999 rezultate për

zieni

7 produkte pastrimi që nuk duhet kurrë t’i përzieni me njeri-tjetrin (FOTO LAJM) Ka disa produkte në shtëpinë tuaj, shumica që përdoren për pastrim, të cilat duhet të bëni shumë kujdes të mos i kombino
Kjo është receta për një zemër të shëndetshme Limoni dhe hudhra përdoren zakonisht për të marinuar mishin ose për t’i shtuar më shumë shije sallatës. Por duket se
Maskat më efektive për të hequr pikat e zeza në fytyrë Ekspozimi i vazhdueshëm në diell pa vënë krem kundër diellit mund të shkaktojë shumë efekte negative në lëkurë. Ndër kët
Sodë buke për një fytyrë të pastër (VIDEO) Soda e bukës ndihmon për të pasur një fytyrë të pastër. Përveç kësaj, cilësitë e saj ndihmojnë për problemet me aknet
Përzieni vetëm brokoli me kos dhe nuk do vuani kurrë nga kjo sëmundje e rëndë Studiuesit në Singapor zbuluan se kosi me brokoli vrau 75% të tumoreve tek minjte dhe më shumë se 95 qeliza të kancerit
Qofte me thjerrëza Përbërësit 1 gotë thjerreza 1,5 gota bollgur 1 qepë 1 lugë të gjellës salcë 1 gotë të çajit vaj vegjetal
Sodë buke për një fytyrë të pastër (VIDEO) Soda e bukës ndihmon për të pasur një fytyrë të pastër. Përveç kësaj, cilësitë e saj ndihmojnë për problemet me aknet
Receta sekrete 2 mijë vjeçare, ilaçi që shëron shumë sëmundje A e dini se më shumë se 2 mijë vjet në Tibet ky ilaç përdoret për shërimin e dhimbjeve të shumta? Zbulojeni! JA PË
Panine me kajsi dhe qershi Përbërësit 45 gr miell thërshërë 60 gr sheqer i kaftë 125 gr kajsi të grira 440 gr qershi 375 ml qumësht
Kek me banane Përbërësit 6 banane të shtypura 90 gr sheqer me ngjyrë kafe 60 ml vaj 2 vezë 1 lugë çajit vanilje 315
Maskë për flokë të yndyrshëm, me uthull molle dhe mente Nuk thonë kot se flokët janë gjysma e bukurisë, por për t’i pasur gjithmonë në gjendjen e duhur, duhet t’u kushtojmë shu
Maskë për flokë të yndyrshëm, me uthull molle dhe mente Nuk thonë kot se flokët janë gjysma e bukurisë, por për t’i pasur gjithmonë në gjendjen e duhur, duhet t’u kushtojmë shu
Kek me karrotë dhe arra Përbërësit 3 vezë 2 gota sheqer gjysmë gote jogurt gjysmë gote ujë 1 gotë vaj vegjetal 1 gotë arra 2 karrota 6 h
Sallatë e përzier Përbërësit sallatë sallatë vjollce 2 karrotë miser PËR SOS 1 tas jogurt 1 lugë Uthëll gjysmë lug
Zieni bananen, mjaltin dhe ujin, magjia ndodh për tre ditë Përshkruajeni dhe ruajeni këtë recetë. Shërimi i kollës kronike dhe bronkitit gjithmonë ka qenë problematik, madje edhe
Mënyra perfekte për të gatuar gjelin e detit për këto festa Mungesa e gjelit të detit në tryezën festive të Vitit të Ri është një “mëkat” që askush nuk guxon ta bëjë. Dietologia Bl
Gurabija pa pjekje Përbërësit 15 hurma ½ gota qumësht 50 gr gjalpë 4 lugë të gjellës kakao 2,5 gota perzierje te dritherave 1 gotë
Kokoshka të ëmbla – super për persona llupës Nëse jemi mësuar t’i qesim kripë, nuk do të thotë që ashtu gjithmonë duhet të jetë! Përbërësit:– 1 filxhan misër koko
Musaka e shpejtë Nevojiten: ▪ një kokë lulelakre, ▪ një filxhan oriz, ▪ 400 g mish të bluar, ▪ një qepë, &
Këto perime janë shumë më të shëndetshme kur janë të ziera Duhet konsumuar perime të ndryshme të cilat i përgatisim në mënyra të ndryshme, ndërkaq disa janë më të shëndetshme të h