999 rezultate për

zhvillojne

Në qiell të hapur, nxënësit në Fier zhvillojnë mësimin në oborr për tu ngrohur në diell Nxënësit në shkollën “Sotir Çapo” në Zharrez në bashkinë e Patosit, janë rikthyer përsëri këtë të hënë për të zhvilluar
Universitetet drejt mbylljes, mësimi vetëm online Drejtuesja e Komitetit Teknik, Mira Rakacolli ka njoftuar ditën e sotme se është vendosur që Universitetet do të zhvillo
Infektohet me koronavirus mësuesi, shkollat e Malishevës zhvillojnë mësim online Dy shkolla në Malishevë janë mbyllur dhe do të zhvillojnë mësim online për shkak se një mësues ka rezultuar pozitiv me C
Nis sot sezoni i provimeve, maturantët zhvillojnë testin e gjuhës së huaj Sot maturantët do t’i nënshtrohen testit provimit të parë, që përkon me atë në Gjuhën e Huaj. Janë rreth 31 mijë matu
ZYRTARE/ Nga sot skuadrat kosovare mund të fillojnë stërvitjen në grupe Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se skuadrat kosovare mund të fillojnë stërvitjet grupore nga dita e sotme. Zëd
Në Danimarkë 200 nxënës po e zhvillojnë mësimin në stadium Danimarka po tenton të rinisë jetën pas pandemisë Covid-19, me klubet sportive që janë ndër më aktivet në gjetjen e zgji
10 lojrat që zhvillojnë intelektin, aftësitë psikomotore dhe gjuhësore tek fëmijët Sipas Metodës Montessori, lojërat ndijore paraqesin një fazë shumë të rëndësishme në rritjen e fëmijëve. Stimulimi dhe m
Formacionet zyrtare, Dortmund-PSG (FOTO LAJM) Një ndeshje fantastike pritet të zhvillohet në Signal Iduna Park ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germainit.
Çfarë ka humbur Lenjani (VIDEO) Po luhet në stadiumin “Sukru Saracoglu” të Stambollit sfida e Grupit H mes Turqisë dhe Shqipërisë. Në minutën e 49 fu
Dardanët zbresin në tokën e "Tre luanëve" (FOTO LAJM) Kosova nesër është mysafire e Anglisë në ndeshjen e xhiros së pestë të kualifikimeve për Euron 2020 që do të zhvillohet
Foshnjet që lindin me operacion cezarian mund të preken nga këto sëmundje Fëmijët e lindur nga operacioni cezarian kanë më shumë gjasa të zhvillojnë autizmin si dhe ADHD (çrregullim i hiperaktiv
Me lot në sy dhe dhimbje në zemër, Parodistët e Vlorës vajtojnë ikjen e Muhamet Likos (FOTO LAJM) Mes dhimbjesh dhe lotësh të familjarëve, miqve, shokëve dhe dashamirësve të tij po i jepet lamtumira e fundit Muhamet Li
5 mijë euro gjobë për ata që zhvillojnë ndeshje me qen Komuna e Pejës ka lëshuar urdhëresë për ndalimin e vrasjeve, keqtrajtimit dhe organizimin e garave të kundërligjshme të
Superkupa e Italisë, Milani mbërrin në Arabinë Saudite (FOTO LAJM) Pas fitores në Kupën e Italisë 2-0 ndaj Sampdorias , Milani tashmë ka mbërritur në Arabinë Saudite. Kuqezinjtë do të zhv
Tifozat Kuq e Zi do të zhvillojnë ndeshje miqësore me fansat skocezë Shqipëria do të luajë nesër ndaj Skocisë në ndeshjet e vlefshme për Nations League. Për ta zbukurar sado pak këtë prag n
Kisha ortodokse maqedonase publikon mesazhin për referendumin Kisha Ortodokse e Maqedonisë i fton qytetarët që të vendosin vetë se çfarë do të bëjnë me 30 shtator. Peshkopi i Kryepes
E bujshme / Ancelotti dhe Napoli zhvillojnë bisedime sekrete (VIDEO) Në orët e vona të mbrëmjes së ditës së sotme, një takim mes presidentit De Laurentis të Napolit dhe Carlo Ancelottit, ka
Kosova dhe Shqipëria do të zhvillojnë edhe dy miqësore të tjera (FOTO LAJM) Kombëtarja Shqiptare e Futbollit U-19, e drejtuar nga trajneri Erjon Bogdani, do të zhvillojë dy ndeshje miqësore me për
Salzburg dhe Marseille do të zhvillojnë edhe 30 minuta lojë për të përcaktuar finalisten (VIDEO) Salzburg dhe Marseille do të vazhdojnë të luajnë edhe 30 minuta lojë, për të përcaktuar skuadrën që do të kualifikohet n
Studim: Rrezikoni të kaloni në depresion nëse bëni këtë gabim me fëmijën tuaj Nënat që flenë me foshnjat e tyre në të njëjtin shtrat për më shumë se 6 muaj janë dyfish më të rrezikuara të vuajnë nga