999 rezultate për

zhbogar

Zhbogar: Referendumi është kusht për negociatat me BE-në Hapja e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian (BE) në qershorin e vitit të ardhshëm do të jetë i mundshëm vet
Zhbogar i kënaqur me drejtimin e Maqedonisë Ambasadori i BE-së në Maqedoni Samuel Zhbogar, tha se festimi i Ditës së Evropës, 9 Maji, është i posaçëm, për shkak se
Sela kërkon nga BE hetim ndërkombëtar për rastin e Kumanovës Me rastin e Ditës së Bashkimit Evropian dhe 68 vjetorin e themelimit të BE, kryetari i Aleancës për Shqiptarët ka uruar
Zhbogar: Këtë vit raporti për Maqedoninë ishte më i mirë se vitet e kaluar “Maqedonia mori rekomandim të pastër për fillimin e negociatave nga ana e Komisioni Evropian dhe një raport shumë të mir
Zhobgar: Mos nxisni urrejtje për Ligjin e Gjuhëve Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Samuel Zhbogar ka thënë sot se Ligji për Përdorimin e Gjuhëve është shumë i rë
Zhbogar jep një mesazh për qeverinë nga Kumanova Procesi i reformave në Maqedoni vazhdon. Atë që ne si Bashkimi Evropian duam ta shohim është të ekzistojë përkushtim jo
Zhbogar: Këto zgjedhje janë testi më i rëndësishëm për demokracinë Zgjedhjet lokale të së dielës konsiderohen si testi më i rëndësishëm për proceset demokratike në Maqedoni, pas zgjedhjev
Zhbogar, porosi qeverisë: Mos përsërisni gabimet nga e kaluara! Euroambasadori Samuel Zhbogar në një intervistë të fundit për “Telma” ka folur mbi lirinë e shtetit të robëruar dhe se z
Zhbogar përshëndet arritjen e marrëveshjes së fqinjësisë së mirë Maqedoni-Bullgari Marrëveshja për fqinjësi të mirë me Bullgarinë është shembull si dy shtete munden vetë të zgjidhin një problem i cili ka
Zhbogar përkrah marrëveshjen për fqinjësi të mirë me Bullgarinë Ambasadori i Bashkimit Evropian, Samuel Zhbogar, në një intervistë për TV21 tha se nënshkrimi i marrëveshjes për fqinjës
Euroambasadori Zhbogar viziton Strugën dhe Vevçanin Ambasadori i BE-së në Shkup, Samuel Zhbogar, do të vizitojë sot komunën e Strugës ku do të pritet nga kryekomunari Musta
Samuel Zhbogar, prezent në darkë Iftari në Ohër (FOTO LAJM) Euroambasadori, Samuel Zhbogar, ishte i pranishëm sonte në Ohër në sofrën e Iftarit së bashku me qytetarët tjerë. Di
Zhbogar: Te populli i Maqedonisë shohim optimizëm dhe politikanët duhet ta ruajnë atë Ambasadori i BE-së në Shkup, Samuel Zhbogar, ka deklaruar se BE-ja dhe bashkësia ndërkombëtare presin nga Qeveria e re d
Takimi me Zhbogar, Gruevski paralajmëron mbështetje për integrimet evropiane Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, realizoi sot një takim me ambasadorin e BE-së në Shkup, Samuel Zhbogar. V
Qeveria nis punën, Zaev ndan detyrat Kryeministri Zoran Zaev dhe kabineti i tij ia nisën ditën dhe mbledhjen e parë të punës. Zaevi foli për shumë priori
Kasami takohet me Zhbogar, "BESA do të jetë opozitë konstruktive" Sot kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, së bashku me deputetët, Zeqirija Ibrahimi dhe Fadil Zendeli, është takuar m
Zhbogar mesazh Xhaferit: BE po pret formimin e qeverisë Ambasadori i Bashkimit Europian, Samuel Zhbogar, është takuar sot me kreun e Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferin.
Ja çfarë tha ambasadori Zhbogar pas takimit me Xhaferin "Bashkimi Europian është i gatshme të punojë me kryetarin e ri të Kuvendit Talat Xhaferin për reformat e nevojshme për i
Xhaferi ulet në zyrën e kreut të Kuvendit, ja detaji që acaroi maqedonasit Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, mëngjesin e sotëm u ul në zyrën e tij në Kuvend. Ai priti sot n
Zhbogar kërkon që Maqedonia të formojë qeverinë e re Euroambasadori Samuel Zhbogar, i cili ka zhvilluar sot një vizitë në komunën e Negotinës për të promovuar projektin "BE-