E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
999 rezultate për

zjarrfikesit

Papa Françesku mbeti i mbyllur në ashensor, e shpëtuan zjarrfikësit Papa Françesku thotë se ai kishte mbetur i mbyllur brenda për 25 minuta në një ashensor të Vatikanit dhe duhej të shpëto
Dogji disa hektarë tokë, shuhen pas 6 orësh flakët në Gjirokastër (FOTO LAJM) Zjarri masiv, që përfshiu sot kullota të tëra në fshatin Mashkullorë të Gjirokastrës, është shuar nga zjarrfikësit. Z
Gjilan, lopa bie në një grope të thellë, ndërhyn zjarrëfiksja për ta shpëtuar (VIDEO) Një lopë e cila kishte rënë në një gropë të thellë ka bërë që të intervenojnë zjarrfikësit për ta shpëtuar. Ekipi i z
Nuk paguhen për orët shtesë, zjarrëfikësit në protestë Zjarrfikësit e Tetovës kanë protestuar ndaj mos-pagesës së shtesave për punën e natës, gjatë fundjavave dhe rrezikshmëri
Një shishe ujë brenda në makinë gjatë verës mund të shkaktojë pasoja të tmerrshme (VIDEO) Është një rrezik kërcënues për jetën, që mund të shkaktojë zjarr brenda në veturë. Tani, zjarrfikësit janë duke i parala
Shpërthen bombola e gazit, merr flakë shtëpia në Shkup Është djegur një banesë në ndërtesat “Binjaket” në lagjen Karposh 4 të Shkupit. Sipas informacioneve të para, banesa
Ndiqeni LIVE zjarrin që po shkrumbon Katedralen Notre Dame (VIDEO) Katedralja e famshme në gjithë botën Notre Dame në Paris është përfshirë nga flakët dhe zjarrëfikësit po luftojnë me fl
Reshjet e dendura shkaktojnë dëme në Prishtinë I gjithë territori i Kosovës është përfshirë nga reshje të dendura të cilat janë duke shkaktuar dëme, shkruan Albeu.com
Thirrjet për ndihmë që befasojnë edhe zjarrfikësit e Londrës Statistikat e brigadës kundër zjarrit në Londër, tregojnë se që nga viti 2016, janë shpëtuar nga ngecja në tualet 650 pe
Dikur ishte hero, zbulohet identiteti i zjarrfikësit që rrihte gruan dhe fëmijët Lorenc Hatia, fotoja e të cilit qarkulloi në të gjithë mediat pas aksionit për shuarjen e zjarrit tek Biblioteka Kombëta
Shpërthen në flakë makina në Gramsh, dyshimet e para Një automjet në Gramsh u përfshi nga zjarri. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:30 në lagjen ‘35-vjetori’ në qendër të
Gropa gjigante në rrugë përpin makinën (VIDEO) Një makinë që po kalonte përmes Via Pontina, në rajonin e Lazios në Itali është përpirë nga uji, pasi një pjesë e asfalt
Rrëshqet dheu, 10 të vdekur Ekipet e shpëtimit po kërkojnë për të mbijetuar në një zonë kodrinore në Brazil, ku rrëshqitja e dheut mbyti 10 persona,
Treni del nga shinat, shumë të vdekur Së paku 17 persona kanë mbetur të vdekur dhe qindra të tjerë janë lënduar pas daljes së trenit nga hekurudha në Tajvan.
Tragjike, zjarrfikësit luten në gjunjë për nënën dhe vajzën që i vrau pema (FOTO LAJM) Një nënë së bashku me foshnjën e saj mbetën të vdekur, pas stuhisë së madhe që e ka goditur pjesën e qytetit Wilmington
Aksidenti i Lady Dianës, del rrëfimi i zjarrfikësit që ndodhej në vendngjarje Kanë kaluar 21 vite që prej lajmit të tmerrshmëm se Princesha më e dashur e gjithë botës ndërroi jetë nga një aksident i
Shkrumbohet një shtëpi në Prishtinë Sot rreth orës 14:30, policia ka marrë informatën se në afërsi të Parkut të qytetit, saktësisht në rrugën “Halil Alidema
Zjarrfikësit kroatë braktisin penalltitë sapo dëgjohet sirena e zjarrit (VIDEO) Në një video që po qarkullon në rrjete sociale, tregon se Zjarrfikësit në Zagreb, edhe pse të veshur me fanellën të Kroa
Zjarrfikësit rrezikojnë jetën për të shpëtuar çiftin (VIDEO) Një çift kinez është shpëtuar pasi u mbërthyer brenda një lumi të rrëmbyeshëm për më shumë se katër orë. Zjarrfikësit
Ngjarja që nuk patë në televizor: Ju rrëfej zjarrfikësit heronj të Tiranës (FOTO & VIDEO) Një zjarr i rënë pak pas mesnatës pranë burgut nr.313 në Tiranë alarmoi kryeqytetin për shkak të sirenave të alarmit si