nga ballkoni (VIDEO) Kur në Tiranë ke një problem shkon shumë proverbi “vetëm i zoti e nxjerr gomarin nga balta”, pasi asnjë nga strukturat s
Tiranë, zjarr në banesën e një zyrtari të lartë Ka marrë flakë në mbrëmje në Tiranë papafingoja e shtëpisë së Xhavit Shalës, shef i departmanentit të Sigurisë në Akadem