999 rezultate për

zhdukurve

"Aksion për gjetjen e të zhdukurve", Lleshaj: Ka kudo, jo vetëm në Vlorë Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur sot nga Vlora për një aksion në të gjithë vendin kundër krimit. “Jam në
Ulet në 1.300 numri i të zhdukurve nga Uragani Dorian Shërbimet e urgjencës në Bahamas raportuan se numri i të zhdukurve pas uraganit Dorian ka shkuar në 1.300 njerëz. Në
Deputeti i AAK: Problemi i të zhdukurve kërkon trajtim të veçantë Deputeti i AAK-së, Rasim Selmanaj, ka thënë sot në Kuvend konsiderohen të zhdukur mbi 1500 persona. Sipas tij krimet
Gjermania pezullon kërkimet për gjetjen e 1,2 milionë të zhdukurve të Luftës së Dytë Botërore Gjermania vendosi të ndërpresë në 2023 kërkimet për gjetjen e trupave të 1,2 milionë personave që rezultojnë të zhdukur
Gjetaj: Beogradi është adresa për t’i kërkuar të zhdukurit Prenk Gjetaj përsëriti sot se Beogradi është adresa kryesore për kërkimin e të zhdukurve. Prenk Gjetaj, në ditën kur
10 të vdekur Uragani “Harvey”, nuk dihet numri i të zhdukurve (FOTO LAJM) Katër ditë pas përmbytjeve në Teksas nga uragani “Harvey”, parashikimet flasin akoma për shira të fortë në orët e ardhsh
Shoqata e të zhdukurve reagon ndaj homazheve të Hashim Thaçit në varrezat serbe Shoqata e të Zhdukurve në Podujevë, përmes një njoftimi për media ka thënë se vizitat dhe përkuljet e Presidentit Thaçi,
Kosova nuk ia dërgoi kurrë listën e të zhdukurve BE-së Bashkimi Evropian ka kërkuar nga Kosova që të dërgonte në Bruksel listën e të zhdukurve, listë e cila nuk u dërgua kurrë
Sot është dita ndërkombëtare e të zhdukurve (FOTO) Sot është dita ndërkombëtarë e të zhdukurve. Në kuadër të kësaj dite në Kolumbi një grup qytetarësh morën pjesë në ak
Kosova përkujton 1666 bijtë e saj të zhdukur Sot Kosova përkujton 1666 bujtë e saj të zhdukur pas përfundimit të luftës së Kosovës. Kanë kaluar rreth 17 vjet nga
PDIU: Inkurajojmë nismën e qeverisë për gjetjen e të zhdukurve nga diktatura PDIU inkurajon punën e Institutit Kombëtar për të Përndjekurit dhe ministrinë e Punëve Sociale dhe Rinisë për të realiuz
Kosova dhe Mali i Zi bashkëpunim për fatin e të zhdukurve Republika e Kosovës dhe Republika e Malit të Zi kanë arritur që të bien dakord për të bashkëpunuar me procesin e ndriçim
A mos dëgjuat ndonjë pyetje nga të zhdukurit për gjatë shkeljes së territorit të Serbisë? nga Ramadan Bozhlani Shpresa e mëshirës kaloj nga një fytyrë tek një fytyrë tjetër dhe nga një vit tek një vit tjetër
AI: Familjarët e të zhdukurve të trajtohen si viktima lufte Drejtuesja e organizatës Amnesty International dhe autore e raportit të fundit të kësaj organizate, për mbrojtjen e të d
Familjarët e të zhdukurve kujtojnë "plagët e luftës" Gjurmët e përgjakshme të luftës së Kosovës janë të freskëta tek secili kosovar. Mirëpo, ndryshe ndodh edhe sot e kësa
Familjarët e të zhdukurve akuzojnë Zhgobarin dhe Jacobsonin! Serbia ka ndërprerë punimet për gjetjen e të gjithë trupave në Rudnicë dhe kjo gjë ka irrituar pa masë familjarët e vikt
Familjarët e të zhdukurve vizitojnë varrezën masive në Rudnicë 27 Prilli është Dita Kombëtare e Personave të Zhdukur. Në kuadër të kësaj dite familjarët e personave të zhdukur sot po
Shoqata "Përkorë": Dosjet e të zhdukurve janë në Serbi Përfaqësues të shoqatave për personat e zhdukur në Kosovë reagojnë në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut.
Fotografitë e të-pagjeturve rreth Kuvendit të Kosovës Familjarët e personave të cilët vazhdojnë të cilësohen të pagjetur janë të pakënaqur me pllakën elektronike të ngritur p
Veron ndihmon të përmbytyrit në Argjentinë Ishte një "luftëtar" në fushat e blerta, por i tillë mbetet edhe jashtë tyre. Argjentinasi Juan Sebastian Veron, një fut