999 rezultate për

zhvillua

Shqipëria pa ide ndalet në Kazakistan (VIDEO) Është mbyllur në barazim pa gola sfida mes Kazakistanit dhe Shqipërisë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Një performan
Skenari befasues i UEFA-s, ndryshon formation e Champions për ta zhvilluar vetëm në Gjermani UEFA po mendon të bëjë një ndryshim të formatit për Champions League në kushtet e pandemisë së koronavirusit. Po mendohe
Gjithçka e mbyllur? Klopp dhe Werner kanë zhvilluar një video-bisedë Timo Werner vazhdon të jetë objektivi primar i Liverpool për dritaren e transferimeve të verës. Anëtari i Leipzig po
Zbulohet shuma marramendëse që Barcelona po humbet për çdo ndeshje të pa zhvilluar në Camp Nou Shtypi spanjoll ka llogaritur humbjet e Barcelonës në këtë periudhë pandemie me koronavirus. Për shkak të këtij virus
E thotë shkenca, fëmijët kanë nevojë për mikrobe për të zhvilluar imunitetin Një ndër gjërat më të rëndësishme që duhet të bëjnë fëmijët dhe të rriturit për të shmangur viruset është larja e duarve
Personat që merren me sport e kanë këtë pjesë të trurit më të zhvilluar Sipas një studimi të bërë nga biologia Nina Kraus dhe ekipi i saj, është vërtetuar se personat që bëjnë sport kanë truri
Shqiptari me mikun e tij vihen në pranga për trafik të armëve Një shqiptar dhe tre italianë u arrestuan nga policia italiane për trafik të armëve dhe zhvatje. Policia e Trevizos k
Shqipëri-Francë, statistikat e ndeshjeve mes dy kombëtareve Sot, në ora 20.45 në praninë e më shumë se 22 mijë sportdashësve do zbresin në fushën e blertë për ndeshjen e tyre të fu
Luhet supersfida Boca Junior-River Plate, policia blindon rrugët e qytetit (FOTO LAJM) Pas mesnatës do të zhvillohet sfida e dytë gjysmëfinale, mes Boca Juniors dhe River Plate. Në “El Monumental” u zhvil
Pse nuk u zhvillua sot seanca plenare, çfarë pritet të ndodhë të hënën Deputetët munguan këtë të enjte në Kuvendin e Shqipërisë, madje gjatë gjithë kësaj javë nuk u zhvilluan as komisione par
Shkencëtarët kanë zhvilluar një test gjaku, i cili mund të parashikoj nëse do të vdisni në 10 vitet e ardhshme Hulumtuesit kanë zhvilluar një test gjaku i cili mund të parashikojë shanset se a do të vdisni në 10 vitet e ardhshme.
Milani gati të rimarrë vendin e tretë në Seria A, formacionet zyrtare Milani do ta kërkojë fitoren kundër Sampdorias, në stadiumin Luigi Ferraris, në kuadër të xhiros së 19 të të Serisë A, p
Shala: Zhvilluam një ndeshjë të mirë të zhgënjyer për rezultatin Herolind Shala, mesfushori i Kosovës, ka mbetur i kënaqur me paraqitjen e Kosovës, por jo edhe me rezultatin – edhe pse
E pafalshme, Kosova pëson gol në fund (VIDEO) Danimarka ka arritur të barazojë rezultatin në minutat e fundit me Hojbjerg në minutën e 92 duke shtangur stadiumin.
REKORD/ Atletico Madrid – Barcelona, ndeshja me e shikuar në futbollin e femrave Ndeshja e La Ligës së femrave ndërmjet Atletico Madridit dhe Barcelonës (0:2), e cila u zhvillua dje, është ndeshja më e
Si nisi dhe u zhvillua përplasja e fiseve Rexhepi-Muça-Çapja në Elbasan Më 23 korrik 2009 ekzekutohet Roland Rexhepi. Ish-agjentit i antikrimit në policinë e Elbasanit, gjeti vdekjen pasi dy b
Djali i Sabit Gecit arratiset nga policia, si u zhvillua aksioni kundër fajdes Janë arrestuar pesë burra, pasi që dyshohen se kanë kryer veprat fajde, detyrim, kanosje dhe krim të organizuar. Rasti k
Tërhiqet qeveria franceze, fitojnë protestuesit Qeveria franceze ka vendosur që të pezullojë rritjen e taksës së karburantit, taksë që ka çuar një javë protesta të dhun
Policia njofton zyrtarisht, ja si u zhvillua aksioni në Veri Policia e Kosovës, me anë të një komunikate për media bën të ditur se konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rën
Tërhiqet trupi gjykues, pritet vendimi për bandën e Shullazit Anëtarët e trupit gjykues të Gjykatës së Krimeve të Rënda janë tërhequr për të marrë vendimin në lidhje me grupin e Shul