999 rezultate për

zjarreve

Qeveria ushqen me domate, vezë dhe djathë ushtarët që po luftojnë me zjarret Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në llogarinë e tij në “Facebook”, publikon një mesazh që sipas tij
Rekord në Portugali, 220 zjarre brenda një dite Portugalia është duke bërë përpjekje që të vë nën kontroll zjarret, pasi në këtë vend të Evropës Jugore të premten u reg
Shihni spektaklin më të madh të fishekzjarreve në botë (VIDEO) Një nga spektaklet më të mëdha në botë të fishekzjarreve, finalja e festivalit të përvitshëm veror në Gjenevë, ka tërheq
220 zjarre brenda një dite në Portugali Portugalia është duke bërë përpjekje që të vë nën kontroll zjarret, pasi në këtë vend të Evropës Jugore të premten u reg
Greqia lë Shqipërinë "në baltë", tërhiqen urgjentisht avionët për fikjen e zjarreve Shefi i ushtrisë greke ka urdhëruar tërheqjen e menjëhershme të avionëve grekë nga jugu i Shqipërisë. Me një urdhër u
Maqedonia në flakë, gjendje alarmante për shkak të zjarreve Autoritetet e Maqedonisë kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme në një rajon malor jugperëndimor, për shkak të shqetës
Shqipëria po digjet! Berisha sulmon Ramën: Bleu Benz por jo kova Shqipëria është para një situatë të rrezikshme zjarresh në të gjithë vendin. Një komentues akuzon Berishën si ish-kr
Shqipëria në alarm, avionë nga Greqia dhe Italia për shuarjen e zjarreve Vendi jonë është zhytur në një situatë kritike për shkak të flakëve që kanë përfshirë të gjithë vendin. Burime nga M
Kodheli për zjarret që kanë përfshirë Shqipërinë: Janë të qëllimshëm! Situata e zjarreve në Shqipëri po merr përmasa të mëdha dhe zgjidhja duhet të jetë e menjëhershme. Nisur nga situata
Situatë kritike në Itali, rrugët nën pushtetin e zjarreve (VIDEO) Një autostradë që lidh Milanin me Napolin është bllokuar si pasojë e një zjarri masiv që ka përfshirë pyllin aty pranë.
Zjarret vdekjeprurëse në Kroaci, jep dorëheqjen ministri i Mbrojtjes Ministri kroat i Mbrojtjes ka dhënë dorëheqjen pas një numri të madh kritikash se ushtria nuk ka reaguar me shpejtësinë
Situata e zjarreve alarmante, Demiraj: Kemi kërkuar ndihmë nga Greqia dhe NATO Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ishte ditën e sotme në Razëm të Shkodrës, ku nga aty ka para nga afër situatën e z
Ish-gjenerali kroat: Jugosllavët shkaktuan zjarret masive, ata na urrejnë Ndonëse kompetentët kanë deklaruar se shkaqet e zjarreve duhet të analizohen, shumë qytetarë të Kroacisë janë të bindur
Spektakël fshekzjarresh dhe festivale, si e festuan amerikanët Ditën e Pavarësisë (VIDEO) Amerikanët festuan festën e pavarësisë me parada madhështore, konkurse për ngrënien e hot dog-ëve dhe hedhjen e fishekzj
Zjarret përfshijnë vendin, ja zonat më të rrezikuara Vatrat e para të zjarreve në pyje si pasojë e temperaturave të larta, janë shfaqur ditet e fundit në disa zona të vendit
Kryeministri Mustafa ndodhet sot mes "dy zjarreve" Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, pas tri vitesh qeverisjeje, do të ketë sot një prej ditëve më sfiduese të saj, pasi
Pamjet nga përleshjet në ndeshjen Lyon-Beshiktash (FOTO LAJM) Tifozët turq dhe ato francezë janë përplasur në stadiumin e Lyon pak para se të fillonte ndeshja, ndërkohë që një pjesë
E FRIKSHME/ Një person humb syrin nga fishekzjarrët natën e Vitit të Ri (VIDEO) Edhe dita e parë e këtij viti u shoqërua me incidente të rënda, nga përdorimi i fishekzjarrëve. Një person ka humbur
Viti 2017 troket edhe në Hong Kong, spektakli me fishekzjarre ndriçon qytetin (VIDEO) Me mijëra dhe qindra qytetarë u mblodhën për të parë spektaklin e fishekzjarrëve të mesnatës në portin e Victoria-s në H
Shpërthim në tregun e fishekzjarrëve në Meksikë, 29 viktima e 72 të plagosur (VIDEO) Të paktën 29 persona kanë humbur jetën dhe 72 të tjerë janë plagosur në Meksikë si pasojë e një shpërthimi në një treg