999 rezultate për

zgjidhje

Shëndosheni nga stresi? Mësoni zgjidhjen ideale Përse shëndoshemi kur jemi të stresuar? Stresi është një sinjal i trupit i cili njofton se diçka përreth nesh nuk shk
Shqipëria hap lokalet, Kosova gjen zgjidhjen perfekte e hap transportin publik (FOTO LAJM) Prishtina e ka gjetur zgjidhjen për transportin publik. Nga dje në kryeqytetin e Kosovës urbanët kanë nisur punën me
Zgjidhje interesante nga Anglia, komentet e ndeshjeve nga shtëpia Bundesliga ishte kampionatin i parë rinisi aty ku u ndërpre, rreth dy muaj më parë, për shkak të pandemisë së Koronaviru
Kadare: S’ka zgjidhje të problemeve në Ballkan pa u zgjidhur çështja shqiptaro-serbe Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare, ka deklaruar se “nuk do të ketë paqe në Ballkan nëse nuk ka zgjidhje të prob
Partitë presin zgjidhje pas takimet me presidentin Pandarovski Një ditë përpara takimit të Presidenti, Stevo Pendarovski, partitë politike mbeten me qëndrime të ndryshme për datën e z
Ish-Sekretarja amerikane: SHBA-ja ''nuk po ndihmon'' në zgjidhjen e konflikteve mes Kosovës dhe Serbisë Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk janë duke ndihmuar tani sikur
Osmani: Ndërkombëtarët duhet të refuzojnë përpjekjet për zgjidhje mbi ndarje etnike dhe ndryshimit të kufijve Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani, përmes një postimi në Facebook ka thënë se komuniteti ndërkombëtar duhet t'i refuzojë p
Zgjidhje interesante e austriakeve, qe t’i shmangen karantinimit Aeroporti i Vjenës tani u ofron udhëtarëve mundësinë që t’i nënshtrohen testimit molekular-biologjik COVID-19 (testi PCR
Pa tifozë, por sporti spanjoll gjen zgjidhjen e pazakontë për të ndezur emocionet në stadiume Në Spanjë po mendojnë të krijojnë atmosferë në stadiume, edhe pse qeveria ka urdhëruar që nuk do të ketë tifozë në stadi
Edhe Roma e gjen zgjidhjen, futbollistët dhe stafi teknik heqin dorë nga 4 paga mujore Ndërkohë që në Itali nuk ka ende një vendim në lidhje me ndërprerjen e pagave të futbollistëve, një tjetër klub e ka gje
Duke ndezur zjarr për të kaluar natën, emigrantët në kufi i kërkojnë zgjidhje Ramës dhe Metës Emigrantët shqiptarë vazhdojnë të jenë të mbetur në tokë neutrale në mes Greqisë dhe Shqipërisë dhe duket se për ta nuk
''Ku t' i gjejmë paratë'', Basha flet për zgjidhjen: Mos të shohim Amerikën, por Kosovën Kryedemokratii Lulzim Basha ka theksuar sot se në situatën që po kalon vendi, shtresat në nevojë, por jo vetëm, edhe biz
Lippi jep një zgjidhje: Ja si të veprohet me kampionatet që janë pezulluar Ish-trajneri i kombëtares së Italisë, Marcello Lippi, ka dhënë mendimin e tij si duhet vepruar me sezonin aktual që ësht
Nuk janë kufizimet, zyrtari i lartë i OBSH gjen zgjidhjen finale për koronavirusin Deri më tani, doktorët nuk kanë gjetur asnjë kurë të drejtpërdrejt ndaj koronavirusit. Të gjithë pacientët e shtruar
Edhe pse larg, Keisi dhe Stresi gjejnë zgjidhjen për të qenë bashkë në karantinë (FOTO LAJM) Në fillim të këtij muaji, Stresi bëri të ditur se gjërat mes tij dhe Keisit ishin rikthyer si dikur. Çifti i kishte l
Do të diskutohet kalendari, UEFA mblidhet të martën për të gjetur një zgjidhje Me shtimin e rasteve të të prekurëve nga koronavirusi në Europë dhe jo vetëm, rritet pesimizmi për fillimin e kampionata
Bundesliga në alarm, ka vetëm një zgjidhje për situatën Bundesliga është vënë në alarm pas situatës së krijuar nga koronavirusi. Suspendimi i kampionateve dhe obligimi që nd
"Nuk ushqehen njerëzit me batuta", Basha jep zgjidhjen ekonomike Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale përsa i përket masave që
Zgjidhjet lojtari më i mirë i javës në Champions League Josip Ilicic ishte hero i Atalantës në Champions League. Sulmuesi slloven ka shkëlqyer në duelin e kthimit ndaj Valen
Aktorja shqiptare gjen "zgjidhjen", si të dalni për darkë dhe mos infektoheni me koronavirus (VIDEO) Pasi qarkulloi mirë e mirë në Italinë fqinjë, ngjalli panik në Greqi, shënoi raste në Serbi, Bosnje e Bullgari, duke na