999 rezultate për

zgjuar

"Zgjuar por s’mund të flisja", Armina tregon eksperiencën e tmerrshme që kaloi një natë më parë (FOTO LAJM) Blogerja e njohur Armina Mevlani është tepër aktive në rrjete sociale, ku ndan herë pas here me ndjekësit edhe detaje ng
Ndër vite, kjo është veshja e preferuar e njerëzve të zgjuar (FOTO LAJM) Bluzë e zezë më jak golf. Ndiqni fotogalerinë e mësipërme për tu njohur me personazhet e zgjuarë që kanë bërë këtë zg
Ky është 9 vjeçari shqiptar më i zgjuar (VIDEO) Anxhelo Yzeiraj dhe motra e tij Debora ishin të ftuar në studion e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, në një bisedë që tregoi
Mënyrat më të zgjuara për të ripërdorur një shishe plastike, shpëto planetin (FOTO LAJM) Në vend që ti lëmë shishet dhe objektet e tjera plastike të kthehen në një rrezik të vertetë për planetin tonë, ka 1001
Si ndikon gjumi në punën e trurit tonë? Jam i lodhur, më duhet pushim, fjalia të cilën shumica e njerëzve e thonë. Sa na duhet në fakt pushim për të funksionuar
3 pyetjet që mjaftojnë për të mësuar se sa të zgjuar jeni Testet e inteligjencës (IQ) janë të njohur sepse ofrojnë një formulë e cila ju mundëson ta krahasoni inteligjencën tuaj
Këto 3 pyetje mjaftojnë për të mësuar se sa të zgjuar jeni Testet e inteligjencës (IQ) janë të njohur sepse ofrojnë një formulë e cila ju mundëson ta krahasoni inteligjencën tuaj
Njihuni me tavolinën e "zgjuar" të së ardhmes (VIDEO) Kjo tavolinë e kafesë do ju çoj direkt në vitin 2030. Tavolina e mençur quhet “Coosno”. Nga jashtë mund të duket e th
E sapo zgjuar nga gjumi, Lei Kraja duket në super formë (FOTO LAJM) Ndonëse është shfaqur së fundmi në ekranin e Digitalb, duket se gazetarja e sportit Lei Kraja po ecën në hapa të sigurt,
Ja kush janë 2 shenjat më të zgjuara të horoskopit Përpos karrierës, shëndetit apo marrëdhënies suaj në çift, yjet janë siguruar të përcaktojnë edhe inteligjencën tuaj. Pa
Testohen tatuazhet "e zgjuar" që zbulojnë sëmundje në trupin tonë Yje, shigjeta, trekëndësha dhe lule. Në pamje të parë mund të duken skica të thjeshta tatuazhesh. Por këto skicime mb
3 pyetje të shpejta për të "zgjuar" trurin nga gjumi Megjithatë nuk është aq e thejshtë sa mendoni për shkak se vetëm 17% që kanë hyrë në test kanë kaluar atë, raporton “Dai
Dikush ka mërzitur Oriola Marashin, është zgjuar "mbrapsht" (FOTO LAJM) Nuk ka dyshime se Oriola Marashi është në vendet e para të listës së femrave më atraktive shqiptare. Modelja, e cila tas
Njihuni me 8 vjeçarin më të zgjuar në botë (FOTO LAJM) Një djalë vetëm tetë vjeç po përgatitet për të filluar universitetin pas një viti e gjysmë që ju desh për të përfunduar
Iu duk vetja e i zgjuar! Si e pësoi i "forti" me Land Rover në Gjirin e Lalzit (VIDEO) Sezoni i verës bën që në akse të caktuara të ketë trafik të rënduar për shkak të frekuentimit të plazheve. Kryesisht
E thotë studimi: Qerosët janë më të zgjuar Në ka një gjë të vërtetë në jetë, është se nuk mungojnë njerëzit e suksesshëm pa flokë. Të paktën sipas një studimi, nuk
Shtatori, muaji i personave të zgjuar Sipas disa studimeve shkencore, njerëzit më inteligjentë kanë lindur në shtator. Nuk e besoni? Lexoni çfarë thotë shkenc
Thënie të zgjuara të emrave të mëdhenj: Jeta është përgatitje e gjatë për diçka që nuk ndodh Pse kemi nevojë të duam dhe të na duan? Nga vijmë? Ku do shkojmë kur të vdesim? Pse vdesim? Cili është qëllimi i jetës s
Zbulohet droga e terroristëve: Të mban zgjuar dhe të fokusuar Veprimet e kriminelëve, nga ato më brutalet, vrasje e masakra e përdhunime, sipas ekspertëve shpeshherë pasohen me marrj
Ilaç për të fortët e rrugëve! Ky shofer u jep një mësim të mirë këtyre tipave (VIDEO) Në përditshmërinë tonë hasemi çdo ditë me shoferë që e kujtojnë vetën "të zgjuar" duke hyrë në mënyrë të gabuar në parak