999 rezultate për

zgjidhja

Pika të zeza në fytyrë, ja zgjidhja Pikat e zeza (mitiserat) formohen kur qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumi i akumuluar në poret e lëkurës bashkëvepro
Flokë të çmëndura në mëngjes, ja zgjidhja Çdo mëngjes, çdo femër ngrihet nga shtrati me makthin e modelit të flokëve dhe koha që konsumohet duke u dhënë një formë
Dhimbja e veshit, ja zgjidhja më efektive Dhimbja e veshëve është një problem jo pak i vogël, veçanërisht pas notimit në këtë sezon plazhi. Kjo përvojë sështë asp
Ngërçi gjatë plazhit, ja zgjidhja Ngërçi gjatë notimit është një fenomen normal që ndodh gjatë qëndrimit tuaj në plazh, është shumë e rëndësishmë që të ku
Muja: Më 3 gusht të gjendet zgjidhja për Demarkacionin Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Shaip Muja ka thënë se më 3 gusht duhet gjetur zgjidhja për demarkacionin. Kështu dek
Zgjidhja e Demokracionit janë zgjedhjet e parakohshme Dështimi i ratifikimit të Marrëveshjes për Demarkacion mes Kosovës dhe Malit të Zi në Kuvendin e Kosovës, mund ta çojë v
Murati: Zgjidhja më e mirë për diasporën, vendet e rezervuara në Kuvend Ministri i Diasporës, Valon Murati, përfaqësimin e diasporës në Kuvendin e Kosovës përmes vendeve të rezervuara e ka vle
Ju bezdisin thirrjet me numër privat, ja zgjidhja Thirrjet me privat janë një fenomen shqetësues për shumë persona, të cilët shpesh kërkojnë që me domosdoshmëri të kërkoj
Zgjidhja e problemit të emrit përmes ndryshimit të mendimit publik Problemet në lidhje me kontestin e emrit janë pjesë e një perceptimi të zgjeruar në Greqi se Maqedonia po tenton ta vjed
Basha i përgjigjet Ramës: Të ftoj të reflektosh! Pas kryeministrit, në një deklaratë për mediat kreu i PD tha se zgjidhja vonon pasi Rama nuk heq dorë nga kapja politike
Serwer: Zgjedhjet janë zgjidhja më e mirë për krizën politike në Maqedoni Njohësi i mirë i zhvillimeve ballkanike, Daniel Serwer së fundmi ka folur mbi krizën politike në Maqedoni. Ai ka dekl
Harrojeni deodorantin, ja cila është zgjidhja më e mirë (VIDEO) Një blogere e njohur ka disa takjtika të ndryshme natyrale që ndihmojnë në eleminimin e djersës së tepërt. Farah Dhukai,
Ja çfarë zgjidhje ka Van Haute për krizën në Maqedoni Eksperti belg, Piter Vanhoutte, që ishte ndërmjetësues në bisedimet për zbatimin e marrëveshjes së Përzhinos, lidhur me
Zgjidhja ideale e trafikut (FOTO LAJM) Trafiku i rënduar duket se nuk është problem tashmë në një qytet në Indi. Në vitin 2001 Gurgaon kishte 173 mijë banorë,
Avni Arifi: Ja si u bë Thaçi president Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe njëkohësisht kryetari i degës së kësaj partie në Prishtinë,
RDK: SHBA dhe BE konfirmuan se nuk ka zgjedhje pa zgjidhje "Shtyrja e zgjedhjeve nga ana e faktorit ndërkombëtar dhe dështimi i bisedimeve për ndryshimet në media, konfirmojnë se
Ja lojtari i shumë kërkuar nga Klopp (VIDEO) Jurgen Klopp që tani po fillon të kalkulojë dhe mendojë mbi transferimet që do të bëjë gjatë afatit kalimtar të verës.
Vllasi: Zgjidhja e krizës? Haradinaj të zerë vendin e Thaçit Azem Vllasi, në një prononcim për Telegrafin, shprehet se e gjithë kriza politike në vend ka vetëm një emër "luftë për p
Sejdiu: Dialogu zgjidhja e vetme për të dalë nga kriza Ish-Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, ka thënë se fajin për gjendjen aktuale të Kosovës e ka pozita dhe opozita. Të dy
Ahmeti: Zgjedhjet e parakohshme, zgjidhja e vetme Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, që vjen nga radhët e lëvizjes Vetëvendosje thotë se zgjidhja e vetme për krizën po