999 rezultate për

zhvillimin

Bashkia e Tiranës merr ndihmën e Torinos për zhvillimin e qytetit Nga sot Bashkia e Tiranës është anëtare e Autoriteteve Metropolitane të Europës dhe do të marrë ndihmën e Bashkisë së To
Spiro Ksera vidhte paratë për romët dhe fëmijët në nevojë Ish-ministri i Punëve Sociale Spiro Ksera akuzohet nga ana e Prokurorisë, si dhe i është bërë padi edhe nga ana e Erion
Ja projektet e propozuara nga Bashkia e Tiranës Bashkia e Tiranës prezantoi ditën e sotme në konferencën e donatorëve, 112 projekte të ndarë sipas pesë fushave priorita
U zhvillua debati mbi decentralizmin dhe zhvillimin rajonal (FOTO LAJM) Java e bujshme dhe me aktivitete të ngjeshura në Ministrinë për vetëqeverisje lokale përfundoi sot me debatin kushtuar "
U zhvillua debati mbi decentralizmin dhe zhvillimin rajonal Java e bujshme dhe me aktivitete të ngjeshura në Ministrinë për vetëqeverisje lokale sot përfundoi me debatin kushtuar "
Ministri Shabani në Tetovë, inaugurohet Qendra për zhvillimin rajonal të Pollogut (FOTO LAJM) Pas vizitës në Universitetin e Tetovës, Ministri për Vetëqeverisje Lokale, Lirim Shabani, në kuadër të aktiviteteve të n
Ministri Lirim Shabani viziton Çairin (FOTO LAJM) Ministri për vetëqeverisje lokale Lirim Shabani, në kuadër të aktiviteteve të cilkësuara si "Java e decentralizimin dhe
Jahjaga nis vizitat në komuna për të nxitur dialogun për zhvillim ekonomik Presidentja e vendit Atifete Jahjaga në fund të mandatit të saj ka vendosur që të vizitojë komunat e Kosovës për të nxit
Jahjaga: Nuk guxojmë t’i vëmë në rrezik raportet me SHBA-të e BE-në Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në fjalën e saj në 40 vjetorin e ASHAK-ut, tha se ky jubilarë është më shumë se n
Kreu i RDK-së pret në takim ambasadorin amerikan (FOTO LAJM) Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi priti në një takim zyrtar ambasadorin e SHBA-ve, Jess Bailey, i shoqëruar nga këshilltar
Startegjia e protestës së PD-së Kryetari i PD¬së, Lulzim Basha, rotacionin politik ka vendosur ta kërkojë përmes formulës së sugjeruar një ditë më parë
Masa ekstreme për zhvillimin e ndeshjeve në Europë (FOTO LAJM) Itali, Francë, Gjermani, Belgjikë, Holandë, gjithkund ka pasur masa ekstreme pas atentatit në Paris. Kontrollet para hyr
Fuqia e këmbëve një tregues i rëndësishëm në zhvillimin e trurit Një studim i realizuar gjatë një 10 vjeccari ku pjesë të tij bëri 300 binjakë, doli në përfuundim se personat të cilët k
Duka zbulon një rival të madh për miqësoret e muajit mars Kreu i Federatës Armmando Duka ka folur edhe për miqësoret e marsit, që do të jenë shumë të rëndësishme për shkak të për
Cani: Eurobondi synon lehtësimin e borxhit publik Në një konferencë për shtyp, ministri Cani citoi sot se Eurobondi do lehtësojë borxhin publik. Paraditen e sotme, Minist
Do të mbahet Forumi i Dytë Ndërkombëtar- Promovimi i qytetit inteligjent, sfidat dhe mundësitë Instituti Adriapol, me mbështetjen e Këshillit të Ministrave dhe në bashkëpunim me Universitetin Marin Barleti organizoj
Gjeorgjia rrezikon miqësoren ndaj Kosovës Shqipëria pas kualifikimit në Europianin e Francës nisi të mendojë për zhvillimin e dy sfidave miqësore në muajin nëntor
Xhixho: Fuqizimi ekonomik i grave, kyç për zhvillimin ekonomik të vendit Zv. Ministrja e Integrimit Evropian, Erisa Xhixho, mori pjesë në Konferencën e 28-të Ndërkombëtare për Gratë Lidere në H
Opozita nuk heq dorë: Nuk lejojmë zhvillimin e seancës së sotme Opozita nuk ka ndërmend të lejojë mbajtjen e seancës së sotme të thirrur nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, për në or
A duhet rregulluar krevati në mëngjes? Rregullimi i krevatit është një ndër detyrimet që kemi secili nga ne. Gjatë rutinës sonë normale pas ngritjes nga kreva