999 rezultate për

zhvillon

Thaçi pret Clintonin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi priti në një ceremoni shtetërore pak më parë ish-Presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton.
Leximi zhvillon shëndetin mendor Në momentet më vë vështira, letërsia mund të jetë ilaçi më i mirë. Ju sjellim pjesë të debatit të veçantë të organizuar
E FUNDIT/ Policia zhvillon aksion të madh në "Kodrën e Trimave" Policia e Kosovës në orët e para të mëngjesit ka nisur një operacion policor në lagjen Kodrën e Trimave në Prishtinë.
Gjoka nis punën, zhvillon stërvitjen e parë me ekipin e Kukësit Ernest Gjoka ka zhvilluar seancën e parë stërvitore tek Kukësi, që pas emërimit të tij në krye të verilindorëve mbrëmjen
Trafiku i armëve, si hyjnë e dalin në Shqipëri dhe kush e zhvillon Trafiku i armëve është një fenomen ende prezent që në një strategji të fundit 5 vjeçare që synon kontrollin mbi armët i
Zhduket Hashim Thaçi, askush nuk e di vendin ku ndodhet Ka disa ditë që presidenti Hashim Thaçi nuk gjendet në Kosovë, por askush nuk e di vendndodhjen e saktë të tij. Jozyrt
Thaçi po mban takime misterioze jashtë Kosovës Ka disa ditë që presidenti Hashim Thaçi nuk gjendet në Kosovë, por askush nuk e di vendndodhjen e saktë të tij. Jozyrtar
Ngolo Kante kalon në epërsi Chelsean (VIDEO) Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Crystal Palace me golin e Ngolo Kantes në minutën e 51. Skuadra e Maurico Sarrit po zhv
Rooney i jep lamtumirën Anglisë, zhvillon ndeshjen e fundit Wayne Ronney i ka dhënë fund aventurës me kombëtaren e Anglisë. 33 vjecari zhvilloi dje ndeshjen e fundit si kapiten n
Rusia zhvillon manovrat më të mëdha ushtarake që nga Lufta e Ftohtë Rusia po zhvillon manovrat më të mëdha ushtarake që nga Lufta e Ftohtë. Në stërvitjet e tanishme, të njohura me emrin
Koreja e Veriut zhvillon paradë ushtarake pa raketën bërthamore Koreja e Veriut duket se ka hequr dorë nga raketat balistike. Në paradën e fundit ushtarake për të përkujtuar 70 vje
Gjuriç hyn në Kosovë, këto takime po zhvillon Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç dhe ministri i Drejtësisë, Nikola Sela
Ronaldo zhvillon stërvitjen e parë me Juventusin (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo zhvillon stërvitjen e parë me Juventusin. Cristiano Ronaldo dhe disa nga yjet e tjerë të Juventusi
Izmir Smajlaj, rekord në stërvitjen para Europianit Atleti shkodran Izmir Smajlaj është duke u përgatitur për Europianin që do të zhvillohet pas një jave. Smajlaj duket
Njihuni me tifozen shqiptare më provokuese (FOTO LAJM) Një prej modeleve më të komentuara në Shqipëri, Alesia Bami ka marrë vëmendje të madhe kohët e fundit, ku shpesh herë ak
Brazili fiton me spektakël ndaj Austrisë (VIDEO) Brazili mposhti sot Austrinë me rezultatin e përgjithshëm 3-0, duke dominuar ndeshjen dhe duke treguar se është gati për
AMF zhvillon konferencën kombëtare për edukimin financiar Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot, më 24 maj 2018, Konferencën Kombëtare “Edukimi Financiar” me fokus kr
Arta Marku zhvillon takimin e rëndësishëm ndërkombëtar Prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë znj.Arta Marku po merr pjesë në një takim të rëndësishëm rajonal në kryeqendrën e
Dorëhiqet njeriu që lejoi intiligjencën turke të zhvillonte lirshëm operacion në Kosovë Shefi i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Driton Gashi, i ka ofruar dorëheqjen e kërkuar kryeministrit të Kosovës,
Në fshehtësi të plotë, Greqia zhvillon stërvitjen më të madhe ushtarake në det (FOTO LAJM) Në kushtet kur Egju Lindor është nxehur shumë dhe një numër i madh shtetesh janë duke u "shtyrë" aty për interesat e tyr