999 rezultate për

zhvilluesit

Apple ka gati sistemin e ri iOS 8.3 beta 4 Apple nuk ndalet këtë herë ai ka lançuar versionin e ri iOS 8.3 beta 4 për zhvilluesit dhe për momentin softueri i ri i
Facebook ndryshon platformën e pagesës Facebook bëri dje një lajmërim ku tregonte se monedha e vet virtuale, “kreditet”, do të bëhet një monedhë reale, si: dol
Zhvilluesit besojnë se Google+ do e mundë Facebook-un Në dispozicion për pak më shumë se një muaj dhe akoma në testim, Google+ i ka bindur disa zhvillues se ai do ta mundë ri
Zhvilluesit preferojnë iOS më shumë se Android-in Një raport i ri ka zbuluar se në tremujorin e dytë të vitit 2011, zhvilluesit kanë preferuar të punojnë në iOS më shumë
iPhone 4, telefoni më i mirë i vitit Iphone 4 i prodhuesit Apple është emëruar si celulari më i mirë si pajisje në Global Mobile Awards 2011 në Kongresin e m