E FUNDIT/ Mbytet pushuesi në Durrës
999 rezultate për

zhurnal

BDI propozon Arbër Ademin për ministër të Arsimit Nesër pritet që të bëhen publik edhe emrat e ministrave dhe zv.ministrave të rinjë të cilët do të plotësojnë edhe gjithë
Deputeti tregon nëse do të largohet nga BDI Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Branko Manojllovski ka përgënjeshtruar zërat se ai do ta braktisë BDI-në d
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë Se drejtësia është e brishtë dhe se sisitemi gjyqësor në Maqedoni është i korruptuar, politizuar e rasti i fundit i Almi
Ministri Taravari: Situata është nën kontroll, nuk ka vend për panik VMRO-DPMNE-ja e Nikolla Gruevskit ka reaguar për vdekjen e babait dhe të birit nga Gostivari për të cilën të mërkurën ka
Vrasja e katërfishtë në Gllumovë, kërcënohet me jetë drejtori i Zhurnal! Një tragjedi ka ndodhur në komunën e Sarajit, ku të vrarë kanë ngelur tre persona si dhe vrasësi i cili raportohet se ki
Ja përbërja e re e Komisionit për zgjedhje dhe emërime (FOTO LAJM) Pas marrëveshjes mes partive politike lidhur me formimin e komisionit për zgjedhje dhe emërime në kuadër të Parlamentit
BDI-ja nuk e merr sot vendimin për qeverinë e re Kryesia e BDI-së po mban mbledhjen ku pritet të vendosë për nënshkrimet që kërkon kreu i LSDM-së Zoran Zaev, për formimi
Ivanov nuk ia jep mandatin Zaevit, parlamenti formon shumicën dhe zgjedh qeverinë Pas dështimit të Nikolla Gruevskit për formimin e Qeverisë së re në Maqedoni, presidenti Ivanov është vënë në lëvizje pë
Moti i ftohtë, shënohet viktima e tretë në Maqedoni Temperaturat e ulta në Maqedoni që kanë ardhur pas ndërrimit të viteve, kanë shënuar viktimën e tretë nga i ftohti i ash
Bilalli për Zhurnal: VMRO-DPMNE do të përfundojë në opozitë Profesori universitar, Mersel Bilalli, ka thënë se VMRO-DPMNE do të pengojnë formimin e qeverisë së re, por në fund, kj
Ali Ahmeti jep urdhër të mos preket asnjë provokues Incident i sotëm që ndodhi në qytetin e Kumanovës ku u tentua të ndalohet lideri i BDI-së Ali Ahmeti të mbajë takim me b
Ali Ahmeti: Ja pesë premtimet e BDI-së për mandatin e ardhshëm Lideri i BDI-së Ali Ahmeti gjatë ditës së sotme në takimin me rininë e partisë në fjalimin e tij ka diskutuar disa çësht
Tetovari pagëzon djalin me emrin UÇK (FOTO LAJM) Një qytetar në Tetovë ka vërtetuar edhe një herë se shqiptarët janë patriotë të jashtëzakonshëm. Ai ka vendosur që fë
PSP shuma të majme për ekspertët ligjorë Ekipi i ekspertëve që është i përbërë në kuadër të Prokurorisë speciale kushton 500 euro në muaj. Aq paguhen tetë eks
Kërcënohen me vdekje familjarët e Zhurnal Një incident i rëndë ka ndodhur sot në Shkup, ku një grup bashkëpunëtorësh të drejtorit të postës së Maqedonisë, Fadis R
Reagon LSDM: A votoi sot Gruevski!? Vlatko Gjorvec gjatë ditës së sotme duhej të jepte përgjigje se si është pasuruar dhe se si bashkëshortja e tij ka fsheh
Lista zyrtare/ Ja funksionarët që mbetën pa amnisti Gazeta zyrtare sot 40 faqe i ka kushtuar pikërisht vendimit për tërheqje të amnistisë për 22 persona të cilët dje presid
Xhaferi përgënjeshtron Albeu-n: Nuk jap dorëheqje Zv.Kryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferi, ka folur për audio-incizimet e fundit që u publikuan në rrjetet sociale, poa
Maqedonia rrezikohet nga vërshimet Shira që mund të shkaktojnë daljen e lumenjve nga shtrati dhe vërshime. Enti Hidrometeorologjik i Maqedonisë thekson
Shkup, nipi gjen të vdekur xhaxhin e tij 35-vjeçari I.P. nga Shkupi para dy ditësh e gjeti të vdekur xhaxhin e tij. Sic iformojne nga policia, nipi e ka gjetu