999 rezultate për

zhvillimin

Një mollë në ditë eviton zhvillimin e 5 llojeve të kancerit Hulumtuesit shkencor kanë zbuluar se personat që hanë të paktën 1 mollë në ditë janë pak të rrezikuar të preken nga kanc
30 vende në zhvillim kërkojnë zhvillimin e programeve bërthamore Rreth 30 vende në zhvillim po marrin në shqyrtim zhvillimin e programeve bërthamore, njoftoi sot shefi i Agjencisë Ndërk
Vitamina C pengon zhvillimin e ulcerës peptike Sa më shumë vitaminë C konsumoni, rreziku për të zhvilluar probleme gastrointestinale (të lukthit dhe zorrëve) pakësohet
Gjosha: Bashkitë, rol përgjegjës për zhvillimin territorial Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori pjesë në Konferencën “Alterenergy, model komuniteti”, e cila u zhvi
Veliaj-Ahmeti, platformë bashkëpunimi për zhvillimin e qyteteve Tirana dhe Prishtina do të rrisin bashkëpunimin mes tyre për përmirësimin e jetës së qytetarëve të dy kryeqyteteve shqip
Lajme të mira nga Hahn për Maqedoninë Eurokomisioneri për zgjerim i dërguar në Maqedoni nga Komisioni Evropian, Johannes Hahn, ka komentuar së fundi ecurinë e
Zbulohet testi për diagnostikimin e kancerit Një test i thjeshtë gjaku që mund të diagnostikojë kancerin para se të fillojnë të shfaqen simptomat është cilësuar si z
Muharem Rama: Rinia pjesë e programit tonë për Bashkinë Në ambientet e Qendrës së Edukimit dhe Kulturës, kandidati i së majtës për Bashkinë e Dibrës, Muharem Rama, zhvilloi sot
Zbulohet planeti me kushte për zhvillimin e jetës Astrofizikanët nga Observatori Jugor Evropian (ESO), deri në fund të gushtit do të japin detajet për një eksoplanet të r
Pacolli kritikon Qeverinë: Ka mungesë përkrahje për zhvillimin ekonomik Në fshatin Gushafc të Mitrovicës u përuruar sot fabrika e kërpudhave Hirana Mushroom. Në këtë ceremoni mori pjesë edhe
Nxënësit e Kolegjit Hasan Riza Pasha, sërish përfaqësojnë Shqiperinë në I-SWEEEP Kolegji "Hasan Riza Pasha" fiton sërish të drejtën e përfaqësimit në konkursin ndërkombëtar të projekteve I-SWEEEP që zh
Mustafa fton opozitën për dialog Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se Kosova nuk ka nevojë që të shkojë në zgjedhje të parakohshme pasi dy
Ja çfarë ndodh në organizëm kur nevrikoseni Nevrikosja është një ndjenjë normale që mund ti ndodhë gjithkujt, është një fenomen që ka një sërë efektet negative në o
Gjakova ofron 800 vende pune (VIDEO) Në Panairin “Përkrahja e Punësimit të të Rinjve” bizneset ofruan 800 vende pune në Gjakovë. Mundësinë e punësimit të
Veseli: Gëzuar nënave dhe motrave që kontribuan për lirinë dhe zhvillimin e Kosovës (FOTO LAJM) "Sot, me rastin e 8 Marsit – Ditës së Gruas, me bashkëshorten, bëra nderim pranë Monumentit “Heroinat” në Prishtinë, në
Mustafa uron gratë: Zhvillimi juaj përcakton zhvillimin e një kombi (FOTO) Kryeministri Isa Mustafa, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, uron 8 Marsin, Ditën Ndërkombetare të Gruas.
Tetovë, thuajse çdo fëmijë me probleme me rritjen dhe zhvillimin Kontrollet e fundit sistematike të nxënësve në klasat e ulëta në Tetovë, japin të dhëna alarmante për gjendjen e keqe të
Mazniku: Protesta e PD ishte një pseudo protestë Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbian Mazniku, ka reaguar pas protestës së organizuar nga Partia Demokratike kundër
Kryesia largon nga seanca 9 deputetë të opozitës Kryesia e Kuvendit pas hedhjes së gazit lotsjellës në sallën e kuvendit ka përjashtuar nga seanca e sotme 9 deputetë të
Gjirafa.com merr $2 milion për zhvillimin e shërbimeve në Internet për Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni Kompania Gjirafa, produkt kryesor i së cilës është makina kërkimore në gjuhën shqipe Gjirafa.com dhe Rockaway Capital (V