999 rezultate për

zhvilluara

Muriqi kthehet nga dëmtimi, i gatshëm për Lazion Vedat Muriqi është rikthyer në stërvitje pas 3 javësh. Ai ka ushtruar i ndarë nga pjesa tjetër e grupit te Lazio. Sul
Shqipëria pa ide ndalet në Kazakistan (VIDEO) Është mbyllur në barazim pa gola sfida mes Kazakistanit dhe Shqipërisë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Një performan
Shqipëri-Francë, statistikat e ndeshjeve mes dy kombëtareve Sot, në ora 20.45 në praninë e më shumë se 22 mijë sportdashësve do zbresin në fushën e blertë për ndeshjen e tyre të fu
Milani gati të rimarrë vendin e tretë në Seria A, formacionet zyrtare Milani do ta kërkojë fitoren kundër Sampdorias, në stadiumin Luigi Ferraris, në kuadër të xhiros së 19 të të Serisë A, p
Tërhiqet qeveria franceze, fitojnë protestuesit Qeveria franceze ka vendosur që të pezullojë rritjen e taksës së karburantit, taksë që ka çuar një javë protesta të dhun
Zyrtare: Kristal Abazaj transferohet tek Anderlecht Mesfushori sulmues i Luftëtarit dhe Kombëtares Shqiptare, Kristal Abazaj, ka arritur marrëveshje tre vjeçare me klubin b
Prokuroria flet për hetimet e zhvilluara në rrahjen e Mustafës Ish- drejtori i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, i pandehuri Avni Berisha i njohur me nofkën ‘Tarkani’ dhe dëshmitar
Ndryshimet klimatike, Maqedonia e teta për nga rrezikshmëria Maqedonia renditet në vendin e tetë të tabelës me vendet më të rrezikuara në botë nga ndryshimet klimatike për vitin 201
Reagon shkrimtarja: Trump i heq lotarinë shqiptarëve se na ka zili Nga Gerina Mullaj Amerika ka frikë nga konkurenca, i thash vetes kur lexova lajmin që kërkohet të hiqet llotar
Rikthehet Evropa e vjetër: Zyrtarizohet ndarja mes "klubit të vendeve të zhvilluara" dhe "të tjerët" Kancelaria gjermane, Angela Merkel ka deklaruar, se pas Samitit të Romës që mbahet muajin e ardhshëm mund të adoptohet n
MASHT pranon dështimet në arsim: Në vitin 2021 do t'i arrijmë vendet e zhvilluara Programi për Vlerësimin Ndërkombëtar të Nxënësve, i njohur si PISA, i ka publikuar sot rezultatet e plota të testimit të
Balla: Basha të pranojë rezultatin Taulant Balla në një lidhje direkte nga Dibra, për News 24 ka deklaruar se zgjedhjet në Dibër ishin më të rregullta se s
Meta: Barazia gjinore sfidë jo vetëm për rajonin, por edhe shoqëritë e zhvilluara Duke folur sot nga salla e seancave, në konferencën rajonale të grave deputete, kryeparlamentari Ilir Meta ka thënë se n
90% adoleshentëve shqiptarë janë të kënaqur me jetën e tyre (FOTO LAJM) Ndryshe nga sa mendohet se të rinjtë e shteteve më të pasura kanë nivel më të lartë të kënaqësisë, ndodh që të jetë edhe
PSG shkatërron Troyes (VIDEO) Paris Germain ka shkatërruar me rezultatin 4:1 ekipin e Troyes në Park Des Princes. Parizienët shënuan një gol në pje
Bayern shkatërron Olimpiakos (VIDEO) Byern Munich ka shkatërruar me rezultatin e pastër 4:0 ekipin grek të Olimpiakos. Golat për Bayern u shënuan nga Cost
United e ka gati ofertën për kthimin e Ronaldos Gazetari spanjoll, Guillem Balague, beson se sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka mundësi të kthehet tek ish-
Bejta: Zgjedhjet e 27 prillit më të mirat e zhvilluara ndonjëherë Kryesia e degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar kanë mbështetur koalicionin qeveritar mes VMRO-së dhe B
Pa gola në Old Trafford (VIDEO) Vetëm barazim në derbin e kësaj jave më Premier Ligë të zhvilluar të hënën mbrëma në Old Trafford mes Chelseat dhe kampi
Holtkemper: Zgjedhjet e 23 qershorit, më të mirat të zhvilluara ndonjëherë Zgjedhjet e 23 qershorit janë më të mirat të zhvilluara ndonjëherë. Kështu është shprehur sot Ambasadorja e Gjermanisë n