999 rezultate për

zgjidhjen

Zaev: Fokusi të jetë në zgjidhjen e emrit Fokusi është vënë në zgjidhjen e emrit, kurse jo në afatet kohore. Tani është momenti vendimtar që të gjejmë zgjidhje. H
Hahn: Rekomandimi duhet të jetë motiv shtesë për zgjidhjen e çështjes së emrit Eurokomesari për zgjerim, Johannes Hahn, në një deklaratë për AIM ka thënë se “shpreson se raporti i progresit për Maqed
SHBA përmend zgjidhjen Kosovë-Serbi, s'ka njohje të pavarësisë Ushtruesi i detyrës së Zëvendësndihmësit të Sekretarit Amerikan të Shtetit Matthew Palmer I cili qëndroi për vizitë në P
Vuçiç: Ky është shteti që flasim për zgjidhjen e Kosovës Nuk i kemi kundërshtarë e as bashkëbisedues në çështjen e Kosovës shqiptarët, por i kemi ata që e kanë krijuar atë shtet
Tërhiqet Vuçiç, nuk garanton se në prill do ta prezantojë zgjidhjen për Kosovën Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç nuk po mund ta mbajë një premtim që e ka dhënë tash e sa kohë. Ai tash nuk po siguron
Micotakis: Kushtetuta e identiteti, kusht për zgjidhje Kreu i partisë opozitare greke “Demokracisë re” Kirijakoc Micotakis thotë se ndryshimi i Kushtetutës, ballafaqimi me irr
Optimizëm për zgjidhjen e problemeve Ministri i jashtëm grek Nikos Koxias pas takimit të sotëm në Ohër me homologun e tij Nikolla Dimitrov beson se do të zgj
Zaev: Pa zgjidhjen e çështjes së emrit nuk anëtarësim në NATO Nuk do të ketë ftesë për anëtarësim në NATO për Maqedoninë pa zgjiedhjen e çështjes së emrit me Greqinë fqinje, deklaroi
Ismet Beqiri ka zgjidhjen e tejkalimit të sfidave në Kosovë Deputeti dhe sekretari i LDK-së, Ismet Beqiri ka njoftuar se sonte janë takuar në Ambasadën amerikane me Ndihmës Sekreta
Zbardhen tre skenaret për zgjidhjen e Kosovës me Serbinë Tre janë skenarët e “Finales së madhe” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, sipas studimit të publikuar nga Instituti Kërkimor
Trembet Rama, ky është fjalimi pazakontë sot në Kuvend Ndërkohë që pak ditë më parë deklaroi se nuk do të tërhiqej kurrësesi nga taksa e Rrugës së Kombit duke shtuar se duan a
Teodorakis: Java e ardhshme vendimtare për emrin Pas takimit me shefin e diplomacisë greke, Nikos Kocijas lideri i partisë opozitare “Potami”, Stavros Teodorakis konfirm
Cipras: Dy kushte për zgjidhjen e kontekstit të emrit Për Greqinë ka dy kushte kyçe rreth kompromisit për emrin, njëri është emër i përbërë me përcaktim gjeografik, ndërsa i
Tsipras: Kemi dy kushte për zgjidhjen e çështjes së emrit “Për Greqinë ka dy kushte kyçr rreth kompromisit për emrin – njëri është pranimi i emrit me përcaktim gjeografik, ndërsa
Kanceri në pankreas, mjekët gjejnë zgjidhjen Studiuesit në Universitetin e Tel Avivit kanë gjetur një mënyrë për të vonuar zhvillimin e kancerit pankreatik. Ekipi kë
Këtë javë gjermanët propozojnë planin e tyre për Kosovën Në Serbi kanë vazhduar të qarkullojnë opsione të ndryshme në kuadër të dialogut të brendshëm për zgjidhjen e çështjes së
Kocijas optimist për zgjidhjen e emrit Është koha për zgjidhjen e çështjes së emrit, tani që duket se është hapur një dritare e mundësisë, kështu ka thënë me o
Sefaj angazhohet për zgjidhjen e statusit juridik të zjarrfikësve Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Flamur Sefaj, zhvilloi një takim pune me përfaqësues nga Sindikata e Zjarrfikësve
Junker: BE nuk bën presion për zgjidhjen e emrit Kryetari i Komisionit Europian Zhan Klod Junker pas kthimit ngaturneu në Ballkanin Perëndimor, për Euronews ka deklaruar
Pacolli ia nis me falenderime për demarkacionin Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli është shprehur i lumtur që tanimë është arritur koncensusi i plotë për kalimin e demarkac