999 rezultate për

zhvillues

Në Dubai po ndërtohet një prej pishinave më të larta në botë (FOTO LAJM) Nga lart, Dubai është i përbërë nga ishujt në formë palmash dhe janë mbështjellë në një rreth, rrethuar nga ujërat e gji
Miratohet leja për një tjetër kullë 21-katëshe në mes të Tiranës Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar në mbledhjen e së mërkurës një leje ndërtimi për një kullë 21 kate mbi tokë d
111 metra e lartë, së shpejti do të kemi një tjetër kullë gjigante në Tiranë Axhenda e Këshillit Kombëtar të Territorit duket të ketë qenë e ngjeshur në mbledhjen e datës 2 shkurt në të cilën janë
Apple ka gati sistemin e ri iOS 8.3 beta 4 Apple nuk ndalet këtë herë ai ka lançuar versionin e ri iOS 8.3 beta 4 për zhvilluesit dhe për momentin softueri i ri i
Facebook ndryshon platformën e pagesës Facebook bëri dje një lajmërim ku tregonte se monedha e vet virtuale, “kreditet”, do të bëhet një monedhë reale, si: dol
Zhvilluesit besojnë se Google+ do e mundë Facebook-un Në dispozicion për pak më shumë se një muaj dhe akoma në testim, Google+ i ka bindur disa zhvillues se ai do ta mundë ri
Zhvilluesit preferojnë iOS më shumë se Android-in Një raport i ri ka zbuluar se në tremujorin e dytë të vitit 2011, zhvilluesit kanë preferuar të punojnë në iOS më shumë
iPhone 4, telefoni më i mirë i vitit Iphone 4 i prodhuesit Apple është emëruar si celulari më i mirë si pajisje në Global Mobile Awards 2011 në Kongresin e m
Zhvilluesi i iPhone flet për të ardhmen e medias Javën e kaluar, ne profilizuam ScrollMotion, një kompani që sjell libra dhe revista në pajisje të lëvizshme në mënyra të
Motorola blen zhvilluesin e softuerëve "Aloqa" Gjigandi i telekomit Motorola, njoftoi të enjten se ka blerë kompaninë Aloqa GmbH, një zhvillues të softuerëve për smart