999 rezultate për

zjarrfikesit

Tmerrohet 12 vjeçari në Kumanovë, ndërhyjnë zjarrfikësit Ekipi i zjarrfiksave nga Kumanova, i udhëhequr nga komandanti Vidan Trajkovski sot shpëtuan një fëmijë 12 vjeçarë e cila
Sefaj angazhohet për zgjidhjen e statusit juridik të zjarrfikësve Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Flamur Sefaj, zhvilloi një takim pune me përfaqësues nga Sindikata e Zjarrfikësve
Nuk kanë marrë pagat, zjarrfikësit e Uzinës së Ballshit protestë Reparti i Zjarrëfikësve të Uzinës së Ballshit protestuan sot, pasi kanë muaj pa marrë pagat. Mosparaqitja e tyre në p
Masazh gjoksi dhe oksigjen, zjarrfikësit kthejnë në jetë macen pa ndjenja (VIDEO) Ky është momenti prekës kur zjarrfikësit rikthejnë në jetë macen e një gruaje duke i dhënë oksigjen dhe duke i bërë masa
Ngjarja e rëndë në Tetovë, Arifi: Zjarrfikësit kanë arritur në kohë Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi në një prononcim para mediave, ka pohuar se zjarrfikësit në rastin e familjes
Emergjenca e pazakontë e zjarrfikësve të Mynihut Shërbimet e emergjencave, kudo, zakonisht përballen me telefonata të pazakonta dhe me raste jo urgjente, por brigada e z
Emergjenca e pazakontë e zjarrfikësve të Mynihut Shërbimet e emergjencave, kudo, zakonisht përballen me telefonata të pazakonta dhe me raste jo urgjente, por brigada e z
Përplasen trenat në Gjermani, të paktën 50 të lënduar (FOTO LAJM) Një tren i mallrave dhe pasagjerëve janë përplasur në një aksident në Meerbusch, pranë Dusseldorf, Gjermani. Sipas ra
Digjen dy vetura në Prishtinë Në rrugën “Ahmet Korenica” në Prishtinë, një person ka raportuar se në rrethana të panjohura vetura e tij civile është p
Veliaj: Projekt fantastik për “Piramidën”. Shpërblim për zjarrfikësit Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka dhënë sot lajmin e mirë për fillimin e punimeve për rehabilitimin e “Pi
Shpërthim në ajër, përplaset në pistë aeroplani në Angli (VIDEO) Dëshmitarë të tmerruar raportojnë se kanë dëgjuar një shpërthim të madh përpara se të shihnin një “top zjarri” të përpl
Rusia, akuza FBI-së për kontrolle në konsullatën e San Fransiskos Ministria e jashtme e Rusisë ka akuzuar FBI-në për planifikimin e kontrolleve sot në konsullatën e saj në San Francisco,
Pylli kaplohet nga flakët në Rahovec Në fshatin Koznik të Rahovecit raportohet se i dyshuari mashkull nga pakujdesia i ka vënë zjarrin pyllit me ç‘rast është
Arrestohen zjarrfikësit italianë, shkaktuan zjarre qëllimisht për t'u paguar më shumë Pesëmbëdhjetë forca zjarrfikëse vullnetare, të dyshuar se kanë ndezur vatra zjarri për të përfituar nga fondi i ndërhyrj
Zjarr i madh në Sarandë, zjarrfikësit në vështirësi për ta shuar Një tjetër zjarr i fuqishëm ka rënë, kësaj here në zonë të vështirë malore në Sarandë. Vatra e zjarrit është lokalizu
I mituri bie në një puset në Tiranë, shpëtohet nga zjarrfikësit Një i mitur, rreth 5 vjeç ka rënë ditën e sotme në një pusetë në zonën e “Liqenit të Thatë” në Tiranë. Mësohet se i m
Zjarrfikësit grek ndërmarrin aksion për të gjetur një shtetas të Maqedonisë të humbur në malin Olimp Gjatë tentimit për të arritur majën e malit Olimp, një shtetas i Maqedonisë ka ngecur dhe ka shkaktuar reagimin e njësiv
Sërish zjarr në Londër, zjarrfikësit bllokojnë një zonë të qytetit (FOTO LAJM) Shtëllunga të mëdha tymi janë shfaqur sërish në Londër. Në sheshin “Shaftesbury” janë bllokuar disa hyrje, si pasojë
Momenti kur zjarrfikësit shpëtojnë njerëzit e mbetur në lojën më të lartë në botë (VIDEO) Zjarrfikësit kanë shpëtuar disa njerëz që kishin mbetur në një lartësi të madhe lojën e njohur në formë treni “roller co
Zjarrfikësit e Maqedonisë në aksion për të shpëtuar një...mace (VIDEO) Zjarrfikësit e Maqedonisë janë angazhuar kohët e fundit për të shuar zjarret e një pas njëshme në të gjithë territorin e