999 rezultate për

zgjidhjen

Takim i ri për zgjidhjen e krizës politike sot në Përzhino Përfaqësuesit e BDI-së, PDSH-së, LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së sot në mesditë do ta vazhdojnë diskutimin për gjetjen e zgjid
Muja: Veseli e ka në dorë zgjidhjen për demarkacionin Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Shaip Muja, deklaroi se Kadri Veseli e ka në dorë zgjidhjen e problemit të demarkacionit
Volker: Zgjedhjet e lira dhe transparente ndihmojë për zgjidhjen e krizës Kurt Volker, drejtori ekzekutiv i Institutit Mekej dhe ish-ambasadori i SHBA-së në Nato, ka deklaruar se zgjidhja e kriz
Tërheqja e faljeve nga Ivanov i hap rrugën dialogut për zgjidhjen e krizës Tërheqja e vendimit të presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, për faljen e 56 zyrtarëve të lartë, konsiderohet si nj
Gjermania bën thirrje për zgjidhjen e shpejtë të krizës në Maqedoni Qeveria federale gjermane është “shumë e shqetësuar” për situatën në Maqedoni. Ministri i shtetit për Evropën Michael Ro
Vanhoute: Duhet formuar një qeveri ekspertësh për ta kthyer demokracinë Ish-ndërmjetësuesi belg në bisedimet për zgjidhjen e krizës politikë në Maqedoni, Piter Vanhoute, nëpërmjet një postimin
Edhe Holanda me të dërguar special për zgjidhjen e krizës në Maqedoni Drejtori Gjeneral për Bashkëpunim Evropian, Robert de Groot, i cili është njëkohësisht zëvendës Ministër, do të qëndrojë
Haindl vjen sot në Shkup me propozime konkrete për zgjidhjen e krizës politike I dërguari special për Maqedoni në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Johannes Haindl do të vijë sërish në Shkup në një
Ja porositë e Mogherini-t dhe Hahn për zgjidhjen e situatës politike në Maqedoni Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini dhe komisioneri për zgjerim, Johannes Hahn, kanë dhënë një deklaratë p
Ahmeti: Ja për çfarë biseduam me të dërguarin special Johanes Hajndëll Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit të sotëm më të dërguarin special të Gjermanisë për zgjidhjen e krizës politike n
Diplomatët për zgjidhjen e krizës: Qeveri teknike dhe anulimi i faljes së Ivanovit Diplomatët europerëndimor propozojnë dy elementë për zgjidhjen e krizës politike dhe organizmin e zgjedhjeve të lira dhe
Izet Mexhiti: BDI e përkushtuar për zgjidhjen e krizës politike në vend Me rastin e shënimit të Ditëve të Evropës në komunën e Çairit, organizuar nga Instituti për Studime Politike dhe Ndërkom
Ambasadori Bejli: Së shpejti publikojmë hapat tona për zgjidhjen e krizës Ambasadori amerikan në Shkup, Xhes Bejli, ka lajmëruar se është në kontakt të vazhdueshëm me të gjitha partitë politike
Shekerinska takon Hovin në Bruksel pa lajmëruar Në Bruksel po zhvillohet një takim i pa paralajmëruar i nënkryetares së LSDM-së, Radmila Shekerinska me euro deputetin b
Avokati: Shullazi u takua me Zakën për zgjidhjen e konfliktit me Fatmir Sinanajn Pas daljes nga Gjykata e Krimeve të Rënda, në një prononcim të shkurtër për mediat, avokati Alban Qafa është shprehur se
Haliti: Gati bisedimet për zgjidhjen e krizës Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka paralajmëruar nisjen e bisedimeve mes subjekteve politike për dalje
Besojani zgjidhjen qytetarëve, jo despotëve Nga Jakup Krasniqi - Duke i përcjellë zhvillimet politike me goxha paanësi (pasi nuk kam asnjë aspiratë personale për pë
Mustafa takon Mogherinin në Bruksel: Dialog për zgjidhjen e krizës politike në Kosovë (VIDEO) Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, është takuar sot në Bruksel me përfaqësuesen e lartë të BE-së për Pun
Liderët fetarë apel politikanëve për zgjidhjen e krizës në vend Sot në rezidencën e Ipeshkëvisë së Kosovës në Prishtinë janë takuar tre liderët e tri bashkësive më të medha fetare në K
Ahmeti përshëndet vendimin e LSDM-së: Të angazhohemi për zgjidhjen e krizës Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, vlerëson vendimin e LSDM-së që mos të dalë nga Parlamenti dhe Qeve