999 rezultate për

zhvillimet

Osmani takon ambasadorin Kosnett, pikat ku po mbahet diskutimi Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me të cilin ka biseduar
Osmani takim me Kosnettin, flasin për pandeminë dhe zhvillimet politike Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka zhvilluar takimin e rregullt javor me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosne
Kurti nuk flet për zhvillimet e fundit, i quan ping-pong politik Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka quajtur ping-pong politik zhvillimet aktuale politike në vend. Kryeministri
UEFA seri takimesh, prioritet rinisja e garave UEFA ka njoftuar një seri takimesh javën e ardhshme për të diskutuar mbi zhvillimet në garat vendase dhe evropiane mes r
Filipçe raportoi për zhvillimet e fundit në lidhje me koronavirusin, numri i të infektuarve arrin në 329 Venko Filipçe, Ministri i shëndetësisë në RMV në konferencën e rregullt në ora 17:00, raportoi për gjendjen e pacientëve
''Vdekja ka mbërritur, duhet të ruhemi'', DW: Ditët e tmerrit nga koronavirusi Rritja e numrit të viktimave nga pandemia Corona në Evropë është shqetësuese. Një shqetësim kaq i madh ka ndodhur para 2
Ibra i pakënaqur me zhvillimet e fundit te Milani, Gazidis lë takim me suedezin Drejtori i Përgjithshëm i Milanit Ivan Gazidis raportohet se do të takohet me Zlatan Ibrahimovic këtë javë, për të ilust
Tërmeti në "sytë" e BE, si do të sigurohen paratë nga qeveria Tërmeti i 26 nëntorit është ngjarja që ka marrë vëmendjen në përmbledhjen që publikon Bashkimi Europian mbi vendet anëta
Ahmeti: Kemi prioritet Drejtësinë Çështja në lidhje me reformat, zhvillimet politike, suksesin në sundimin e ligjit, marrjen e datës së negociatave dhe zh
SPAK shkon tek Berisha? Zhvillimet e papritura në çështjen "Hajdari" që pritet të prekin liderin demokrat Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar kërkesën e Izet Haxhisë për lirimin nga burgu duke mos pranuar arsyetimin se ka te
Gjendja shëndetësore e Schumacher, këto janë zhvillimet e fundit Të gjithë presin me padurim gjënjen shëndetësore të ish-kampionit të Formula 1 Michael Schumacher. Piloti gjerman i c
Zhvillimet e politike në vend, reagon PE: Aksionet opozitare rrezikojnë zhvillimin e reformave Kryetarja e Delegacionit të PE në Komisionin Parlamentarë të Stabizlizim-Asocimit BE-Shqipëri, Monica Macovei ka reaguar
Salah alamron Liverpoolin, shikoni çfarë shkruan egjiptiani në Twitter (FOTO LAJM) Sulmuesi egjiptian ka postuar një mesazh të mistershëm, të fundit në rrjetin social, para se ta fshijë llogarinë të mart
Zhvillimet e fundit nga marrja në pyetje, çfarë po bën Remi? Ish-komandanti i UÇK-së, Rrustem Mustafa, ka përfunduar pjesën e parë të intervistimit nga Prokurori Special në Hagë të
Zhvillimet më të fundit për rastin Monstra Pas marrjes në pyetje të ekspertëve nga MPB, të cilit kishin kryer analiza dhe hetime të materialeve për rastin “Monstra
LIVE/ Pamje të frikshme nga cikloni në Greqi: KËTU mund të ndiqni zhvillimet (VIDEO) Cikloni "Zorba" është përplasur sot me tokën greke duke goditur gadishullin e Peloponezit. Ndryshe nga sa ishte paras
Erdogan bisedë telefonike me Putin për zhvillimet ekonomike Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun rus, Vladimir Putin, ku siç thuhe
Athina debaton për çështjen e emrit, Shkupi në heshtje Një ditë pas deklaratës së kryeministrit Zaev se nevojiten edhe të precizohen detaje teknike para se të realizojë bisedë
Haradinaj flet për zhvillimet në kërkimin e policëve Kryeministri Ramush Haradinaj ka qëndruar për një vizitë në komunën e Skënderajt. Pas takimit me kreun e kësaj komune
Vazhdon miqësia, Bahtiri i raporton Kurtit për zhvillimet në Mitrovicë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Albin Kurti, ka qëndruar sot në Mitrovicë. Ai me