E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
999 rezultate për

zgjidhjes

Jo vetëm politikanë, të gjithë në radhë për Grida Dumën (FOTO LAJM) Krahas politikës Grida Duma ka edhe një tjetër pasion, të cilin së fundmi e ka konkretizuar. Bëhet fjalë për një libër,
"FP|: Palmer, me detyrën e vështirë të zgjidhjes së problemit Kosovë-Serbi Nga Robbie Gramer, Foreign Policy Departamenti i Amerikan i Shtetit pritet të njoftojë një të dërguar të ri sp
Qeveria pa Ramën dhe zgjedhje të reja! Basha jep formulën e zgjidhjes Qeveri tranzitore pa Edi Ramën kryeministër dhe zgjedhje të reja. Kjo është formula e zgjidhjes së krizës politike sipas
Imzot Frendo: Dialogu, rruga e vetme drejt paqes e zgjidhjes së drejtë Kreu i Kishës Katolike, Imzot George Frendo apelon për dialog në mesazhin e përcjellë lidhur me protestën studentore, e
Harroni shpejt? Ky është çelsi i zgjidhjes suaj Kujtesa që të jetë e shëndetshme është shumë e rëndësishme që të ketë një kujdes në lidhje me ushqimet që do të konsumoh
Ambasadori amerikan pret në takim Vuçiçin Ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scott ka ftuar sot Beogradin e Prishtinën të tregojnë kurajë, fleksibilitet dhe krea
Lugina e Preshevës kërkon bashkimin me Kosovën Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, ka thënë se është e drejtë legjitime e shqiptarëve të Luginës s
Çfarë po ndodh me marrëveshjen me Greqinë? Flet nga Londra Rama Kryeministri Edi Rama ka folur për marrëveshjen me Greqinë nga Lodra për agjensinë e lajmeve ANA. "Siç e dini, ne po
Anglezët komentojnë marrëveshjen Maqedoni-Greqi Arritja e zgjidhje për çështjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë u përhap në gjithë botën. Përveç prej disa lider të p
Topi është në krahun e Maqedonisë Topi është në terrenin e fqinjëve që ta bëjnë hapin vendimtar drejt zgjidhjes, ndërsa ne presim, thotë zëdhënësi i Qever
Kriza në Itali drejt zgjidhjes, Presidenti merr vendimin e rëndësishëm Duket se më në fund ka ardhur edhe casti i zgjidhjes së krizës në Itali. Presidenti italian, Sergio Mattarella, pasdi
Kur do ta marr Maqedonia ftesën për në NATO, Stontelberg ka përgjigjen Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Stoltenberg, pas takimit me ministrat e jashtëm të BE-së në Bruksel, ka thënë se shpr
Zaev: Jemi shumë afër zgjidhjes së kontestit të emrit Është arritur përparim për pjesën më të madhe rreth pyetjeve për kontestin me emrin, mbesin vetëm mënyra e përdorimit dh
Veliaj: Nuk mjafton vetëm të kritikosh, por duhet të bëhesh pjesë e zgjidhjes Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj apelon për më shumë solidaritet nga të gjithë qytetarët të cilët duhet të tregojnë një
Grubi: Jemi më afër se kurrë zgjidhjes së emrit Ne jemi më afër se kurrë për ta zgjidh emrin u shpreh sonte deputeti i BDI-së, Artan Grubi në Tv Telma. Sipas Grubit,
Gazeta greke tregon rrugën e zgjidhjes së emrit Burime të larta nga Ministria greke e Punëve të Jashtme për “Katimerinin” kanë deklaruar se rruga deri në zgjidhje mund
Zaev: Jemi afër zgjidhjes për emrin Kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për "Fajnenshëll Tajms", vlerëson se Maqedonia dhe Greqia po afrohen zgjidhje
SHBA tregon rrugën e zgjidhjes së problemeve Kosovë-Serbi Ambasada Amerikane në Prishtinë, ka bërë të ditur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nuk e përkrahin idenë për shkëmbim
Osmani: 2018-ta vit i zgjidhjes së emrit, opozita të kthehet në Kuvend Zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani konsideron se viti 2018 është vit kur duhet të zgjidhet kontesti i em
Stoltenberg: Pas zgjidhjes së emrit Maqedonia do marr ftesë për NATO Maqedonia do të marr ftesë nga Aleanca pas zgjidhjes së çështjes së emrit, kështu deklaroi sekretari i Përgjithshëm i NA