999 rezultate për

zhvilloje

Catalonja do të zhvillojë ndeshjen e parë si kombëtare, i bashkohet edhe Pique Futbolli dhe politika nuk janë ndarë asnjëherë nga njëra-tjetra në Spanjë, aty ku shumë krahina kërkojnë të shkëputen ng
Ikën sërish! Rama nuk shkon në Kuvend gjatë protestës së demokratëve Opozita mori një vendim rrufe për t'ju përgjigjur planifikimit të bërë nga maxhoranca për të mbajtur një seancë plenare
FSHF zbardh kalendarin e Kombëtares Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar datat për miqësoret e kombëtares A, por edhe të grupmoshave për muajin nënto
Gjermania do të zhvillojë “Euro 2024”, shikoni sa votuan anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s Ditën e sotme është bërë zyrtare nga UEFA se ku do të zhvillohet kampionati europian i vitit 2024. Për të siguruar o
Dimitrov sot viziton Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikola Dimitrov do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë. Gjatë vizitës së
Tirana me një teatër të ri, Veliaj sot dëgjesë me artistët Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj do të zhvillojë ditën e sotme një dëgjesë me komunitetin e artistëve për çës
Xhabiri vazhdon me bëmat, thotë se ka ardhur të zhvillojë Kosovën Pas arratisjes 6 vjeçare në Suedi, duke refuzuar që ta mbaj dënimin me 3 vite burg në Kosovë, ish-kryetari i Kaçanikut,
Skënderbeu do të zhvillojë tre miqësore në muajin Janar Pas një viti fantastik dhe shumë të suksesshëm siç ishte 2017-ta te Skënderbeu tashmë është koha për të shijuar pushimet
Messi barazon Puyolin me Barcelonën kundër Sportingut Sporting-Barcelona, të mërkurën, ka disa nxitje përveç tri pikëve. Dy prej tyre kanë Messin si protagonist: Argjentinasi
Real Madrid i zgjat zyrtarisht huazimin Odengaardit Real Madrid ka zyrtarizuar zgjatje dhe për një vit të Martin Odengaard me klubin holandez Heerenveen. 17-vjeçari do t
Irani vendos të zhvillojë bashkëpunimin me Rusinë Presidenti i Iranit Hassan Rouhani, ka thënë një ditë më parë se ka në plan që marrëdhëniet me Rusinë të zgjerohen më te
Joshua duelin e radhës kërkon që ta zhvillojë në Amerikë Anthony Joshua ka deklaruar sot se dëshiron që duelin e ardhshëm ta zhvillojë në Amerikë. Kampioni i botës në peshat e r
Pranon Vuçiç: Nuk mund ta vizitoj Kosovën pa leje Kryeministri i Serbisë, njëherësh edhe kandidat për president, Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se do të zhvillojë një viz
Aleanca për shqiptarët pritet të zhvillojë takim me LSDM-në Aleanca për Shqiptarët ka lajmëruar se gjatë kësaj jave pritet të zhvillojë një takim me përfaqësues të LSDM-së për qeve
BDI sot në Verbjani, Rostushë dhe Dibër Partitë politikë në Maqedoni po vazhdojnë fushatën e tyre në kuadër të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare për zgjedh
Han sot në Shkup / A janë përmbushur kushtet për zgjedhjet e 11 dhjetorit? Johanes Han, eurokomisari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, do të zhvillojë sot një vizitë në Shkup, ku do të takohet me
Konfirmohet takimi Putin-Erdogan, ja data Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, më 10 tetor do të jetë në Stamboll, ku do të zhvillojë një takim zyrtar me homologun
Fillon aksioni për pastrimin e Matkës dhe 50 komuna tjera ‘Hajde Maqedoni’ sot organizon aksioni për pastrimin e Matkës, që do të mbahet në 15 lokacione dhe në 50 komuna nëpër Ma
Biden vizitë në Ankara pas operacionit kundër ISIS Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden, pritet të zhvillojë së shpejti një vizitë në Ankara. Biden pritet të zhvilloj