999 rezultate për

zgjidhet

U propozua nga Rama, Ditmir Bushati nuk përzgjidhet në postin e rëndësishëm në OSBE Ish-ministri Ditmir Bushati nuk arriti të przgjidhej si përfaqësues për lirinë e medias në OSBE, pas propozimit të bërë
Zgjedhja e Presidentit, Kosova drejt krizës kushtetuese Nëse presidenti i ri i Kosovës nuk zgjidhet deri më 5 prill të vitit të ardhshëm, Kosova rrezikon të hyjë në një krizë k
Ibrahimovic zgjidhet Futbollisti i Vitit në Suedi! Trajneri i kombëtares e fton ta telefonojë (FOTO LAJM) Zlatan Ibrahimovic ka fituar sërish! Sulmuesi kuqezi zgjidhet Futbollisti i Vitit në Suedi (hera e 12-të). Mirënjoh
Bill Gates flet për vaksinën: Duroni edhe pak, mbani maskat Themeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates beson se pothuajse çdo vaksinë kundër COVID-19 do të jetë efektive. Vak
"Messi qëndron te Barcelona vetëm nëse Xavi zgjidhet trajner" Messi dëshiron të qëndrojë te Barcelona dhe sipas të besuarit Sique Rodriguez nga "Carrusel Deportivo", ai do ta bëjë kë
Kadri Veseli dha dorëheqjen, zgjidhet kryetari i ri i PDK Enver Hoxhaj është zgjedhur ushtrues detyre i kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës. Konfirmimi i aktakuzës nga Tr
Thaçi dha dorëheqjen, kush e merr postin e Presidentit? Hashim Thaçi dha dorëheqjen nga posti i Presidentit të Republikës së Kosovës duke e lënë bosh atë pozicion. Tani, siç pë
Përzgjidhet nga UEFA formacioni i sezonit në Champions (FOTO LAJM) Bayern mposhti PSG-në, 1-0 mbrëmjen e djeshme në Lisbonë, Portugali, për të ngritur trofeun e tyre të gjashtë të Ligës s
Ylli i Liverpoolit zgjidhet lojtari i ri më i mirë në Premierligë Ylli i Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold, është zgjedhur lojtari i ri më i mirë i sezonit 2019/20 në Premierligës.
Zgjidhet goli më i bukur në Premier League për sezonin 2019/20 (VIDEO) Futbollisti i Tottenham, Son Heung-min ka fituar çmimin për golin më të bukur të sezonit 2019-2020 në Premier League.
Zgjidhet nga tifozët e Malagës, Bare lojtari më i mirë e sezonit Keidi Bare po bëhet gati t’i japë lamtumirën skuadrës së Malagës, pasi për të nuk mungon interesimi i klubeve të tjera.
Arben Gjata rizgjidhet rektor i Mjekësisë për mandatin e 5-të, kush janë fituesit në 12 Universitete Ka përfunduar numërimi i votave në Universitetin e Mjekësisë, ku Prof. Dr Arben Gjata është rizgjedhur rektor, për manda
Zgjidhet Rektori i Universitetit të Tiranës Ka përfunduar numërimi i votave duke zgjedhur kështu Rektorin e Universitetin e Tiranës. Artan Hoxha është zgjedhur s
Dialogu me Serbinë, zgjidhet Koordinatori Shtetëror Skënder Hyseni është emëruar Koordinator Shtetëror për Dialog. “Duke u bazuar në platformën e Qeverisë së Republikës
Zgjidhet misteri, kush është ish-missi që shoqëronte Flori Mumajesin mbrëmë (FOTO LAJM) Flori Mumajesi dhe "flutura" e tijë kanë vjedhur vëmëndjen në festëne ditëlindjes së Arilena Arës. Tashmë vajza që u
KPA konfirmon në detyrë prokuroren Kajana, zgjidhet menjëherë në SPAK Komisioni i Posaçëm i Apelimit, ka vendosur sot konfirmimin në detyrë të prokurores Manjola Kajana, pavarësisht se Komis
Vajza e shkrimtarit Ismail Kadare zgjidhet zv/presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB Besiana Kadare, e bija e shkrimtarit të njohur shqiptar Ismail Kadare ka njoftuar se është emëruar zëvendës presidente n
Për herë të parë në historinë e Serbisë zgjidhet një parlamentare me mbulesë Ky lajm duhet të #shpërndahet me qindra herë!!! Për herë të parë në historinë e Serbisë zgjidhet një parlamentare me
Katër muaj pas kandidimit, Casillas tërhiqet nga gara për president të Federatës Spanjolle të Futbollit Iker Casillas njoftoi në muajin shkurt se kishte vendosur të kandidonte në zgjedhjet e ardhshme për presidencën e Federa
Kreshnik Spahiu: Ilir Meta do zgjidhet dy mandate si President i Shqipërisë Nga Kreshnik Spahiu: Nuk kishte si ndodhte ndryshe…. Sot Presidenti Meta ka marrë të gjitha garancitë e mundsh