999 rezultate për

zinxhir

"Përdorni goma dimërore dhe zinxhirë", ARRSH njofton akset problematike Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion në lidhje me gjendjen e krijuar si pasojë e reshjeve të bores dhe ngrica
Dëborë e përmbytje, kjo është situata e fundit në zonat e bllokuara Mëngjesin e kësaj të hënë reshjet e dëborës u ndërprenë, por fshatra të tërë në zona të thella të juglindjes dhe veriut
Pa zinxhirë në akse me dëborë, policia rëndon dorën në ditë feste Dëbora dhe moti i keq kanë nxjerrë edje njëherë në pah problematiikat serioze përsa i përket respektimit të qarkullimit
Dëborë dhe acar në të gjithë vendin, cilat janë akset më problematike Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës gjatë natës së kaluar kanë favorizuar krijimin e akullit në rrugë. Autorit
Kujdes nga ngricat! ARRSH bën një tjetër apel të rëndësishëm Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar sërish qytetarët mbi situatën e rrugëve në vendin tonë pas motit me borë dhe ngr
ARRSH: Mos harroni zinxhirët! Kjo është gjendja e aksit Milot-Lezhë Autoriteti Rrugor Shqiptar jep lajmin e mirë se aksi rrugor Milot-Lezhë është zhbllokuar. Gjatë natës së shkuar
ARRSH thirrje shqiptarëve: Kujdes! Këto akse kalohen vetëm me zinxhir "Të gjithë drejtusit e mjeteve të lëvizin vetëm me goma dimri ose zinxhirë, të
Bora në Korçë, autoritetet i bëjnë thirrje shoferëve që të përdorin zinxhirë Dimri ka trokitur seriozisht tashmë në Shqipëri, duke ulur temperaturat dhe përkeqësuar motin. Reshjet e shiut dhe të
Ngrica në rrugë, në këto akse nevojitet përdorimi i zinxhirëve Gjatë natës ka pasur temperatura të ulëta në të gjithë vendin, kryesisht në veri, në juglindje, në akset e Dajtit dhe në
Më pak reshje dëbore, të gjitha akset në vend janë të kalueshme Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion lidhur me situatën në akset rrugore, për shkak të pranisë së borës dhe n
Korça nën bardhësi, Dardha e Voskopoja kalohen vetëm me zinxhirë Moti i acartë me ngrica dhe reshje intensive të dëbores ka përfshirë një pjesë të vendit tonë këto ditë duke shkaktuar e
Borë dhe ngricë, ARRSH paralajmërime shoferëve për goma dimërore dhe zinxhirë Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se për shkak të temperaturave të ulëta dhe reshjeve të dëborës në akset Korçë-Qaf
Aksident zinxhir në aksin Prishtinë-Mitrovicë, përplasen 15 automjete Një aksident masiv ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, ku për pasojë kanë mbetur të lënduar 15 p
Rama i bindur: Shqipëria po fuqizon kapacitet e testimit Në Shqipëri prej disa ditësh ka nisur aplikimi i testeve të shpejta për COVID-19. Kryeministri Edi Rama mëngjesin e k
Rritja alarmante e rasteve, OBSH: Ja si ndërpritet zinxhiri i infektimeve me Covid-19 OBSH e ka zgjidhjen se si të ndërpritet zinxhiri në mënyrë që të mos përsëritet një mbyllje e dytë. Kreu i Shërbimit
TRONDITËSE/ Ushtari armen lidh veten me zinxhir që të mos lëshojë frontin Një ushtar armen është gjetur i lidhur me zinxhir në vendin e tij të luftimit. Pasi morën pozicionin e armenëve, ush
Zgjerohet zinxhiri i koronavirusit në vend, sa raste të reja u shënuan sot (VIDEO) Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 847 testime të kryer kanë rezultuar pozitivë me Cov
Zgjerohet zinxhiri, si u "skuq" sot Shqipëria nga numri i lartë i infeksionit inistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 625 testime për të dysh
Rëndohet situata në spitalet COVID, si u zgjerua sot zinxhiri i infeksionit Gjatë orëve të fundit kanë humbur jetën 4 pacientë si dhe janë infektuar me koronavirus 130 qytetarë.. Shpërndarja gj
Manastirliu: Po përgatitemi për vjeshtën, do shtohen masat kufizuese Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë fjalës së saj në seancën e sotme plenare, ka folur lidhur me aktin nor