999 rezultate për

zhvillimin

DASH: Korrupsioni po sfidon zhvillimin ekonomik të Kosovës Departamentit amerikan i Shtetit ka publikuar raportin mbi klimën e biznesit në botë. Në pjesën për Kosovën, theksohet s
Doktori i njohur shqiptar fiton votat e gjermanëve për t'u bërë këshilltar në bashki Pas suksesëve të një pas njëshme në fushën e mjekësisë, kirurgu me famë boterore Dr. Dr. Halil Krasniqi i cili punon në
Ish-ministri Bushati: Mos ofroni zgjidhje të shekullit XIX Ish-Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka thënë se Shqipëria duhet të mbajë qëndrim parimor në diskutimet për çështjen e
Zhvillimet e politike në vend, reagon PE: Aksionet opozitare rrezikojnë zhvillimin e reformave Kryetarja e Delegacionit të PE në Komisionin Parlamentarë të Stabizlizim-Asocimit BE-Shqipëri, Monica Macovei ka reaguar
Pirati më i famshë padit ish-bashkëshorten Karriera e Johnny Depp u trondit kur gruaja e tij e akuzoi publikisht për ushtrim dhune në vitin 2016. Ndaj aktori ka ng
E tmerrshme, si po hamë plastikë çdo ditë me duart tona Plastika po kontaminon trupat tanë, konfirmojnë shkencëtarët për herë të parë. Grimca të vogla plastike janë gjetur te ç
Deklarata e fortë: Byreku pengon zhvillimin e trurit Psikologia turke, Nejla Avci ka pohuar se byreku ndikon negativisht në zhvillimin e trurit, sipas shtypit turk, raporton
Nuk mund ta zërë gjumi sepse vdes, fotot e fëmijës përlotin rrjetin Charlie Wagstaff vetëm 2 vjec ka çrregullim gjenetik Hypoventilation Qendrore Kongjenital. Kjo sëmundje ndikon se si
Ballkani, thesar në turizmin e aventurës Sarajeve - Projekti për Zhvillimin dhe Promovimin e Turizmit të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBR) mori operatorët
Fikeni modemin gjatë natës, valët Wi-Fi po na vrasin Valët e Wireless-it janë konsideruar si një ndër gjërat më të rrezikshme që teknologjia e ditëve të sotme na ka sjellë.
A e dini se ketchup-i redukton zhvillimin e kancerit Sipas një studimi të Universitetit Politeknik i Valencias , salca e domateve, përfshirë keçapin, ulin rrezikun nga zhvil
Lexojini fëmijëve me zë, kjo i ndihmon në zhvillimin e tyre Fëmijët arrijnë të kuptojnë shumë mirë çdo gjë që ju drejtohet atyre. Ata e kuptojnë kur ju i buzëqeshni, kur mërziteni
Njihuni me babain e radios Më 26 gusht të vitit 1873 lindi fizikani amerikan Lee De Forest, i njohur si ”Babai i Radios,”. Trioda që ai shpiku n
FNSH aksion blic mes mesnate në Velipojë Mbrëmë pas mesnatës FNSH dhe policia bashkiake ka zhvilluar një aksion për të liruar dhe sekuestruar shazllonet e paligj
UEFA një minutë heshtje për Fadil Vokrrin Zëvendëspresidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe menaxheri i licencimeve, Bajram Shala, po e përfaqësojnë Kosovën në Kongresi
Kylian Mbappe tregon sekretin në zhvillimin e trupit të këto muajt e fundit Talenti francez, Kylian Mbappe që kur lëvizi nga Monaco drejt Paris Saint Germaini, ka pasur përparime në aspekte të ndr
John Kerry takohet në Beograd me Vuçiçin Ish sekretari i SHBA-së John Kerri dhe biznesmeni amerikan Tim Kolins janë takuar sot në Beograd, pa asnjë paralajmërim,
Nga mbrojtja e zemrës deri tek rënia në peshë, përse duhet të hani kos çdo ditë Një tas kos a mund të zhbëjë efektet e dëmshme të ushqimeve të larta në yndyra? Këtë sugjeron një studim i ri nga shkenc
Loja me letra, metoda kreative për zhvillimin e fëmijës Bruno Munari është themeluesi i metodës edukuese Munari që u bë publike që në vitin 1986 dhe është ende e vlefshme edhe
Një shëtitje 30 minuta në ditë, 9 benefite Një shëtitje e gjatë, bashkë me një dietë të shëndetshme dhe gjumë të rregullt, mund të të ndihmojnë të jetosh një jetë