999 rezultate për

zhurmĂ

Tmerroi 64 vende të botës, por këtë zhurmë askush nuk e shpjegon dot Banorët në Alabama mbetën pa fjalë javën e shkuar kur një zhurmë e fortë (boom) u dëgjua në shumë zona. Ky fenomen nu
Dëgjonte zhurma të çuditshme në tavan, por aty sipër gjen një "thesar" të vërtetë (FOTO LAJM) Prej disa kohësh ai dëgjonte zhurma të çuditshme nga tavani i shtëpisë, por asnjëherë nuk e kishte menduar se aty fshihe
Shpirtra dhe zhurma misterioze, pse këto vende janë të mallkuara Në këtë listë janë vende nga shtete të ndryshme por që të gjitha kanë një pikë të përbashkët. Të gjitha në sipas transme
Ju shqetësojnë dhe ju bëjnë nervoze zhurmat e vogla dhe të vazhdueshme? Ja nga çfarë vuani Ju ndodh të bëheni nervoz kur dëgjoni zhurma të vogla dhe të vazhdueshme si zhurma e prerjes së thonjve, frymëmarrja apo
U tërbua nga zhurmat e fëmijëve, burri ngrihet natën dhe shkatërron pishinën e komshiut (VIDEO) Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur pak ditë më parë në Britaninë e Madhe, ku një burrë është filmuar nga kamerat e sigur
Dëgjonte zhurma në tavan, por aty sipër gjen një "thesar" të vërtetë (FOTO LAJM) Prej disa kohësh ai dëgjonte zhurma të çuditshme nga tavani i shtëpisë, por asnjëherë nuk e kishte menduar se aty fshihe
Zhurma të fuqishme dëgjohen nga nëntoka, pretendimi i frikshëm (FOTO LAJM) Qeveria e SHBA është duke u përgatitur për Luftën e Tretë Botërore duke hapur tunele nën sipërfaqen e vendit dhe duke dr
Nuk duroni dot zhurmat ose përtypjen e të tjerëve? Ja sekreti! Të bezdisin zhurmat apo përtypjet e një personi teksa ha? Nuk shkon në kinema, sepse nuk do të dëgjosh të tjerët të përt
Njerëzit që nuk i durojnë dot zhurmat, e kanë një sekret Të bezdisin zhurmat apo përtypjet e një personi teksa ha? Nuk shkon në kinema, sepse nuk do të dëgjosh të tjerët të përt
Shkencëtarët: Ja pse kërcasin gishtat Shkencëtarët kanë rikthyer vëmendjen e tyre në një hulumtim i cili befason cdo herë njerëzit – fenomeni i kërcitjes së g
Dëgjoi zhurma poshtë trotuarit, ajo që gjen i mahniti të gjithë (VIDEO) Vetëm dikush që nuk ka fare ndjenja mundet të bëjë diçka të tillë. Ndërgjegjja njerëzore duket se po shkon drejt fundit.
Grabitja me një të vdekur në Fier, gruaja tregon tmerrin që përjetuan Gjatë natës familja në Fier ka parë tmerr me sy pasi 4 persona me armë e maska kane tentuar t'u grabisin banesën. Kjo
Keni zhurma të vazhdueshme në vesh? Ja si ti trajtoni Ushtima ose zhurma në veshë, tinitusi, referohet si tingull i zhurmshëm që ndodh në njërin apo në të dy veshët. Tingujt
I shqetësonte zhurma, shteti ndalon përdorimin e altoparlantit në xhami Në kryeqytetin e Ruandës, Kigali, shteti ka vendosur të ndalojë përdorimin e altoparlantëve në xhamitë e vendit pasi ban
Aspak të qetë, Besi e Xhensila çmendin komshijt me zhurmat (VIDEO) Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku janë një ndër çiftet më të komentuar në median rozë. Pavarësisht se në pamje të pa
Tmerr dhe mister, kjo është zhurma që vjen nga një mal i Kanadasë (VIDEO) A keni dëgjuar ndonjëherë tinguj nga pyjet? Me gjithë kaosin në botën rreth, ka diçka të vërtetë të frikshme në këtë
Zhurma të forta në të gjithë botën, mbetet mister origjina e tyre Banorët në Alabama mbetën pa fjalë javën e shkuar kur një zhurmë e fortë (boom) u dëgjua në shumë zona. Ky fenomen nu
Zbardhet rrëfimi i pazakontë, Agolli: Më shpëtoi kokën Enver Hoxha Kishte botuar tre libra më parë, por “Zhurma e erërave të dikurshme” duket se nuk do të botohej pa zhurmë. “Gabime i
Dëgjonte zhurma në tavan, por aty sipër gjen një "thesar" të vërtetë (FOTO LAJM) Prej disa kohësh ai dëgjonte zhurma të çuditshme nga tavani i shtëpisë, por asnjëherë nuk e kishte menduar se aty fshihe
Zhurmat e çuditshme që bën organizmin dhe kuptimi që fshihet pas tyre Nga zhurmat e stomakut deri tek fishkëllimat e veshëve, trupi i njeriut na jep jo pak sinjale paralajmëruese përmes ting