999 rezultate për

zhvillim

Rama nxjerr videon nga projekti i hekurudhës Tiranë-Rinas-Durrës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama e ka nisur javën me pamjet nga projekti i hekurudhës së re, Tiranë-Rinas-Durrës. Përmes një vid
Aksion i madh në Kosovë, arrestohet kreu i Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Në këtë ak
Shtohen rastet me Covid-19 te Torino, pezullohet stërvitja Torino ka suspenduar stërvitjet shkaku i rasteve të tjera me COVID-19 në skuadër. Pasi javën e kaluar u konfirmuan tr
20 pyetje me alternativa e 40 me zhvillim, si do të realizohen provimet e maturës Me mijëra maturantë do të japin provimet e fundit, tri me detyrim e një lëndë që do ta zgjedhin vetë. Ndonëse në kush
Mutacionet më shqetësuese në 5 variantet e zhvillimit të COVID-19 Kur koronavirusi SARS-CoV-2 nisi të përhapej dimrin e vitit të kaluar, shkencëtarët e dinin se ai ishte i keq. Por nga a
Studentët mbledhin 10 mijë firma për kthimin në auditore Studentët të cilët tashmë prej kohësh nuk kanë shkelur në Universitete, bëjnë me dije se kanë arritur të mbledhin 10 mi
"Vuçiç fitoi, mini-shengeni e ktheu Serbinë qendër të zhvillimeve rajonale": Instituti i njohur, "shpullë" shqiptarëve Instituti i Studimeve për Lindjen e Mesme dhe Ballkanin ka publikuar sëfundmi një raport në lidhje me rolin e Serbisë në
Shqiptarët më të varfrit në Maqedoni, paguajnë taksa e s'marrin asgjë Maqedona vazhdon të përballet me mungesë të kohezionit social dhe ekonomik si dhe dallime në zhvillim në mes të rajoneve
A do nisin investimet e marrëveshjes së Trumpit në Kosovë? Krerë institucional të vendit nuk kanë dhënë ndonjë datë të caktuar se kur do fillojnë investimet amerikane në Kosovë, n
Zhvillimet e fundit rreth marrëdhënies, Dybala - Juventus Juventusi ende nuk ka pranuar të paguajë kërkesat e sulmuesit Paulo Dybala për pagën vjetore që t’ia rinovojë kontratën.
Kryemadhi: Ne do jemi tritol njerëzor që do shkatërrojmë llumin e Ramës Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka zhvilluar sot një takim në Durrës, me të rinjtë dhe të rejat e Lëvizjes Socialis
"Nuk keni parë gjë akoma", 3 zhvillimet që brenda 24 orëve ia kthyen përmbys deklaratën Hotit “Nuk keni parë gjë akoma”. Një deklaratë e tillë e kryeministrit Hoti e thënë dje në një konferencë për media zgjoi kurr
Messi-Manchester City, këto janë zhvillimet e fundit Tabloidët britanikë kanë shkruar për mundësinë e afrimit të Lionel Mesit te “sky blues” sezonin e ardhshëm. Krerët e
U martua papritur, Mimoza e "Big Brother" në pritje të ëmbël? (FOTO LAJM) Sot në media qarkulloi me shpejtësi lajmi se ish-banorja e edicionit të dytë të “Big Brother”, Mimoza Krasniqi i dha fun
HOROSKOPI/ Zhvillime pozitive në dashuri, mos hiqni dorë Dashi Nëse një histori ka përfunduar keq në të kaluarën, mundohuni që ta lini pas. Në punë do të ndiheni të lodhur, p
Është koha e tyre, 4 shenjat më me fat në dashuri dhe karrierë për nesër Dashi Hëna do të jetë e pranishme në shenjën tuaj duke favorizuar jetën sentimentale. Nga ana tjetër planeti Mars do të
Grenell vjen në Kosovë, Ambasada Amerikane jep detaje të vizitës Ambasada e SHBA-së në Prishtinë ka dhënë detaje lidhur me vizitën që pritet t’i bëjë emisari i presidentit Donald Trump
Cikloni i afrohet brigjeve të Jon-it, ndiqni LIVE nga sateliti zhvillimet këtu Greqia qendrore dhe ishujt në Jon janë vënë në gjendje alarm për shkak të ciklonit që pritet të godasë vendin duke fillu
Temperaturat mbeten të larta, por mesdita rezervon surpriza Sipas MeteoAlb: Paraditja në territorin shqiptar mbetet më kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta, të cila pas me
"U katandis kaposhi në thelë", Duka komenton ndryshimet ligjore për sportin Armand Duka në “Pressing” sërish, përballë moderatorit Gerti Çarçani. Shumë tema për të folur, në një moment mjaft delik