999 rezultate për

ziadin

Flet dëshmitari, si u shpëtua Ziadin Sela nga dhuna Është zhvilluar sot seanca e radhës për dhunën e ushtruar në Kuvendin e Maqedonise ndaj deputetit shqiptar Ziadin Sela.
Paralajmërimi i Ziadin Selës për prokurorin famëkeq Lubomir Smilevski Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela shpesh herë ka paralajmëruar se prokurori Lubomir Smilevski mund të jetë i
Taravari: I pari që e vendosi në tavolinë si kusht ligjin për gjuhën shqipe ishte Ziadin Sela Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka komentuar miratimin e
Ziadin Sela: Unë votova, ndërsa ne e gëzofshim! Lideri Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka uruar shqiptarët për votimin e Ligjit për gjuhën shqipe, dhe thekson se a
Sot Kongresi i ASH-së, Sela nuk do ta ketë të vështirë garën Aleanca për Shqiptarët sot mban Kongresin e parë partiak në Tetovë. Kreu i kësja partie, Ziadin Sela do të jetë lider i
Sela rrëfen tmerrin e 27 prillit: Më goditën me monitor dhe shtizë flamuri Ziadin Sela dëshmoi në cilësinë e dëshmitarit në tentativën për vrasje ndaj tij më 27 prill të vitit kaluar. Në dekl
Ziadin Sela e la Komunën e Strugës me 7.5 milion euro borxh Sipas Kryetarit të Komunës së Strugës Ramiz Merko, administrata e kaluar nën udheheqjen e Ziadin Selës e la komunën me b
Ngjarjet e 27 prillit, Sela do të përballet me sulmuesit e tij Më 19 shkurt, deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela do të përballet me sulmuesit e tij gjatë ngjarjeve të 27 p
Ziadin Sela kërkon 500 mijë euro dëmshpërblim për sulmin ndaj tij në Kuvend Kreu i Aleancës së Shqiptarëve, Ziadin Sela kërkon më së paku 500 mijë euro dëmshpërblim për sulmin ndaj tij në Kuvendin
Vazhdon gjykimi për sulmin ndaj Ziadin Selës Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi i të akuzuarve për tentimin për vrasje të deputetit Zijadin Sela, që nd
Çfarë po ndodh me Feta Alimin "shpëtimtarin" e Ziadin Selës? Abdylfeta Alimit i dyshuar për “cenim terrorist të rendit kushtetues” për 27 prillin e përgjakshëm të vitit kaluar i vaz
Rufi Osmani: Po mos të ishte Ziadin Sela, Zaevi nuk do të mund të bënte qeveri Ish kryetari i komunës së Gostivarit, profesori universitar Rufi Osmani ka komentuar qeverisjen e Zoran Zaevit ku ka dre
Nis shkarkimi i drejtorëve të ASH-së, ja kush është i pari Qeveria ka nisur të shkarkojë funksionarët e ASH-së. Gjatë ditës së djeshme është shkarkuar drejtori i ndërmarrjes publi
Ziadin Sela nga Tetova ka një porosi për Ali Ahmetin Këshilli vendor i Aleancër për Shqiptarët mbrwmw në Tetovë mbajti tubim me qytetarët dhe aktivistët partiak. Lideri
Më 26 janar nis gjykimi i të akuzuarve që sulmuan Ziadin Selën Me 26 janar fillon gjykimi për të akuzuarit të cilwt sulmuan Ziadin Selën në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë me 27-p
Gjyshi i Ziadin Selës u dënua me 10 vite burg Ziadin Sela, kryetari i ASh, disa herë në debatet e tij me kundërshtarët politik ka shprehur krenarinë e tij për paraard
Anketa e fundit, ja kush është lideri më i besueshëm tek shqiptarët e Maqedonisë Në rrjetin social Facebook emisioni "Click Plus" bëri një sondazh për të kuptuar se tek cili nga dy liderët besojnë më s
Largimi i Selës, Mukin e gozhdojnë qytetarët (FOTO) Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri së bashku me disa bashkëpartiak kanë postuar disa foto nga nata e përgjakshme e 27 Pr
Sela takohet me familjen e Feta Halimit (FOTO) Lideri i ASH-së, Ziadin Sela është takuar me familjarët e Feta Halimit, kumanovarit që i shpëtoi jetën më 27 prill, por
Sela: Na dëbuan nga Qeveria Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela mbrëmë në emisionin ClickPlus në televizonin 21 tha se nuk është bërë pish