999 rezultate për

zgjidhja

Probleme me rënien e flokëve? Ja zgjidhja Problemet e flokëve në vjeshtë janë problemi që e ndeshim të gjithë, pavarësisht nga mosha. Mund të jenë një sërë fa
Zenuni: Jam sa shqiptar aq edhe italian, nuk e di kë do zgjidhja 19 vjeçari Federiko Zenuni është një ndër të rinjtë shqiptar në futbollin Italian që vlerësohet shumë për të ardhmen e k
Zgjidhja e drejt e çështjes çame është premisë për lirinë e Gadishullim Ilirik Nga Tahir Veliu Nëse deri dje, çështja e trojeve shqiptare nën pushtimin grek ishte vetëm një çështje për ne shq
Keni nevojë për motivim? Ja zgjidhja më e mirë Sipas studimeve, shumica e njerzëve janë më të motivuar nga uria sesa nga frika, etja apo vetmia. Hulumtimi i kryer n
Kjo kuti do mbajë fëmijët tuaj larg internetit (VIDEO) Lajm i mirë për të gjithë ata që duan të shpenzojnë pak kohë larg celularëve dhe internetin, por e kanë të pamundur.
Ja çfarë fshihet pas nepsit për ushqime të ndryshme Një nga mënyrat sesi trupi na dërgon sinjale janë edhe “nepset” për ushqime të caktuara. Ja se çfarë do të thotë tru
Peshqirë gjithmonë të butë? Ja zgjidhja Sekretin e mbajtjes të peshqirëve gjithmonë të butë dhe të bardhë me sa duket, e dinë vetëm hotelet me pesë yje dhe indu
Jo më shenja pas lindjes, ja zgjidhja Nëse ka diçka që femrat e urrejnë pas lindjes, padyshim që janë shenjat e lindjes të cilat ngelen për një kohë të gjatë
Probleme lythat? Ja zgjidhja më efikase (VIDEO) Lythat janë rritje të lëkurës të shkaktuara nga një infeksion viral specifikisht nga virusi HPV (human papilloma virus).
Probleme me celulitin, ja zgjidhja e cila e eliminon atë përgjithmonë Sado trupa të mirë të kemi, përsëri gjejmë diçka që s’na pëlqen… Dhe çuditërisht të gjitha përqëndrohemi tek i njëjti “d
Kërkoni një model perfekt për flokët tuaja? Ja zgjidhja më e rekomandueshme (FOTO LAJM) Modeli universal i cili mendohet se mund ta mbajë çdo femër padyshim që është ‘clavicut’ ose flokët të shtrira deri tek
Doni të ushtroheni po nuk keni motivimin e duhur ? Ja zgjidhja Të gjesh motivimin për t’u stërvitur është çelësi i suksesit për të pasur një trup të mirë. Në shoqërinë e sotme të
Ju dhëmbin gjunjët, ja zgjidhja (VIDEO) Dhembja e gjunjëve është një ndër problemet të cilat nëse nuk kurohet mund të përkeqësohet apo të bëhet kronike. Ju
Probleme me kolesterolin? Ja zgjidhja Kastraveci dhe hudhra janë dy perime shumë të përdorura në tryezën tonë por dhe shumë të njohura për vetitë e tyre medic
Probleme me perimetrin e kofshëve? Ja zgjidhja Problemi më i madh i femrave sidomos në sezonin e plazhit, është forma e trupit të tyre. Shumë prej tyre ankohen për
Probleme me kallot, ja zgjidhja Kallot janë një ndër problemet më shqetësuese për sa i përket shëndetit të kembëve. Sipas websajtit “Top10homeremedies”
Probleme me gjumin gjatë verës, ja zgjidhja Në stinën e verës për shkak të tempraturave të nxehta, njerëzit kanë probleme me gjumin. Ky fenomen shqetesues, mund të
Probleme me gjumin, ja zgjidhja Një ndër problemet më të mëdha të individëve që kanë problem të ndryshme dhe që janë të stresuar në jetën e tyre të përd
Ju shqetësojnë aknet gjatë verës, ja zgjidhja Vera është një nga stinët më të bukura të vitit. Por jo për të gjithë, individët që vuajnë nga aknet të cilët kalojnë nj
Pika të zeza në fytyrë, ja zgjidhja Pikat e zeza (mitiserat) formohen kur qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumi i akumuluar në poret e lëkurës bashkëvepro