999 rezultate për

zhvillimit

Grenell vjen në Kosovë, Ambasada Amerikane jep detaje të vizitës Ambasada e SHBA-së në Prishtinë ka dhënë detaje lidhur me vizitën që pritet t’i bëjë emisari i presidentit Donald Trump
Hoti nuk do të kthehet duarbosh në Kosovë, marrëveshja që nënshkroi sot në Paris Avdullah Hoti nuk kthehet duarbosh në Kosovë, ja marrëveshja që nënshkroi sot në Paris Përveç takimit me presidentin fra
Kush janë 22 zëvendësministrat e emëruar nga Avdullah Hoti Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka emëruar 22 zëvendësministra në gjithsej 16 ministri. Në Qeverinë Hoti, Lidh
550 efektivë policie në monitorim të shkollave gjatë zhvillimit të provimit të maturës (VIDEO) 550 punonjës policie monitoruan sot godinat në të clat maturantët zhvilluan provimin e gjuhës së huaj. Nga të gjitha
Shqiptari më i urryer në botë kërkon të lirohet nga burgu: Do gjej kurën për Covid-19 Ai cilësohet si shqiptari më i urryer në SHBA për shkak të rritjes së çmendur të çmimit të ilaçit kundër AIDS-it. Mar
Platforma online e rindërtimit, ministria e Zhvillimit: Mbyllet nesër aplikimi Nga 29 janari kur nisi procesi i deklarimit online të familjeve të prekura nga tërmeti deri tani në platformë janë kryer
Lukaku reagon pas koreve raciste në transfertën me Cagliarin Ditën e djeshme Interi arriti të fitojë në sfidën kundër Cagliarit, me rezultatin 1-2, por pavarësisht kësaj një ngjarje
BB vlerëson të kënaqshme, rezultatet e AMF për projektin “Huaja për Politikat e Zhvillimit të Sektorit Financiar”” Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare, përfundoi zbatimin e projektit “Huaja për Politikat e Zhvillimit të Sektorit Financ
Shtyhet fundosja e Telekomit Është arritur marrëveshje që të shtyhet afati për pagesë ndaj Z-Mobile. Kjo ka ndodhur pak minuta më parë në një takim q
E papritur, Rama i jep Braçes qindra milion euro nën administrim Zv.kryeministri Erion Braçe krahas numrit 2 të qeverisë do të marrë një post tjetër të rendësishëm. Vendimi është marrë
Arsene Wenger merr një post të rëndësishëm në FIFA Arsene Wenger refuzon Paris Saint Germain për FIFA-n. Sipas "Le Parisien", ish-trajneri i Arsenal ka refuzuar ofertën ed
Porosia e biznesmenit Lazim Destani: Kosova tani t’i përkushtohet zhvillimit ekonomik (VIDEO) Në eventin për shënimin e 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, mes të ftuarve ishte edhe afaristi më i suksesshëm shqip
Minatorët dalin nga greva dhe heqin dorë nga kërkesat e tyre Pas ndërprerjes së grevës së minatorëve të “Trepçës”, për shkak të një marrëveshjeje me ministrin e Zhvillimit Ekonomik
Tirana mikpret seminarin e AVITEM, diskutohen sfidat e zhvillimit urbanistik Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj mori pjesë sot në seminarin e AViTeM, e organizuar në bashkëpunim me Ambasadën
Hoxhaj sërish paralajmëron BE-në: Na jepni vizat Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka marrë pjesë në Samitin e organizuar nga komisionerja për Ekonomi dhe Shoqëri Digjit
Qeverisë Haradinaj i shtohet edhe një zëvendësministër Ish-drejtori për Planifikim Urban në Komunën e Mitrovicës, Sami Zeka është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Zhvi
Putini ngarkon Medvedevin për krijimin e qeverisë së re Presidenti i rizgjedhur rus, Vladimir Putin, emëroi zyrtarisht më 8 maj Dimitry Medvedev-in si Kryeministër të qeverisë
Krijohet embrioni i parë artificial Në Holandë është krijuar i pari embrion tërësisht artificial, pra jo i gjeneruar nga vezë dhe spermatozoide, por nga qel
Ministri kosovar bën zbulimin e shekullit, edhe NASA do ta ketë zili Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, përmes një postimi ne facebook, ka thënë se termocentrali “Kosova e Re” d
Sot dy liderët diskutojnë për dialogun me Serbinë Sot në Prishtinë do të mbahet konferenca “Skenarët e ‘Finales se Madhe” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në të është njo