999 rezultate për

zgjidhja

Hidhet në treg vetura që do t'ju shpëtojë nga trafiku (VIDEO) Të gjithëve ju ka ndodhur që të ngeceni me orë të tëra në trafik, duke u bërë vonë për në destinacionin tuaj. Por
Ivanovi nga Hungaria: Zgjidhja e krizës, vetëm përmes zgjedhjeve të reja Presidenti i Maqedonisë i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Hungari, ka thënë se zgjidhja e vetme për daljen nga kri
Zgjedhjet lokale në Maqedoni mund të mbahen më 14 maj? Presidenti i Maqedonisë, kyreministri dhe kreu i VMRO-së Nilloka Gruevski, po insistojnë se zgjedhjet e reja parlamentar
Përsërit VMRO: Zgjidhja më e mirë janë zgjedhjet e reja VMRO-ja ka zhvilluar një mbledhje mbrëmë ku kanë vendosur se se komiteti ekzekutiv i kësaj partie duhet të vazhdojë t'i
Rithekson VMRO-ja: Zgjidhja e vetme janë zgjedhjet e reja VMRO-DPMNE-ja ka theksuar edhe sot se zgjidhja e vetme për daljen nga kriza të Maqedonisë, janë zgjedhjet e reja. "M
Ahmeti takon Duncan: Zgjidhja e situatës është në duart e partive politike Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, u takua sot në rezidencën Britanike në Shkup, me ministrin britanik Alan Dunca
Bela: Zgjidhja e krizës për qeveri stabile bëhet me bekimin e BE-së Opinionisti Valon Bela, i cili ka komentuar zhvillimet e fundit të partive politike për formimin e Qeverisë së re, tha s
Bregu del “kundër” PD: Votimi elektronik nuk është zgjidhja Deputetja demokrate, Majlinda Bregu, mendon se votimi elektronik nuk është zgjidhja kryesore për t’i kthyer klasës polit
Kjo është zgjidhja për të zgjatur baterinë e smartphonëve Smartphone vijnë gjithnjë e me më shumë karakteristika, aplikacione pa fund, por përdorimi i tyre shkarkon shpejt bateri
Eksperti zviceran: Ja zgjidhja më e mirë për Maqedoninë Daniel Bochsler nga Berni, profesor i shkencave politike në Universitetin Kopenhagen dhe në Qendrën për Demokraci Aarau,
Alergji nga kikirikët? Ja zgjidhja që propozon studimi i fundit Shumë njerëz kanë alergji nga kikirikët dhe mund të kenë reaksion prej tyre, si acarim të lëkurës, apo lot në sy, e deri
Vasili: Lirimi i Haradinajt mbetet zgjidhja e vetme Në një prononcim për mediat, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili është prononcuar lidhur me rastin e Ramush Haradinajt, i c
Probleme me zemrën, stomakun apo frymarrjen? Zgjidhja qëndron tek gishtat Ekziston një mënyrë natyrale për të qetësuar dhimbjet e trupit dhe kjo mënyrë quhet “refleksologji”. Refleksologjia ë
CEZ/ Rama zbulon përplasjet me Çekinë: Ne fituam nga zgjidhja miqësore (VIDEO) Update-Një përplasje e fortë është krijuar mes kryeministrit Rama dhe deputetes së PD, Jorida Tabaku, teksa kjo e fundit
Dhimbjet e gjurit tani mund të kurohen në shtëpi! Ja zgjidhja Dhimbja e gjunjëve, e cila nuk kalon kurrë, limiton veprimet më të vogla të jetës së përditshme. Si mund të mos vuan
Konsumoni hudhra sepse era e keqe nuk është më një problem, ja zgjidhja Shkencëtarët nga Universiteti Shtetëror i Ohajos thonë se kanë për erën e padurueshme të hudhrës e ka një zgjidhje dhe a
Dhimbje këmbësh pas një dite të lodhshme? Ja zgjidhja Një ditë e lodhshme dhe e ngarkuar ndihet më shumë në darkë atëhër kur je jeni gati të pushoni, fillon dhimbja e këmbëve
Shpenzoni shumë energji? Ja zgjidhja e rekomanduar Nëse keni natyrë kursimtare apo jeni të detyruar të kurseni energjinë për shkak të shumës që do jeni të detyruar të pagu
Amnistia, më shumë se 400 të dënuar do të lirohen për Vit të Ri Burgjet shqiptare janë të tejmbushura dhe kjo është konfirmuar edhe nga Komiteti Shqiptar i Helsinkit gjatë disa verifik
Basha me banorët e Sukthit: Zgjidhja është një qeveri e njerëzve Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi familjet e përmbytura në fshatin Rrushkull në Durrës, ku mbi 15 sh