999 rezultate për

zhurma

Kërcitja e gishtave, si krijohet zhurma dhe rrezikshmëria Studime të ndryshme tregojnë se çfarë ndodh kur kërcasim gishtat dhe sa i rrezikshëm është ky veprim. Por, për disa pers
"Shihte njerëz dhe dëgjonte zhurma", flasin prindërit e biznesmenit që u vetëvra Detaje të tjera kanë dalë në dritë për vetëvrasjen e milionerit Eugert Lazaj, i cili u gjet i pajetë nga të afërmit në n
Rojet nga muzeu britanik raportojnë lëvizje drithëruese me hapa fantazmë dhe zhurma të çuditshme Rojet e muzeut britanik kanë raportuar një seri veprimesh drithëruese, përfshirë hapat fantazmë dhe thirrjet misterioze
Një Tiranë ndryshe, çfarë ndodh çdo ditë në kryeqytetin që gëlonte zhurma (FOTO LAJM) Pandemia zbehu edhe jetën në kryeqytet. Aty ku çdo ditë shihje rrugë, dyqane, kafene e lokale plot sot mbizotëron heshtj
Tmerroi 64 vende të botës, por këtë zhurmë askush nuk e shpjegoi dot Banorët në Alabama mbetën pa fjalë javën e shkuar kur një zhurmë e fortë (boom) u dëgjua në shumë zona. Ky fenomen nu
Ngjethëse, regjistrohet zhurma e tërmetit në Turqi (VIDEO) Institutet e sizmiologjisë në Turqi kanë regjistruar zhurmën e tërmetit të mbrëmjes së djeshme në zonën e Elazig, nga i
Kaq zgjati zhurma, Gjoka lë qelinë dhe shkon në koncert Këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka pak ditë më parë u arrestua pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur. Ndërkohë,
Eneda Tarifa flet pas zhurmave: Kënga ime do fitonte dhe pa tërmetin (VIDEO) Pas fitores së Enedës në “Këngën Magjike” me këngën “Ma zgjat dorën” dolën shumë polemika. Dolën fjalë që nëse nuk do ki
Ja çfarë thotë shkenca për njerëzit që nuk durojnë zhurmat e të tjerëve kur hanë dhe pinë Urren zhurmat, kafshatat e zhurmshme dhe përplasjet e buzëve që shumë vetë bëjnë kur hanë? Me shumë mundësi të duken të
E rrallë, kjo grua arrin të dëgjojë edhe qarkullimin e gjakut nëpër vena Gemma Cairns është emri i 32-vjeçares skoceze e cila vuan nga një sëmundje e rrallë , që prek 1 në 100.000 njerëz në bot
Po e rrihnin prindërit, 8-vjeçari bie nga dritarja e katit të 9-të e ndërron jetë (FOTO LAJM) Një djalë 8-vjeçar në Ukrainë ka rënë nga kati i nëntë i një ndërtese për të ‘shpëtuar’ nga prindërit që e dhunonin prej
Zgjidhet "misteri": Tre netë më parë në mesnatë, qielli i Tiranës gjëmoi prej zhurmave të mëdha Tre netë më parë disa avione me helika fluturuan pak para mesnatës mbi qiellin e Tiranës duke bërë disa xhiro në ajër, g
Zhurma zjell këto ndikime në zemër Për këtë arsye, aktivizohet sistemi nervor qendror dhe çlirohet adrenalina, e cila nga ana e saj shkakton një ngushtim t
Dëgjonin zhurma të çuditshme nga muri, nuk u besojnë syve çfarë gjejnë brenda (VIDEO) Një familje britanike dëgjonte vazhdimisht zhurma të çuditshme prej murit të dhomës së ndjenjes. Pasi nuk po kuptoni
Shpirtra dhe zhurma misterioze, këto vende janë të mallkuara Në këtë listë janë vende nga shtete të ndryshme por që të gjitha kanë një pikë të përbashkët. Të gjitha në sipas transme
Dëgjonte zhurma në tavan, por aty sipër gjen një "thesar" të vërtetë (FOTO LAJM) Prej disa kohësh ai dëgjonte zhurma të çuditshme nga tavani i shtëpisë, por asnjëherë nuk e kishte menduar se aty fshihe
Shpërthen Leonardo, akuzon UEFA-n dhe zbret në fushë Milani është eliminuar nga Europa League, por akuza të ashpra ka për arbitrin francez Bastien. Në një moment kritik të n
Janullatos flet për Kacifasin pas urdhrit nga Greqia Ditën e sotme, kryepeshkopi i Athinës dhe i gjithë Greqisë, Hieronymus në një dalje publike e ka konsideruar hero Kaci
Tmerroi 64 vende të botës, por këtë zhurmë askush nuk e shpjegon dot Banorët në Alabama mbetën pa fjalë javën e shkuar kur një zhurmë e fortë (boom) u dëgjua në shumë zona. Ky fenomen nu
Dëgjonte zhurma të çuditshme në tavan, por aty sipër gjen një "thesar" të vërtetë (FOTO LAJM) Prej disa kohësh ai dëgjonte zhurma të çuditshme nga tavani i shtëpisë, por asnjëherë nuk e kishte menduar se aty fshihe