999 rezultate për

zjarret

Shqipëria sërish në rrezik nga zjarret, temperaturat e larta pushtojnë vendin Ndërsa termometri shënon rreth 30 gradë, një temperaturë jo e përshtatshme për stinën pranverore në të cilën gjendemi, I
Sonte Skenderaj do të pushtohet nga zjarret Sot në Komunën e Skenderajt do të mbahet manifestimi “Nata e Zjarreve”, ku fillimisht në kompleksin memorial “Adem Jasha
700 qytetarë kërkuan ndihmë mjekësore, 17 persona u lënduan nga fishekzjarret 3 ditë nga ndërrimi i viteve kanë dalë të dhënat zyrtare në lidhje me incidentet e ndodhur në natën e Vitit të Ri 2018.
Spektakli shkon keq, kaos në plazhin australian Spektakli i fishekzjarreve që shoqëron ndërrimin e viteve nuk ka shkuar ashtu siç pritej në plazhin Terrigal të Australi
Shqiptari në Laç ndoshta nuk vdiq nga fishekzjarret Një adoleshent është gjetur i vdekur në orët e para të mëngjesit në qytetin e Laçit. Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes,
Temperaturat në minus nuk i ndal njerëzit të festojnë nëpër botë (FOTO LAJM) Më shumë se një milionë njerëz kanë parë në Time Square fishekzjarrët spektakolare në natën e dytë më të ftohtë të Vitit
DETAJET/ Fishekzjarret i shkaktojnë vdekjen të riut shqiptar Një ngjarje tragjike ka ndodhur në këtë natë të nderrimit te viteve. Një 16 vjecar ka humbur jetën në Sanxhak të Kurbini
2018 pritet edhe në Japoni, Tokio mbulohet nga fishekzjarret Pas Zelandës së Re dhe Australisë tashmë Japonia ka pritur Vitin e Ri 29018, nën një lumë fishekzjarresh. Ndërrimi
Viti i Ri 2018 mbërrin edhe në Australi Pas Zelandës së Re, Australia është vendi i dytë i cili ka pritur vitin e ri 2018. Ndërrimi i viteve u prit me një sp
Vazhdon beteja me zjarret në Kaliforni Zjarrfikësit po vazhdojnë betejën me disa vatra zjarri që ndihmohen nga erëra të fuqishme në Kaliforninë jugore. Një val
Si u shkrumbua nga zjarret Kalifornia (FOTO LAJM) Disa foto të publikuara së fundmi tregojnë se si ka mbetur e shkretuar Kalifornia pas zjarreve masive. Të gjithë bano
Shokuese! Zjarret bëjnë shkrumb e hi Kaliforninë (FOTO LAJM) Zjarret e rënë natën e së dielës në Kaliforninë Veriore kanë djegur më shumë se 170,000 hektarë tokë. Fotot tregojnë
23 të vdekur dhe 550 të zhdukur nga zjarret në Kaliforni Si pasojë e zjarreve që kanë pushtuar Kaliforninë, deri me tani kanë humbur jetën 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsid
Zjarret "shkrumbojnë" Kaliforninë, evakuohen banorët Një zjarr i zjarrtë i fuqishëm pranë Los Anxhelosit është përhapur në mijëra hektarë, duke nxitur evakuimin e detyrueshë
Shuhen zjarret në komunën e Zajazit Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim informon se zjarret e lokalizuara dje në komunën e Zajazit janë shuar. Njëri nga z
Qeveria ushqen me domate, vezë dhe djathë ushtarët që po luftojnë me zjarret Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në llogarinë e tij në “Facebook”, publikon një mesazh që sipas tij
Situata nga zjarret, gjatë 24 orëve të fundit 6 vatra të reja Emergjencat Civile kanë dhënë informacion për situatën nga zjarret. Sipas Emergjencave Civile gjatë 24 orëve të fundi
Florjan Binaj ngre alarmin: Mjaft o kafshë!! (FOTO LAJM) Zjarret e panumërta dhe vatrat aktive që nuk po fiken kurrë të gjitha për ta lënë vendin të qetë, duket se kanë indinjua
Reshjet shuajnë zjarret, ja vatrat e nxehta aktive Vetëm përgjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 5 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Shirat gja
Rekord në Portugali, 220 zjarre brenda një dite Portugalia është duke bërë përpjekje që të vë nën kontroll zjarret, pasi në këtë vend të Evropës Jugore të premten u reg