999 rezultate për

zgjidhjen

Britania mbështet zgjidhjen me dy shtete në Lindjen e Mesme Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson u shpreh sot gjatë një vizite në Lindjen e Mesme se qeveria e tij i
Besa kërkon ndërhyrje të bashkësisë ndërkombëtare për zgjidhjen e ngërçit të ri të krijuar nga Ivanov Lëvizja Besa përmes një komunikate të dërguar mediat ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të presidentit Ivanov, i cili ve
Ish ushtarët e UÇK-së mblidhen sërish në Kumanovë (FOTO LAJM) Sonte në Kumanovë është duke u zhvilluar një takim i ri me ish ushtarët e UÇK-së nga rajoni i Kumanovës dhe Likovës, ku
Zhbogar: Jam optimist për krizën, liderët do e gjejnë zgjidhjen (VIDEO) Ambasadori i Bashkimit Europian në Maqedoni, Samuel Zhbogar, është shprehur i bindur se liderët e partive politike në Ma
MPJ Ruse: Po thellohet kriza politike në Maqedoni Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë ka thënë sot se po konstaton një thellim serioz të krizës politike në Maqedoni d
Kryeministri grek: Duhet vullnet nga të dyja palët për zgjidhjen e emrit të Maqedonisë Kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras, po zhvillon një vizitë dy ditore në Beograd, ku po diskuton për marrëdhëniet mes
Shqiptarët kërkojnë zgjidhjen e statusit të tyre, jo të shpëtojnë Zoran Zaevin Zërat që shqiptarët e LSDM-së mund të protestojnë nëse BDI hyn në qeveri me VMRO-në, janë edhe një presion mbi pikat e p
Vajgëll: BE të ndërmarrë nisma për zgjidhjen e emrit me Greqinë Raportuesi për Republikën e Maqedonisë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgëll, ka prezantuar Propozim-rezolutën e Maqedoni
Xhaxhai i Aleks Nikës: Prova të reja, shpresë për zgjidhjen e çështjes Sot në përvjetorin e 6 të “21 janarit” u zhvilluan në heshtje homazhet në Bulevardin Dëshmorët e Kombit për 4 viktimat.
DW: Koalicion i gjerë për zgjidhjen e çështjeve të nxehta Në një analizë të situatës paszgjedhore, "Dojçe Vele" gjermane ka parashtruar të gjitha mundësitë e hapura nga zgjedhjet
Ventura e ka zgjidhjen: Ja si do ta mposhtim Shqipërinë "Sa herë kam ardhur të luaj në Palermo e kam pasur shumë të vështirë sepse stadiumi ka qenë plot me tifozë që ta bëjnë j
OSBE/ODIHR: Zgjedhjet, hap thelbësor për zgjidhjen e krizës "Gjeneralisht zgjedhje normale me disa parregullsi të vogla. Partitë politike duhet të shprehin vullnet më të madh për t
Vajzat japoneze gjejnë zgjidhjen ideale për vuajtjet e dashurisë Ayumi Saito pas ndarjes së saj nga i dashuri gjeti mënyrën më të lehtë për të harruar dhe kapërcyer ndarjen. A
Basha: Opozita, alternativë për zgjidhjen e problemeve Kreu i PD, Lulzim Basha, edhe një herë tjetër i ka mëshuar faktit se opozita ka një alternativë për zgjidhjen e problem
Sela-Zhbogar: Folëm për zgjidhjen e problemeve të shqiptarëve Kryetari i Lëvizjes për Reforma-PDSH, Ziadin Sela dhe nënkryetari Agon Ferati kanë zhvilluar një takim në Shkup me ambas
LAJMI FUNDIT/ Qytetari kërcënon me vetëvrasje: Jam jetim! Shteti më ka lënë rrugëve (VIDEO) Mësohet se qytetari që ndodhet sipër vinçit që përdoret për punimet në Stadiumin "Qemal Stafa" kërkon ndihmë nga shteti
Trafikantët gjejnë zgjidhjen, fshehin kokainën në pelenat e foshnjave (VIDEO) Tashmë trafikantët e kanë gjetur një zgjidhje për transportin e kokainës, duke e fshehur atë në pelenat e fëmijëve. P
Dështojnë tentativat për shqyrtimin e njësive zgjedhore në Maqedoni Ka dështuar edhe ditën e sotme grupi punues për njësitë zgjedhore, pasi sërish nuk u arrit ndonjë pajtueshmëri për zgji
Emigrantët? Hungaria ka zgjidhjen "Bashkimi Europian duhet të ndërtojë një 'qytet gjigand refugjatësh' në brigjet e Libisë, për të gjithë azilkërkuesit ng
Përfundojnë pa sukses bisedimet për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni Kanë përfunduar bisedimet për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni, e cila u zhvilluan në rezidencën e SHBA-së, në Vo