999 rezultate për

zhvillimin

Loja me letra, metoda kreative për zhvillimin e fëmijës Bruno Munari është themeluesi i metodës edukuese Munari që u bë publike që në vitin 1986 dhe është ende e vlefshme edhe
Një shëtitje 30 minuta në ditë, 9 benefite Një shëtitje e gjatë, bashkë me një dietë të shëndetshme dhe gjumë të rregullt, mund të të ndihmojnë të jetosh një jetë
Valët WiFi po ju vrasin, bëni kujdes Valët e Wireless-it janë konsideruar si një ndër gjërat më të rrezikshme që teknologjia e ditëve të sotme na ka sjellë.
Kanceri në pankreas, mjekët gjejnë zgjidhjen Studiuesit në Universitetin e Tel Avivit kanë gjetur një mënyrë për të vonuar zhvillimin e kancerit pankreatik. Ekipi kë
Fuqia e përqafimeve, si ndikojnë në shëndetin e fëmijëve Koha qe kaloni me familjen dhe fëmijët, përveç qe forcon lidhjet ka edhe përfitime shëndetësore te panumërta. Një për
Bora mbulon stadiumin, Kukësi njofton se çdo ndodhë me supersfidën kundër Skënderbeut Supersfida e kësaj jave starton në orën 14:00 ku në stadiumin “Zeqir Ymeri” do të luhet përballja mes Kukësit dhe Skënde
Studim, vëllezërit dhe motrat ndihmojnë në zhvillimin e ndjeshmërisë Të kesh një vëlla, apo motër, mund të na bëjë më të mirë dhe më të ndjeshëm dhe rritja me njëri-tjetrin mund të luajë nj
Qeveria ndan 12 milionë për rrugën drejt Plavës Në vigjilje të 10 vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës, në ditën e nënshkrimit të marrëveshjes së re për dema
Këto janë ushqimet më të mira për trurin e bebeve Për të ndihmuar prindërit të kuptojnë se për çfarë kanë nevojë foshnjat, Akademia Amerikane e Pediatrisë (AAP) ka publik
Qumështi i bletës, super ushqim i fuqishëm. Ja përftimet që i sjell organizmit Vlerësohet si një super ushqim i fuqishëm për shkak të vlerave që ai mbart. Qumështi i Bletës përmban ujë, lëndë mineral
Qumështi i bletës, super ushqim i fuqishëm. Ja përftimet që i sjell organizmit Vlerësohet si një super ushqim i fuqishëm për shkak të vlerave që ai mbart. Qumështi i Bletës përmban ujë, lëndë mineral
Raporti/ Ja si ndikon ajri i ndodhur në dëmtimin e trurit të foshnjave Pothuajse 17 milionë foshnje në mbarë botën janë duke frymëmarrur ajrin toksik, duke ndikuar potencialisht në zhvillimin
Pacolli: Ky është programi për zhvillimin ekonomik të Ballkanit Perëndimor Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mbajtur një fjalim në panelin “Investing in t
Zhvillimin ekonomik në Kosovë e bart sektori privat Rritja ekonomike në Kosovë në vitin 2017 pritet të arrijë në 4.4 për qind, nga 3.4 për qind sa ishte në vitin 2016, thuh
Çfarë po ndodh? Prokurorët e Tahirit "braktisin" Shullazin në gjyq Çështja e ish-ministrit Saimir Tahiri ka bërë që të humbet vëmëndja ndaj dosjes së Shullazit. Ditën e sotme pritej t
"Katimerini": Athina e ndjek zhvillimin e ngjarjeve në Maqedoni dhe pret kompromis për emrin Periudha nga nëntori deri në shkurt do të jetë kyçe për aktivizimin e procesit negociues për kontestin me ermin mes Maqe
Efektet e mrekullueshme të vajit të farave të zeza Vaji i farave të zeza është shumë me rëndësi që të përdoret, ngase efektet e tij bëjnë mrekulli për organizmin tonë.
Kontrata e Visar Ganiut, rrethrrotullime si zgjidhje praktike për rrugët Në Strategjinë për zhvillimin e Çairit, e prezantuar nga kandidati për kreun e Çairit, Visar Ganiu si “Kontrata 2017-202
Visar Ganiu: Investime dhe regjim të ri pune në Çarshinë e Shkupit Çarshia e Vjetër zë një vend të rëndësishëm në Strategjinë për zhvillimin katërvjeçar të komunës së Çairit. Përveç inter
Gjatë punimeve në autostradën Prishtinë - Shkup zbulohet një shpellë Organizata për mbrojtjen e mjedisit "Gjethi" ka njoftuar se dje, më 28 shtator 2017, gjatë punimeve në autostradën Prish