999 rezultate për

zhvillimin

Kryemadhi: Ne do jemi tritol njerëzor që do shkatërrojmë llumin e Ramës Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka zhvilluar sot një takim në Durrës, me të rinjtë dhe të rejat e Lëvizjes Socialis
"U katandis kaposhi në thelë", Duka komenton ndryshimet ligjore për sportin Armand Duka në “Pressing” sërish, përballë moderatorit Gerti Çarçani. Shumë tema për të folur, në një moment mjaft delik
Çfarë synon SHBA-ja me normalizimin e marrëdhënieve ekonomike Kosovë-Serbi? I dërguari special amerikan për Kosovën, Richard Grenell tregon se pse Shtetet e Bashkuara kanë këmbëngulur në normalizi
Nxënësit në Maqedoninë e Veriut në protestë kundër mësimit online Unioni i Nxënësve të Shkollave të Mesme në Maqedoninë e Veriut, pasditen e sotme ka organizuar protestë kundër vendimit
BDI: Investim i ri në Tetovë me 300 vende pune Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dhe kandidati për Kryeministër të parë shqiptar, Naser Ziberi,
Moggi e ka një ide për zhvillimin e Serisë A Ish-drejtori i Juventusit dhe Partizanit, Luciano Moggi, në një intervistë të dhënë për “TuttoSalernitana”, ka dhënë një
"Është plakur", e dashura 39 vite më e re ndahet nga Al Pacino! (FOTO LAJM) E dashura 40 vjet më e re ndahet nga Al Pacino: Koprac, e lashë se është plakur Al Pacino dhe Meital Dohan janë ndarë
Habit psikologia, tregon dëmin që i ndodh trurit të njeriut kur ha byrek Psikologia turke, Nejla Avci ka bërë një deklaratë me të cilën i ka çuditur, por edhe frikësuar të gjithë. Ajo ka thë
Deformimet gjenetike, njihuni me njerëzit më të rrallë në botë (FOTO LAJM) Gjenet tona mbajnë shumë informacione rreth trashëgimisë dhe strukturës së ADN-së dhe përcaktojnë zhvillimin dhe funksio
Qeveria teknike pengon zhvillimin ekonomik Afaristët në Maqedoninë e Veriut, thonë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që pritet të mbahen më 12 prill, në mas
Terminali i Autobusëve Ndërqytetas do të zhvendoset nga 3 janari Autobusët ndërqytetas që qëndrojnë te ish-Dogana, do të zhvendosen te kthesa e Kamzës. Lajmin e bëri të ditur vetë kr
Kupa "Nënë Tereza", Shqipëria dhe Kosova planifikojnë zhvillimin e kupës së përbashkët Dy presidentët e federatave të futbollit në Kosovë dhe Shqipëri, Agim Ademi dhe Armand Duka po planifikojnë të bëjnë një
Deformimet gjenetike, njihuni me njerëzit më të rrallë në botë (FOTO LAJM) Gjenet tona mbajnë shumë informacione rreth trashëgimisë dhe strukturës së ADN-së dhe përcaktojnë zhvillimin dhe funksio
4 sjellje që rrisin rrezikun për zhvillimin e kancerit Si shkaku i dytë i vdekjeve në Shqipëri, rreziku i kancerit mund të jetë i frikshëm. Por lajmi i mirë është se disa nga
Meta e ka ndarë mendjen për Referendumin: Të hënën me ide konkrete Presidenti Ilir Meta e ka marrë shumë seriozisht referendumin dhe këtë e ka ppohuar edhe ditën e sotme. Me një posti
Të lodhur e të këputur çdo ditë, si ndikojnë gjërat që hamë Plastika po kontaminon trupat tanë, konfirmojnë shkencëtarët për herë të parë. Grimca të vogla plastike janë gjetur te ç
4 gabimet në dush që çojnë në zhvillimin e ekzemës dhe problemeve me lëkurën Sipas dermatologëve, sëmundja më e zakonshme e lëkurës është eczema. Me kalimin e viteve, gjendrat e yndyrës nën lëkurë,
Telekom Albania rrit cilësinë e shërbimit me anë të brezit 800 Mhz (FOTO&VIDEO) Telekom Albania merr licensën për përdorimin e brezit të frekuencave 800 MHz. Kryetari i Këshillit Drejtues të AKEP, Z.
5 ushqimet që ndihmojnë në zhvillim e trurit tek fëmijët tuaj Fëmijët rriten me shpejtësi dhe njëkohësisht edhe zhvillimi i tyre mendor bën hapa të mëdha. Është e rëndësishme që në f
Meta kundra Ramës, i kthen mbrapsht ligjin për "planifikimin dhe zhvillimin e territorit" Institucioni i Presidentit të Republikës bën me dije se, Presidenti i Republikës në ushtrim të kompetencave të Tij, në m