999 rezultate për

zgjidhjen

Deklarata e fortë e Metës: Për zgjidhjen e krizës e jap dorëheqjen si president Ilir Meta u zgjodh President mes ngërçit të fortë politik, bojkotit të paralajmëruar të opozitës në zgjedhje dhe situatë
Xhaferi ka zgjidhjen, ja çfarë do bëjë nëse Ivanov nuk i jep mandatin Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, gjatë një interviste për "Koha Ditore", ka thënë se nëse Gjorge I
Xhaferi ka zgjidhjen edhe nëse Ivanov nuk i jep mandatin Kryeu i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, pritet t'i dërgojë kërkesën për mandatin e formimit të qeverisë së re
Nis takimi Rama-Basha në Presidencë për zgjidhjen e krizës Ka nisur takimi i shumëpritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha. Takimi ka nisur në orën 10
Dnevnik: Ahmeti dhe Zaev gjejnë zgjidhjen për kreun e Kuvendit Kreu i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i LSDM-së, Zoran Zaev, kanë rënë dakord që të zgjedhin kreun e Kuvendit të Maqedonisë pë
Kriza politike, Lu dhe Vlahutin takim me Ilir Metën Ambasadori amerikan Donald Lu, Vlahutin dhe Borchard, janë takuar me kryetarin e Kuvendit Ilir Metën në Kryesinë e Kuven
Shqiptarët gjejnë “zgjidhjen” për çmimin e lartë, naftë kontrabandë nga Maqedonia në Shqipëri Fiks Fare ka denoncuar sot futjen e naftës kontrabandë nga Maqedonia. Shqiptarët e kanë gjetur zgjidhjen për të përb
SHBA-të janë shpresa e vetme për zgjidhjen e krizës në Maqedoni Reagimi i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për krizën në Maqedoni dhe kërkesa për formimin pa vonesa të Qeverisë së r
Manojlovski propozon zgjidhjen e krizës me marrëveshje Gjatë seancës kontituive në Kuvendnin e Maqedonisë, deputeti i BDI-së, Branko Manojlovski, ka thënë se i fton deputetët
Karl Bild pesimist për zgjidhjen e krizës, nesër në Shkup Ish shefi i diplomacisë suedeze Karl Bild, ka postuar në profilin e tij në Twiter se nesër do të vizitojë Shkupin, i nxi
LSDM këmbëngul për zgjidhjen e situatës politike Nga Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, pas tre javësh debate intensive në Kuvend për formimin e qeverisë së re, bëjnë
Mimoza Hafizi zbulon skenarin se si mund të dalim nga kriza politike Mimoza Hafizi me anë të një statusi në Facebook ka dhënë zgjidhjen që sipas saj do të çojë në zgjidhjen e krizës politi
Ahmeti dhe Zaev, takim për zgjidhjen e situatës në Kuvend Sot pasdite është realizuar një takim i shkurtër mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit me qëllim gjendjen e një zgjidhje për
Kriza politike në vend, Nishani propozon zgjidhjen Presidenti Bujar Nishani në një intervistë për Neës 24 ka deklaruar sot se është i gatshëm të ushtrojë autoritetin e ti
Policia gjen “zgjidhjen”, ndaloni kultivimin e kanabisit dhe do keni ndihmë ekonomike Për të parandaluar kultivimin e kanabisit, plani i veprimit i Policisë së Shtetit parashikon punësim, madje edhe ndihmë
Google gjen zgjidhjen për relaksim edhe kur ju shkëputet interneti E kush nuk acarohet kur jeni duke komunikuar me dikë dhe i humbet interneti në mes të bisedës? Sigurisht, ky është nj
Leskaj i jep zgjidhjen Bashës:Voto vettingun, pastaj protesto! Në një kohë që opozita ndodhet prej një muaji në çadrën para Kryeministrisë, nënkryetarja socialiste e Kuvendit, Valenti
Ja dy propozimet që Gruevski i ofroi Hahn për zgjidhjen e krizës politike Mbrëmë eurokomisineri Johannes Hahn u takua edhe me përfaqësues të VMRO-së, por që pas këtij takimi, asnjëra nga palët n
Partitë politike në Maqedoni fillojnë të lëvizin gurët për zgjidhjen krizës Krerët e partive përbërëse të shumicës parlamentare kanë shpeshuar takimet mes tyre, për të vendosur strategjinë e rivën
Ahmeti-Zannier: Të nisë dialogu për zgjidhjen e krizës në vend Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti,u takua sot në Kuvendin e Maqedonisë në Shkup me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, La