999 rezultate për

zharku

Ministri: Zharku është turpi i Kosovës Në konferencën e organizuar nga BIRN dhe INTERNEWS KOSOVA, ky po diskutohet për publikimin e raportit të monitorimit të
Të Drejtat e Njeriut reagojnë për Zharkun, të ndryshohet ligji që favorizon kriminelët Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe të Lirive të Njeriut, përmes një reagimi kanë kritikuar ligjshmërinë e kthimit
Shpendi ia plas para syve ambasadorit britanik të vërtetën për Xhabir Zharkun Kryetari i komunës së Prishtinës, dhe njëherit Partisë Social Demokrate, Shpend Ahmeti, ka reaguar në deklaratën e ambas
Në Kosovë i dënuar me burg ndërsa në Suedi Xhabiri bënte biznes Xhabir Zharku, ish-kryetari i Kaçanikut, konsideron se e ka zbatuar vendimin e Gjykatës me vet faktin që për gjashtë vit
Xhabiri vazhdon me bëmat, thotë se ka ardhur të zhvillojë Kosovën Pas arratisjes 6 vjeçare në Suedi, duke refuzuar që ta mbaj dënimin me 3 vite burg në Kosovë, ish-kryetari i Kaçanikut,
Xhabir Zharku po vjen në Kosovë Xhabir Zharku, ish-kryetari i Kaçanikut shumë shpejt do të vijë në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur Nasim Haradinaj, sekr
A do të garojë përsëri për kryetar komune Xhabir Zharku? Gjykata Themelore në Ferizaj – Dega Kaçanik ka ndaluar ekzekutimin e dënimit me burgim ndaj ish-kryetarit të Kaçanikut,
Xhabir Zharku që nga kjo datë mund të kthehet në Kosovë Ish-kryetari i Kaçanikut, Xhabir Zharku, prej 8 majit të këtij viti, mund të kthehet i lirë në Kosovë dhe dënimi me burg
I arratisuri Xhabir Zharku ka disa fjalë ndaj Frashërit e Milaimit Ish-kryetari i Kaçanikut, i arratisur nga drejtësia kosovare, Xhabir Zharku ka reguar ndaj deputetit të Lëvizjes Vetëven
Dyshohet se shkoi për ngushëllim te familja e Lavdrim Muhaxherit, i kërkohet të dorëheqja Zharkut Njohësi i çështjeve të sigurisë, Burim Ramadani, ka kërkuar dorëheqjen nga çdo funksion publik të ministrit në detyrë Lu
Lutfi Zharku, për ngushëllime te familja e Lavdrim Muhaxherit? Emisioni ‘Jeta në Kosovë’ ka mësuar se një ministër i qeverisë së Kosovës, Lutfi Zharku (LDK), ka qenë për ngushëllime n
Xhabir Zharku mund të kthehet i lirë në Kosovë Kanë kaluar gjashtë vite kur ish-kryetari i Kaçanikut, Xhabir Zharku, ishte gjetur fajtor për veprat penale të detyrimit
DOKUMENTI/ Treni i nisur nga Beogradi nuk hyn në territorin e Kosovës Treni i cili u nis mëngjesin e së shtunës nga stacioni qendror hekurudhor në Beograd, është kthyer mbrapsht dhe nuk ësht
Italia e interesuar të investojë në Kosovë Ministri i Infrastrukturës, Lufti Zharku, ka zhvilluar sot një takim ambasadorin italian në Kosovë, Piero Cristofoto Sar
Kosova nuk do të vendos taksë për Rrugën e Kombit Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, ka deklaruar se Qeveria e Kosovës nuk do të vendosë asnjë taksë për shfeytëzim
Kadri Veseli - Xhabir Zharkut: Përballu me drejtësinë! Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli duke folur për Xhabir Zharkun, i arratisur nga drejtësia tha se ai duhet të
Aktori i filmit “Shok” shpërblehet në festivalin francez Aktori Astrit Kabashi, është shpallur aktori më i mirë në festivalin francez të “Angers Film Festival”. Drejtori i Qe
Murati: Mister paraqitja e Xhabir Zharkut në Suedi Ministri i Diasporës, Valon Murati ka thënë se Xhabir Zharku, ish-kryetari i Kaçanikut që aktualisht gjendet në arrati,
Ja 4 kryetarët e dënuar të PDK-së (FOTO LAJM) Me vendimin e djeshëm të Gjykatës Themelore të Mitrovicës për Grupin "Drenica", Partisë Demokratike të Kosovës i bëhen t
Hekurudha Kosovë - Shqipëri është e domosdoshme Zyrtarë të Qeverisë se Kosovës dhe të Shqipërisë edhe një herë kanë shprehur interesimin për një bashkëpunim në fushën e